SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słońce i pieprzyki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12695

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Cześć
mam na ciele i na twarzy trochę pieprzyków.
Bedą mi powstawały nowe od Słońca?
Jak tak to co robić żeby je neutralizować?

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
po pierwsze primo-zapewne masz skore z tendencja do powstawania nowych pieprzyków,w związku z tym powinienes używac srodkow z filtarmi polecalabym nawet te z wysokim faktorem! w ogole to polecam przeczytanie artykułu w lipcowym cosmopolitan o kobiecie ktora w wieku 23 lat miala raka skory o bezmyslnego opalania siee !! powtorze poraz kolejny gdyz ludzie jescze nie zdaja sobie z tego sprawy jak duza jest dziura ozonowa i jak trzeba dbac o skore...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
tak, stosuj filtr, ja ostatnio stosuje 15 Garniera ale nie wiem czy to jest wystarczający faktor zeby tak ochronił skóre ze nowe nie powstana, powiedzmy ze nie widze na razie aby wielce powiekszaly mi się te co mam.. na te wieksze pieprzyki nakladam 50 L`oreala, od tego mi się wcale nie powiekszaja

pieprzyki od słonca też raczej powstawać będą i w zasadzie nie czytałam nigdy czy to jest takze im ktos bledszy tym ma wieksza sklonność? możliwe, musiałabym poszukac gdzies
swoja drogą ciekawe czy jak ktos ma ciemna karnacje to mu wcale nie wychodzą?

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Czyli te specyfiki stosować też na twarz?

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
a myslales ze ciało sie smaruje a twarz sie sama chroni?

jak najbardziej używać
1

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
Ze wszystkich chorób wywoływanych przez szkodliwe słoneczne promieniowanie, najbardziej obawiamy się czerniaka. Ten nowotwór statystycznie zdarza się raz na 300 osób, ale tendencja jest rosnąca - w ostatnich dwóch latach liczba zachorowań w niektórych grupach wiekowych podwoiła się.

Mały i płytki czerniak jest łatwo wyleczalny. Jeżeli robi się badania kontrolne co roku, można go wychwycić na wczesnym etapie, a to daje gwarancję stuprocentowego wyleczenia. W Australii wyleczalność czerniaka wynosi 97 procent, bo tam ludzie mają świadomość konieczności badań kontrolnych. W Polsce jej brakuje i nasza wyleczalność kształtuje się na poziomie 40 procent. Możemy jednak sami starać się wychwycić niebezpieczne zmiany.


REKLAMA Czytaj dalej



Czerniaki robią się ze znamion barwnikowych, popularnie nazywanych pieprzykami. Do ich powierzchownej oceny została stworzona skalę ocen A, B, C, D, którą sami możemy zastosować. Ale żeby ocenić, czy to czerniak, trzeba zrobić badanie dermatoskopowe. Nie jest bolesne, trwa krótko, a daje podstawy do oceny rozwoju nowotworu.

Inne urządzenie, wideodermatoskop, pozwala obserwować zmiany w czasie. Otrzymujemy od lekarza dyskietkę z nagraniem elektronicznym i za rok, w każdym gabinecie posiadającym taki sprzęt, możemy porównać, co się zmieniło. Ponieważ tego typu urządzeń w Polsce jest niewiele, należy ich szukać w dużych miastach.
to tak na marginesie
www.kobieta.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 860 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3890
malutka oska a ile takie badanie skory na wykrycie ewentualnych niepokojacych zmian moze u dermatologa kosztowac?

i czy taki czerniak to zawsze powstaje na miejscu wystawionym na slonce? bo chyba kiedys gdzies przeczytalem ze moze tez byc w miejscu ktore wogole nie ma dostepu do slonca np na tylku albo pod pacha.. czy to prawda?

"jedynym usprawiedliwieniem bzykania jest to, że jest się pszczołą"

Vince Taylor http://www.sfd.pl/temat287458/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
nic nie kosztuje po prostu gdy zauwazysz ze jakies znamiona powstaja lub powiekszaja sie szybko idziesz do dermatologa i on obejrzy i steiwrdza czy to cos groźnego czy też nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
ile takie badanie skory na wykrycie ewentualnych niepokojacych zmian moze u dermatologa kosztowac? - jezeli chcesz byc pewny na 99,9 % (bo chyab zawsze trzeba zakładac jakies błedy :p) to zrób sobie badanie histopatologiczne ... ile kosztuje?? nie wiem ale w prywatnych klinikach, w dobrych prywatnych klinikach dermatologicznych kazde znamie wycinane powinno byc przebadane włąsnie w ten sposób ... zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 4247 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 36795
Witam

Mam kilka takich pieprzykow , szczegolnie dwa mam dosc duze i nieregularne. Zrobily Mi sie za czasow gowniarza , teraz uwazam i sie nie opalam lub zaklejam plastrem.

I mam watpliwosci czy mozna sie opalac na solarium , czy tez wplywa to negatywnie.

zdr.

Pozytywny jak HIV

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
promienie solaryjne tak jak i sloneczne maja negatywny wplyw na tego typu rzecy.ogolnie na skore...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból odcinka lędźwiowego

Następny temat

choroba Scheuermanna

WHEY premium