SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rytuał Przejścia by nieraz

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 336941

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Historia pewnej miłości

Kettlami ćwiczę od blisko trzech lat, a natknąłem się na nie przez zupełny przypadek. Trenowałem Krav Maga oraz tężyznę fizyczną w domowej siłowni i nabawiłem się brzydkiej kontuzji rotatorów w lewym barku. Po długotrwałej żmudnej rehabilitacji udało się wrócić do treningów, ale lekarz powiedział wprost, że o podnoszeniu ciężarów ponad głowę mogę zapomnieć. Tymczasem do Poznania miał przyjechać Darek Waluś, by poprowadzić seminarium z Krav Maga. Zapytałem więc Święte Google kimże jest wspomniany prelegent i trafiłem na ten oto filmik:





To była miłość od pierwszego spojrzenia, bynajmniej nie do Darka Walusia, choć ten w trakcie seminarium okazał się być bardzo charyzmatycznym i sympatycznym facetem. Zacząłem jak wariat odpalać wszystkie linki zawierające słowo kettlebell. Filmik, artykuły, fora. Pierwszy zestaw kettli to 2 x kb12 żeliwne pokryte do połowy winylem oraz żeliwna kb16. Książki "Jak ćwiczyć z odważnikiem kulowym" zakupionej również przez Internet wypatrywałem jak dzieciak prezentów pod choinkę.

Czytając instrukcję z "Jak ćwiczyć" oraz podpatrując filmiki z YT stopniowo wprawiałem się w treningu z kettlami (w tym miejscu przesyłam podziękowania dla starszych Forumowiczów opisujących trening z kettlami, zwłaszcza dla Panteona, który w swoich pierwszych dwóch dziennikach umieścił mnóstwo cennych informacji i filmików). Odzyskiwałem również pewność siebie potrzebną do stawiania sobie większych wyzwań i treningu z większymi obciążeniami. Po kontuzji, odpukać, nie pozostał ślad, a mobilność barków bardzo wzrosła.

Dotychczasowe maksy z kettlami:
Clean and press: KB36kg prawa i lewa (pierwsze podejścia pod Buldoga spalone, choć Buldog zaliczony w push press).
Turkish Get UP: Buldog prawa, kb36 lewa
Pull ups: rekord 20(bez obciążenia), 1xkb24
SSST: 130rep./10min. i 100rep./5min.
Pistol: kb28 lewa, kb24 prawa (jestem praworęczny, ale lewonożny)

O mnie w liczbach:

Moje aktualne wymiary (w nawiasie wymiary końca 2013):
Wiek 33(w styczniu będzie 34)
Wzrost 176 (nic przez ten rok nie urosłem...)
Waga 82kg (89kg, jeszcze w październiku 2013 było prawie 100)
Kark 40cm (41cm)
Klata 102cm (104cm)
Pas 92cm (100cm)
Biodra 99cm (108cm)
Udo 62cm (67cm)
Łydka 38cm (41cm)
Przedramię 30cm (31cm)
Nadgarstek 17cm
Poziom tkanki tłuszczowej wg. internetowych kalkulatorów 20.50% (28%).

Przez ostatni rok zrzuciłem trochę zbędnego sadła i w celach na ten rok na pewno elementem pobocznym będzie dalsze odtłuszczanie. Osiągnąłem to stosując wpierw Dietę Montagniaca (dość luźna interpretacja własna), następnie kontrolowane posty (również własna interpretacja, zazwyczaj wyglądało to tak, że jadłem od ok. 16-21 wszystko, co mi wpadło w ręce, a w pozostałym czasie piłem kawę i wodę) i dużo biegałem najczęściej od rana. Aktualnie brak jakiejkolwiek diety, co trzeba naprawić od stycznia. Nie ukrywam, że chętnie zobaczę "dodatkowe mięśnie na swoim rusztowaniu", jak mawia pewien Rusek.

