SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rzeźba czy masa?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2306

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 633
Witam. Mam pewien dylemat. Chciałbym ćwiczyć na masę ale mam problem z brzuchem ;/ mam tam dużo fatu i nie wiem czy spalić trochę tłuszczu i dopiero zacząć czy od razu dawać w masę ? może to się rozejdzie ? na plecach też mam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
W ciemno nikt ci nie doradzi, ankieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 633
A bardzo przepraszam:D już daję


Płeć : M

Wiek : 18

Waga :75

Wzrost : 175

Cel treningowy : Masa

Staż treningowy na siłowni : miesiąc

Uprawiane inne sporty : Czasami boks

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Dobry atlas, ławka, stojaki, sztanga i hantelki.

Dieta : Na masę

Przeciwskazania medyczne : Nie

Zażywane suplementy : Olimp Carbo

Ostatnio przerabiany plan: Ten początkowy z forum

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nie sprawdzałem ale robię 5 serii po 15 powtórzeń z ciężarem 40kg i jakoś się nie męczę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2321
Jak źle się czujesz i masz serio sporo tego fatu to nic nie stoi na przeszkodzie żeby to zrzucić. I przy masie będziesz też niezadowolony bo zamiast mięśni będziesz widział jeszcze bardziej powiększający się tłuszcz. Fajnie jest zacząć masówkę z niskim BF, i dużo łatwiej później zredukować to co przybędzie zbędne, zachowując nabytą masę mięśniową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 633
No właśnie brzuch mi przeszkadza ;/ tylko ciekawe ile musiałbym zrzucać ten fat z brzucha...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 633
Jeżeli dobrze obliczyłem to jest taK:

Poziom BF : 19
Masa tłuszczu : 14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2321
Powiem ci że ja robiłem masówkę z 60-73 kg i też miałem koło 19% BF. I żeby konkretnie wyglądać to 6kg zrzuciłem fatu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 633
Ale robiłeś masówkę bez wcześniejszej redukcji ? bo właśnie nie wiem czy dawać wszystko w masę czy trochę spalić i dopiero się zabrać;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2321
Wcześniej ważyłem 60 kg przy wzroście 173 i nie miałem co redukować. Jak chcesz ale im więcej fatu tym gorzej się ćwiczy. Na drążku i poręczach to już w ogóle ciężko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 633
To początek mojego treningu więc nie będę na razie ćwiczył na drążku itd;) podstawowe ćwiczenia;p

A mam takie pytanie bo gdzieś mi się obiło o uszy. To prawda, że np. ćwiczę rok na masę, potem redukcja i znów na masę ?


I nie o to chodzi, że cieżko się ćwiczy czy coś ale mi po prostu brzuch wystaje jak jakiś bojler xd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2321
Drążek to jedno z najważniejszych ćwiczeń. Szczególnie dla początkujących. Na początku jest ciężko, ale jak się już nauczy techniki to szybko jest coraz łatwiej. A drugie pytanie no jak kto woli. Był tu artykuł że dobrze jest zacząć masę z 10-12 BF a jak się zwiększy do 15 to już zacząć redukcję. Ekspert twierdził że największe i najłatwiejsze przyrosty masowe możemy otrzymać właśnie przy niskim poziomie tkanki tłuszczowej. I przy redukcji zachować mięśnie. Ciężko jest redukować z 20-25% do 12 a długa redukcja jest niewskazana a z 15 do 12 idzie szybko. Ja mniej więcej tak zrobiłem po masie, ale miałem tego fatu trochę więcej niż 15 i jestem bardzo zadowolony. Siła w ogóle nie spadła a sylwetka o niebo lepsza.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW

Następny temat

Plan treningowy na mase.

WHEY premium