SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozwianie wątpliwości. DIETA EKTOMORFIK 75KG

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10666

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 58 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 232


Witam.

Ćwiczę już od kilku lat, co prawda nie zbyt regularnie dlatego mój stać obecnie wynosi około 24 miesiące. Obecnie ważę 75kg przy wzroście 183cm. Zaczynając treningi na siłowni ważyłem 58kg przy wzroście 180cm i o ile do obecnej wagi doszedłem względnie szybko tak teraz stoję w miejscu. Dlatego właśnie wziąłem się za ułożenie porządnej diety. Zacząłem czytać arykuły o diecie dla ektomorfika (bo nim jestem ;/), liczyć zapotrzebowanie kalorii no i tu zaczynają się niejasności.
Przeczytałem, że udział kcal B/T/W powinien być taki 30/20/50. Maksymalna ilość spożywanego białka powinna być nawet do 3g/kg masy ciała, a czytając dalej ten sam artykuł przeczytałem, że ektomorfik powinien przyjmować nawet do 70kcal/kg masy ciała. No ale po odpowiednim przeliczeniu już wtedy wychodzi, że przyjmowanego białka będzie 5,25g/kg.
Czy ktoś może mi pomóc w ułożeniu tej diety? Załączam zdjęcie swoich dotychczasowych efektów.
Pozdrawiam
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
białko 3g/kg masy ciała = 225g = 900kcal
tłuszcze 1g/kg = 75g = 675kcal
reszta ww
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html
tu oblicz zapotrzebowanie i dodaj do tego jakies 500-600kcal skoro jesteś ekto (pamiętaj zeby uwzglednic treningi :D) powiedzmy jeśli Ci wyjdzie 4000kcal to odejmi od tego tłuszcz (675kcal) i białko (900kcal) to wyjdzie Ci 2425 =~600g ww :D <- to jest tylko przykład :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Gdzie 3 g białka na kg masy. Na koksie lecisz? Zacznij od dwóch gram i stopniowo dodawaj, nie wiadomo jak zareagujesz na tak wyskoka podaż. Nie baw się w te proporcje.

Ustaw diete na poziomie 2 g białka zwierzęcego, 1,5 g tłuszczu i 5 g węglowodanów. Daj dwa tygodnie na adaptacje do nowego rozkładu i zważ się/zmierz. Jeśli przybyło kg i cm to luz, zostaw. Jeśli dalej nic to dołóż węglowodanów i minimalnie białka. Co tydzień kontroluj postępy i kalibruj dietę.

Nie potrzebujesz przekraczać 2,5 g białka na kg masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja sie dalej będę upierwał żeby trzymał te 3g/kg :P każdy Pro jak pisze o składnikach odżywczych to białko daje 3g/kg :p z czegoś mięso musisz budować ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
No właśnie "każdy pro pisze", ale tu nie mowa o pro, tylko o normalnych Kowalskich jak ja czy Ty, 2g białka w zupełności wystarczą.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zrobi jak będzie chciał :p
ja osobiście nigdy nie schodze poniżej 3g,niekiedy dobijam nawet do 3,5-3,7 bo dobrze sie na takiej diecie czuje i dobrze mój organizm reaguje na takie ilosci białka,niech eksperymentuje to wkoncu będzie wiedział ile mu trzeba,ale to wymaga czasu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 58 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 232
"Gdzie 3 g białka na kg masy. Na koksie lecisz?". Heh, zaczynam Mdrol od C.E.L. i potrzebuję kosa diety :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Najpierw się poznaje tajniki odzywiania a następnie gdy juz nie idzie sięga po SAA nie na odwrót.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 58 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 232
M-drol to PH, a nie SAA. Decyzja podjęta i wszystko zakupione. No jeszcze się muszę zdecydować jaką osłonkę brać i czy w czasie cyklu czy też od połowy bo różne wersje już widziałem. Poza tym to jest właśnie kolejny temat jaki założę ale już w innym dziale.
Póki co najważniejsza jest dieta którą chce już dzisiaj wkleić do sprawdzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Nie siedze w tym jednakże wiem że rosądny cykl na saa jest bezpieczniejszy niż ph powodzenia w każdym razie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
PH czy SAA, nie ma znaczneia, bo patrząc w Twoj profil (waga, wzrost) to lepiej przylozyć się do diety i kupic kreatyne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budyń w diecie

Następny temat

Szybkie odchudzanie!

WHEY premium