Cele:

Cel główny: Zaliczenie Rytuału Przejścia, czyli wyciśnięcie odważnika o wadze zbliżonej połowie ciała ćwiczącego każdą ręką oraz 200 rwań odważnika o wadze 24kg jest celem nadrzędnym.
oraz:
systematyczne prowadzenie dziennika. Moje poprzednie zapiski treningowe prowadziłem w zwykłych kalendarzach i regularność to nie był największy atut. Ostatni rok to postęp w tym względzie, bo zawierają cele i stopień ich realizacji. Liczę, że uzewnętrzniając się na Forum, będę miał większą motywację do prowadzenia dziennika.
Dalsze odtłuszczanie

Do tej pory (w oparciu o sporadyczne zapiski w kajetach):

Styczeń – Marzec 2013 – Plan minimum i później ROP z kb16 i być może kb24 w swingach realizując na podstawie rozpiski Anthony DiLuglio.
Jesień 2013 – powrót do ROP (niestety brak zapisków) ukończenie drabiny z kb24 i testu rwań ss (sorry, nie mogę się oprzeć) z kb16
Styczeń – marzec 2014 – ROP z odważnikiem kb24 wyciskanie i rwanie, kb24 i kb32 swing
Kwiecień – czerwiec – ROP wyciskanie i swing z KB32, rwanie z kb24 (7 czerwiec SSST 100/4:55 w seriach 4x10 i 4x5lewa i prawa)
Wrzesień – grudzień – ROP wyciskanie kb32, rwanie i swing jednorącz kb 24, swing 40kg (ostatnio)

Ostatni trening (sob.27.12)
Hard day:
C&P kb32 2x(1,2,3,4) i 3x(1,2,3) = 76rep. Na przemian z podciąganiem nachwytem w takich samych drabinach
Swing kb40 5x10/4min.

Wczoraj zrobiłem test rwań i wyszło 100rep.w 5min.w seriach 5x10 lewa i prawa bez odstawiania kettla.

Wszelkie komentarze, uwagi, pytania pisane w dobrej wierze, będą mile widziane.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
Witam w dziale. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale każdy kto tu zaczyna dziennik musi wkleiś nagie fotki w masce pingwina, przodem, bokiem z biodrami do przodu i tyłem w opadzie. Wypadałoby uszanować zasady
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
Witaj w dziale. Ja takich wymagań jak ten_nowy2 nie mam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
Amidoman
Witaj w dziale. Ja takich wymagań jak ten_nowy2 nie mam :)


Wszystko zepsułeś
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1142 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8681
Powitać Brata w żeliwie ;) no i w IF ;) :D

Mój dziennik:
http://www.sfd.pl/_DT_ajronmen__cel:_Bieg_Ultra_Granią_Tatr_2017_-t1040169.html

"Think of EVERY workout not as a workout but as a recharge." Ja ;)

"I owoc zwycięstwa zjem, i sławę wytarmoszę tak jak psa" ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Siemanko :) nie jestem taki łatwy: foty będą jak poznamy się bliżej... :D

Dzisiejszy trening:
Bieganie rano: 9.43km w 52:20.

Wieczór:
Dzień Różności: TGU kb16, kb24, kb28, kb32, kb36 wszystko po razie na stronę, kb40 lewa i prawa spalone próby (bez kontuzji, choć podłoga lekko ucierpiała). Tak to jest, jak się za bardzo chce. Czułem zmęczenie po wczorajszych rwaniach i powinienem zostać na kb36, który wchodzi dość pewnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728634
Witamy kolejnego miłośnika treningu z gruszkami-jak to się kiedyś mówiło...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Witam, zatem nie zasypuję gruszek w popiele :)

Ranne rozbieganie, niestety endomondo dało dupy. Na szczęście ostatni raz w tym roku. Z pamięci,trasa, którą biegłem, ma ok 3.8km, czas 21min.

Motywator: "muszę dojdę tam, gdzie nie gaśnie dzień, gdzie porzucę złe, wszystkie myśli swe".






Popołudniu lub wczesnym wieczorem mam plan na sprawdzenie swoich max. w ilości pressów z Kabanem (kb32).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728634
nieraz
Witam, zatem nie zasypuję gruszek w popiele :)

.


Dobre! _
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Będę śledził twoje poczynania. Jesteś w połówce z 32 kg. Nieźle. Twój dziennik spowoduje że chyba wrócę wcześniej do ROP niż planuję.

Do siego Roku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Również będę obserwował poczynania kettlowe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Styczeń-Konkurs Sportowa Sylwetka drazekm

Następny temat

Styczeń - Konkurs Sportowa Sylwetka - Wouej

WHEY premium