logo
zamknij zamknij

Ryż

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2085

0 5 0
napisał(a)
WzT
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 560 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8082
Siema wszystkim bo jeszcze dziś sie nie przywitałem Moje pytanie brzmi : Czym sie różni ryż Biały od ryżu Brązowego i np. Ryżu Parabolicznego ? Podajcie mi jakieś argumenty, który powinienem jeść a który gorszy ?
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Anonim
Ekspert
Szacuny 10599 Napisanych postów 42421 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
Ryż biały jest pozbawiony błonnika i wielu witamin.

Oprócz posiłku po treningowego jadaj zawsze brązowy.

Po treningu możesz zjeść paraboliczny, który ma wyższe IG niż brązowy, ale jest mniej przetworzony od białego.

Zmieniony przez - studensky w dniu 2008-06-30 13:45:23
napisał(a)
Anonim
Ekspert
Szacuny 10599 Napisanych postów 42421 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
Ryż biały jest najbardziej przetworzony ze wszystkich, nie zawiera otoczki aleuronowej która znajduje się w ryżu brązowym. Paraboliczny również jej nie zawiera ale indeks ma niższy niż biały.
Ryż biały i ryż paraboliczny ze względu na brak otoczki aleuronowej traci dużo na wartości ze względu na zawartość błonnika oraz witaminy b,e, kwasu foliowego, biotyny, znikomych.
Więc z tego względu miej inaczej powinno się jadać produkty mniej przetworzone, które zawierają warstwę aleuronową oraz większe ilości błonnika. Kwas fitynowy znajdujący się w w/w wartswie hamuje wchłanianie dwuwartościowych kationów więc jeśli ktoś ma ich niedobór to lepiej gdyby jadł produkty o obniżonej ilości tego kwasu.
Ogółem brązowy/dziki ma dużą przewagę nad białym, paraboliczny natomiast również ze względu na indeks glikemiczny.
Po treningu wyłącznie jadałbym biały/paraboliczny natomiast w ciągu dnia mniej przetworzone węgle.

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-06-30 13:53:28
napisał(a)
WzT
Początkujący
Dzięki, jutro kupię sobie ten brązowy ryż, dziś poratuję się ryżem białym i parabolicznym.
napisał(a)
Anonim
Ekspert
Podobnie jest z innymi produktami np. makaronem - wybieraj razowy/ z mąki durum.
napisał(a)
WzT
Początkujący
Makaron razowy ? A jak to coś wygląda ?
napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 1728 Napisanych postów 48722 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 401885
Tylko zebys zle nie zrozumial i nie jadal tylko brazowego. Urozmaicaj diete, brazowy, paraboliczny, kasza jeczminna, gryczana, kuskus, platki owsiane, pieczywo razowe pelnoziarniste, makaron razowy lub z maki durum itp.

Moderator działu Odżywianie

napisał(a)
Anonim
Ekspert
Razowy ma ciemną barwę, poszperaj po półkach w sklepach, będzie pisało na opakowaniu.
napisał(a)
Anonim
Ekspert
Makaron razowy jest w smaku niezbyt.
Kup sobie makaron z mąki durum lub pełnoziarnisty, np Lubella Pełne Ziarno, w smaku super
napisał(a)
WzT
Początkujący
Ok, dzięki Studensky, może nawet i dzisiaj go kupię
napisał(a)
wilq01
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 49 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1275
A jak to jest dokładnie po treningu... Czy jak zaraz po treningu zjem banany albo wypiję carbo to jeszcze w domu wypada zjeść biały ryż o wyższym IG czy wtedy to już spokojnie mogę brązowy albo kaszę o niskim IG??

Mięśnie mówią NIE, ja mówię TAK!
Arnold Schwarzenegger

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny, 67kg

Następny temat

Multiwitaminka

Czy mogę stosować suplementy, odżywki, leki (np. SAA) przed komisją lekarską?

Czy warto stosować dietę oraz trening „kolegi” czy z Internetu?

Napoje poprawiające osiągi

Lody proteinowe jogurtowo-owocowe

Patrycja Zahorska - jestem sobą

Zawodniczki Bikini Fitness w mini i szpilkach

Bezglutenowe ciasto biszkoptowe z truskawkami

Trening na plaży