SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rytuał Przejścia by nieraz

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 336940

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
ojan
O, jak jedna noga zgięta się opiera to chyba jednak dalej niż 15cm
Im dalej od ściany tym łatwiej "pompować"
Najłatwiej gdy stopy oparte o ścianę a nogi zgięte w kolanach pod kątem +/- prostym

W maju wrócę do takich pompek - mam nadzieję.


Myślałem, że odwrotnie. Dlatego jak szorowałem tyłkiem po ścianie to w kolejnym powtórzeniu starałem sie być dalej, tak, by opierać się tylko piętami. Im trudniej ze stabilizacją, tym lepszy efekt. Dlatego najlepiej by było bez ściany...


Zmieniony przez - nieraz w dniu 2016-04-20 08:49:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Wczoraj "legs day" w klubie:
- rozgrzewka
- przysiady 2KB32+2kg 5x (1,2,3,4)
- zakroki 2KB20 3x (1,2,3)
- stretching.

Ciężko wchodziły te przysiady tradycyjnie przez cleany, a chciałbym skończyć ten plan kompletując pełne 5 drabin. Został tydzień Musiałbym opuścić wtorek albo znacznie wydłużyć trening. Do rozważenia.
Wykroki nie są moim ulubionym ćwiczeniem. Więcej niż dwie dwudziestki w zmęczone ręce nie biorę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ja się męczę z jedną 20!!
Także i tak Jesteś Kozak!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Mało mi Kończy się 6 miesiąc treningów w klubie. Jest progres i tego się trzymam. W maju jeszcze na pewno będę tam trenował. Później trochę regeneracji i nie wiem, co dalej. W sierpniu coach ma jechać do Tajlandii. Może po prostu od czerwca do września zrobię treningi na własną rękę...
Na własną rękę trenuję z kettlami od 2012 i mało mi... Jak tak patrzę na kolejne osoby wchodzące do TT, to jednak ich forma nie wynika z samego treningu. Dietę muszą mieć mocno sportową. O suplementacji i wspomagaczach nie wspominając...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Czego dokładnie Ci mało??
Za lekkie kule dźwigasz?

O TT możemy sobie pogadać. To, że coś jest w zasięgu nie oznacza, że będzie łatwo to osiągnąć.
Kontrola antydopingowa w tej materii to też ciekawa rzecz

Jeszcze o wynikach - przysiadasz w drabinach z 2x34kg!! Człowieku!!!
Z takimi wynikami, to możesz teraz celować w Beast Tamer Challange (48kg - podciągnięcie, pistolet, wyciśnięcie), albo faktycznie do TT.

Nie wyobrażam sobie 200 rwań z 24 - no po prostu nie wyobrażam sobie!! Ale jeszcze się tym zajmę!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-04-21 10:49:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
panteon
Czego dokładnie Ci mało??
Za lekkie kule dźwigasz?

O TT możemy sobie pogadać. To, że coś jest w zasięgu nie oznacza, że będzie łatwo to osiągnąć.
Kontrola antydopingowa w tej materii to też ciekawa rzecz

Jeszcze o wynikach - przysiadasz w drabinach z 2x34kg!! Człowieku!!!
Z takimi wynikami, to możesz teraz celować w Beast Tamer Challange (48kg - podciągnięcie, pistolet, wyciśnięcie), albo faktycznie do TT.

Nie wyobrażam sobie 200 rwań z 24 - no po prostu nie wyobrażam sobie!! Ale jeszcze się tym zajmę!



Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-04-21 10:49:57


Brak mi ponad przeciętnych wyników. W odniesieniu do wagi ciała oraz stażu rezultaty mam średnie. Nawet jeśli założymy, że w przedziale średnim jestem bardziej w górnym niż dolnym pułapie, to nadal jest to przedział średni. Dosyć p******enia, bo wkręcam się niepotrzebnie w wyścig... szczurów? "Warunkiem uzyskania wielkiej siły jest cierpliwość i pewność siebie" (PT). Jeszcze przyjedzie czas... Wczoraj coach stwierdził, że szybkie efekty szybko przemijają. A zrobić formę po to, by pstryknąć fotkę... nie moja baja.

W budowaniu siły pod wymagania TT, ale nie tylko, to jednak trening mieszany, sztanga + kettle, uważam za najskuteczniejszy. Dalej same kettle, choć tu droga będzie dłuższa. Sama sztanga bez kettli wydaje się najdłuższą opcją i prędzej czy później trzeba za kettla złapać, choćby po to, by sprawdzić maxa. A tu niuanse techniczne decydują o wyniku.

O kontroli dopingowej to nie ma co gadać. W BJJ ponoć nie ma żadnej i tu chyba też nie. Wolę sportowe podejście.

Beast Tamer Challange, o ile się orientuje, jest tylko dla kadry, ale zawsze można zaliczyć challange poza oficjalną konkurencją :) MP z Bestią jest moim celem długoterminowym. Później jest MP z Bestią w każdej ręce A dalej już nie wybiegam...

Ostatnio Bronek O. załapał się na oficjalny kanał SF na fb - zrobił 3 przysiady z parą Krakenów.

SSST jest ukoronowaniem treningu z kettlami, tylko wyobraź to sobie, sobie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ćwiczyć można z wielu powodów...

Jest progres to się ciesz!

Potem pozostanie Ci już zmiana dyscypliny (jak już pociśniesz dwie bestie).

Tak jak na typowej siłce - nie będziesz ciągle rósł, nie będziesz ciągle dźwigał coraz więcej. Są granice tego wszystkiego.
Co będzie jak już do tych granic dojdziesz??

Pozostają cykle - siła/masa (waga ciała up i sylwetka się pogarsza) ---> redukcja/kondycja na lato (waga spada, sylwetka się poprawia)

W międzyczasie jakieś wyzwania typu wyciśnięcie 48 czy coś.. Nie będziesz ciągle dokładał kilogramów i powtórzeń, ale o formę można zadbać..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Z powodu ogólnych boleści mięśniowych oraz braku lepszego pomysłu byłem trochę pobiegać. Trudno oszacować czas i dystans, bo nie miałem tele ze sobą. OK. 7-8km.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
To gratuluję, bo ja przy takich objawach skłaniałbym się do czegoś innego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Poszedłem rozbiegać i trochę długa trasa wyszła. Myślałem, że to 4-5km i uwinę się w półgodziny a tu wyszło jak wyszło.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Styczeń-Konkurs Sportowa Sylwetka drazekm

Następny temat

Styczeń - Konkurs Sportowa Sylwetka - Wouej

WHEY premium