SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rzeźba - pytania

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 142 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2072
Witam,
mam kilka pytań odnośnie rzeźby bo za jakiś czasu planuję zacząć takowy trening.
1. W atlasie ćwiczeń wyczytałem, że
"Na większe grupy mięśniowe wykonujemy 12-9 serii, na mniejsze 10-7 serii-ilość powtórzeń nie mniejsza niż 10-12"
Czy to się odnosi do jednego treningu (czyli np. w poniedziałek ćwiczę klatę to robię 12 serii i ponownie w piątek (każda grupa 2x w tygodniu) robię znowu 12 serii) czy też ma być 12 serii rozłożone na tydzień (czyli jak mam każdą grupę 2x w tygodniu to np w poniedziałek na klatę robię 6 serii a w piątek drugie 6 serii)?

2. Czy można tak ćwiczyć na rzeźbę:
poniedziałek
klata+triceps
wtorek
grzbiet+biceps
środa
barki+nogi
czwartek
wolne
piątek odpowiada następnie poniedziałkowi, sobota wtorkowi, niedziela środzie, poniedziałek wolne itd.,
czy też lepiej robić tak, że wszystkie grupy na jednym treningu kilka razy w tygodniu?

3. Czy można wyliczyć ciężar na te 12 powtorzeń? Kiedyś czytałem chyba, że to jest jakiś procent masy ćwiczącego.

4. Czy aeroby robić do upadłego po siłowni czy też zwiększać - 15, 20, 25, 30minut?

Z góry dziękuję za odpowiedzi


Pozdr.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2562 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33896
jeśli chodzi o pkt 1 to te 12 na jednej sesji.

wyobraź sobie że robisz 7 seri przez cały tydzień xD troche to by było dziwne xD

Pane moderatore, prose ne ubija tematu

To se ne da!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 142 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2072
No co tak mało odpowiedzi?

Pozdr.

Zmieniony przez - Ciamkowsky w dniu 2006-03-13 17:03:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12006
jezeli chodzi o 3pkt to robisz cwiczenia ok.50-60% CM
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

poslady!!

Następny temat

Trening do oceny podejscie drugie

WHEY premium