SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Służba przygotowawcza, testy psychologiczne do wojska.

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 1369586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 677 Napisanych postów 6777 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66820
chłopie kurs AFF jest Ci potrzebny jak kvrwie majtki ja mam 116 skoków wojskowych i jak bym nawet pocichu wspomniał że chce skakać na wolne (AFF) to by mnie baloniarze śmiechem zabili

Niestety skoki cywilne nie mają najmniejszego przełożenia na wojskowe jak sprawia Ci to frajde i masz dość kasy to spoko ale w papierach da Ci to tyle co kurs sushi
1

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 227
dzięki za info zatem :D zainwestuje w co innego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 262 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17723
Zrób sobie C, albo kurs na płetwonurka. Co prawda cywilne uprawnienia płetwonurka nic w wojsku nie dają, ale na tej podstawie zrobili ze mnie nurka w rozpoznaniu inżynieryjnym i wysłali na kurs wojskowy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 227
a to ciekawe, już się rozglądam za jakimiś kursami nurkowania w zasadzie :) zawsze to może coś pomoże przy naborze i potem przy ewentualnej dalszej służbie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
Witam wszystkich, pojutrze wybieram się do najbliższej jednostki WKU w moim przypadku będzie to Kalisz.
Jestem po Technikum Mechatronicznym niestety bez tytułu technika mechatronika :(
Powiedzcie mi czym różni się pójście na służbę przygotowawczą na podporucznika a na szeregowego . Na podporucznika jest się trudniej dostać rozumiem, jakie możliwości daje mi później zdanie egzaminów i co mogę dalej robić po jedym korpusie a po drugim.

Mam też pytanie do tych co składali papiery do WKU do korpusu podporucznika jak i szeregowego, mianowicie jakie dokumenty są potrzebne. Rozumiem że świadectwo ukończenia szkoły średniej więc to nie problem ( pewnie będę musiał iść do szkoły i poprosić o kopię ) no i co dalej mogą ode mnie żądać ? wyczytałem też że ksero odbytych szkoleń, ceryfikatów, ukończenia kursów itp. Mam kilka takich rzeczy np. Certyfikaty że odbyłem praktykę zawodową w największej firmie w Polsce produkującą obrabiarki ( FAMOT PLESZEW ) mam też papier że odbyłem szkolenie jeżyka niemieckiego w czasie 80 h, miałem również szkolania z firmy MAHLE oraz w wymiarze 80 godzin szkolenie na programie autoCAD - czy takie dokumenty mogą się przydać i zaważą choć w małym stopniu o przyjęciu mnie do szkółki ? czy w ogóle tego nie przynosić żeby się nie wygłupić ? Czekam na wasze opowiedzi. Pozdrawiam


Zmieniony przez - ErniPPL w dniu 2016-02-28 22:50:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 227
niestety brutalna prawda jest taka że w wojsku jest sporo dowódców a za mało prawdziwych żołnierzy i większe szanse moim zdaniem miałbyś składając kwity na szeregowego na SP bo jest zapotrzebowanie oraz mogliby Cie wsadzić gdzieś do batalionu inżynieryjnego nawet :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
A Co z tymi moimi papierami ? brać wszystko co popadnie i kserować ? może się to przydać ? lepiej chyba wziąć w razie "W" Co o tym myślicie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
Ok jeśli poszedłbym na szeregowego to rozumiem że mam 4 miesiące Służby Przygotowawczej później egzaminy i jestem w rezerwach, później dostaje skierowanie na ćwiczenia rotacyjne i jeżeli te ćwiczenia w danej jednostce przejdę i zaliczę to co robię dalej ? dostaję jakiś papier na to ? będę musiał złożyć "podanie o pracę" do danej jednostki w której chciałbym służyć i mnie interesuje ? Chciałbym zostać szeregowym zawodowym i mieć etat i normalnie zarabiać.
I czy to prawda że pracując jako szeregowy zawodowy ( czyli inaczej żołnierz zawodowy tak ? ) w jednostce zarabia 2500 zł ?
Tutaj przedstawiam link do wglądu z tą informacją - http://kalisz.wku.wp.mil.pl/pl/11250.html


Zmieniony przez - ErniPPL w dniu 2016-02-29 08:58:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 677 Napisanych postów 6777 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66820
ErniPPL
Witam wszystkich, pojutrze wybieram się do najbliższej jednostki WKU w moim przypadku będzie to Kalisz.
Jestem po Technikum Mechatronicznym niestety bez tytułu technika mechatronika :(
Powiedzcie mi czym różni się pójście na służbę przygotowawczą na podporucznika a na szeregowego . Na podporucznika jest się trudniej dostać rozumiem, jakie możliwości daje mi później zdanie egzaminów i co mogę dalej robić po jedym korpusie a po drugim.





Zmieniony przez - ErniPPL w dniu 2016-02-28 22:50:44

Zasadnicza różnica jest taka że aby się ubiegac o służbe w korpusie oficerskim należy posiadać tytuł magistra , więc w twoim przypadku odpada z automatu.Pozostaje korpus szeregowych jak masz mature to z czasem możesz się starać na szkołe podoficerską

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 677 Napisanych postów 6777 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66820
Abdulan
Zrób sobie C, albo kurs na płetwonurka. Co prawda cywilne uprawnienia płetwonurka nic w wojsku nie dają, ale na tej podstawie zrobili ze mnie nurka w rozpoznaniu inżynieryjnym i wysłali na kurs wojskowy.


C to zawsze poszukiwany kwit a jak do tego masz ADRy to z pocałowanie ręki do niemalże każdej jednostki .
Kwity nurka spoko sprawa tylko w wybranych jednostkach są etaty objete szkoleniem nurkowym.

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zdjecia z: Puchar Polski Sumo 28.09. 2013 r. Warszawa

Następny temat

Poszukujemy trenera okolice między Krk a Kato.

WHEY premium