SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słaby bark...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3966

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Witam, mam 18 lat boksuje od sierpnia poprzedniego roku, nie jestem takim zupełnym laikiem, stoczyłem swoją pierwszą walkę amatorską i niedługo mam kolejną. Jeżeli chcecie to mogę dać linka.

Więc tak, mój problem polega na tym, że podczas sparingów mam słaby lewy bark. Kondycyjnie wszystko jest dobrze, spokojnie wytrzymuje 3 rundy. Na skakankach średnim tempem spokojnie wytrzymuje 3 rundy po 3 minuty, tak samo worki czy rzucanie piłką lekarską. Ale właśnie problem polega na tym, że podczas sparingów pierwszą rundę spokojnie daje radę, zaś z drugą i 3 jest już ciężej bo zaczyna mi opadać z sił bark a co za tym idzie garda niżej i jestem bardziej narażony. Ciężko mi zadawać później lewy prosty bo jest strasznie słaby i wolny a bark to normalnie mi odpada.. Co mogę poradzić na to? Chciałbym zwiększyć wytrzymałość barków. Dodam, że nie opuściłem ani jednego treningu od długiego bardzo długiego czasu. Na treningach daje z siebie ciągle 120% i widać rezultaty ciągle, jednak ten bark strasznie mnie demotywuje.

Czuje, że jest strasznie obolały i słaby i nie mam sił już lewą ręką boksować na 2 i 3 rundę. Może to przez to, że przeciwnik na sparingach często zbija mi tę lewą... no ale nie wiem. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. pzdr.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 179
Jesteś prawo ręczny tak? Daj link walki, zobaczymy jak to wygląda :) Proponuje jakies cwiczenia wzmacniajace na barki :) Zaraz coś Ci wynajde jezeli chcesz. Czekam na link oraz odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 179
Myśle, że to Ci najbardziej wyjaśni co jak robic, a nie szukanie filmikow na YT :) Proszę, zestaw cwiczen na barki :

http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne.asp 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235





o to walka. oczywiście wygrałem przez RSE.

Poczekam na odp innych ludzi także. Dzięki za Twoją będę miał ją na uwadzę, ale raczej nie wchodzi w grę siłownia..

Zmieniony przez - Tomuh w dniu 2012-01-21 16:59:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 179
;) A boli cie tylko podczas walki, czy tez normalnie ? Moze doznales jakiejsc kontuzji ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
po cholere mu te ćwiczenia?
1) ciężarki 2 kg i lecisz walke z cieniem tylko z umiarem a nie pełen speed by łapy przeprostować w łokciach
2) łapy na boki, wyprostowane w łokciach (jedna linia z barkami) i trzymasz, robisz małe ruchy góra dół jakbyś chciała latać, póżniej przód tył, małe kółeczka do przodu, do tyłu, później większe.

robisz trening na worku to zwiększ ilość rund itd


Zmieniony przez - 4rScorpion w dniu 2012-01-21 17:05:19

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 179
Człowieku, nie rzucaj sie... Wiecznie masz jakies problemy... Moze akurat mu sie przyda i to, a nie tylko polecasz walki z cieniem i worek... Chill chłopie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
ok napisz jeszcze coś ciekawego albo wklej mu trening kulturysty bo "może akurat mu się przyda"
ćwiczyć a ćwiczyć to jest różnica

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 179
Tak, tylko chlopak trenuje boks i walczy juz amatorsko i pomysl troche jezeli mozesz, ze chyba na treningach swoich klubowych ma takie cwiczenia jak ty mu podajesz, a te ktore daje mu ja moga mu nie byc dostepne... Ty widze ze zobaczysz nazwe w stronce: Kulturystyka, i juz myslisz ze musi koksic ... Wystarcza mu takie cwiczenia w jego zakresie silowym... TYLE!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Nie wpadłeś na to że jak coś robisz na treningu np walke z cieniem z ciężarkami w łapach to nie po to że to fitness tylko jest w tym jakiś cel? Skoro jest cel to małpujesz to w domu. Gość ma problem bo mu łapa opada nie potrzebuje mocnego mięśnia w stylu ile na bary targnie ani spompować barków tylko poprawić ich wytrzymałość. Wyrobić mieśnie na siłowni można bez problemu, weź gościa z siłowni z mocnymi barkami i zobacz ile wytrzyma na boksie by z gardy uderzać w końcu ma mocne bary.

Skoro "boksuje" powinien robić trening najbardziej zbliżony do tego co robi. Tak samo trening w domu.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Scorpion, my robimy 3 rundy po 3 minuty na workach 3 x 3 min skakanka i 3x 3 min rzuty pilka lekarska. walke z cieniem bez ciężarków mamy. A co do trzymania łap w górze to także robimy podczas rozgrzewki.

A myślisz, że mogłoby to być także przemęczenie?

Dokładnie siłę to ja mam bo wcześniej trenowałem siłowo, ale brak mi tej wytrzymałości..

Zmieniony przez - Tomuh w dniu 2012-01-21 17:21:12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki BJJ

Następny temat

masa a boks

WHEY premium