Temat został odczytany 45471 razy

Rozszczep łuku kręgu S1 - ciągły ból kręgosłupa.

zgłoś naruszenie
  • marhef
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 15
  • Na forum: 11 lat
  • LPA: 160
Witajcie!
Mój problem wiąże się z tym, że mam wadę rozwojową kręgosłupa - niezrośnięty łuk kręgu S1. Stwierdzono to u mnie gdy miałam może 11 czy 12 lat, wtedy też pani ortopeda powiedziała mi, że muszę się przygotować na to, że kręgosłup będzie mnie bolał całe życie, z czasem coraz mocniej. Niestety, miała rację.
Obecnie mam lat prawie 25 i ból kręgosłupa towarzyszy mi na okrągło. Często rano budzę się zupełnie zesztywniała z bólu, nie mogę wstać z łóżka, nie mogę się przewrócić z boku na bok. Raz na jakiś czas, jak jest już zupełnie źle i ból zaczyna promieniować na kości udowe i kolana, praktycznie uniemożliwiając normalne życie i chodzenie, wybieram się do lekarza który przypisuje mi diklofenak w zastrzykach.
Od początku roku schudłam prawie 25 kilo, została mi oponka na brzuchu której chcę się pozbyć, a nie mogę wykonywać żadnych ćwiczeń na brzuch, bo robienie brzuszków boli, leżenie i podnoszenie nóg też boli, a nie wiem co jeszcze mogę wymyślić.
Z różnych artykułów na temat tej wady wiem, że ból ustępuje jeśli mięśnie przy kręgosłupie tworzą dla niego stabilny gorset. Niestety, nie mogę znaleźć nigdzie żadnych porządnych ćwiczeń, które wzmocnią mięśnie i nie spowodują potwornego bólu oraz obciążenia kręgosłupa lędźwiowego.
Może ktoś z Was ma podobny problem i dobrego ortopedę, który zalecił mu jakieś sensowne ćwiczenia? Bo bardzo byłabym wdzięczna za jakiś przykładowy zestaw - skoro to pomaga to chyba warto ;)
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
3
1225407979000
zgłoś naruszenie
  • TomQ-MAG Fizjoterapeuta
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 127556
  • Na forum: 9 lat
  • LPA: 526562
  • Trenuje: 10
Kontakt
tomq-mag@o2.pl
[https://www.facebook.com/TrenerMaciolek/]

NOWY dziennik treningowy:
[http://www.sfd.pl/[BLOG]_TomQ_&_Marian_czyli_króciaki_mogą_iśc_na_ryby!_Powered_by_Activlab!-t1134786.html]

1
1486542303000
  • Krzysztof Piekarz Expert SFD
  • Pochwały:
  • Postów 686
  • Na forum: 12
  • LPA: 3120O
  • Status: Ekspert
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

Indywidualne plany dietetyczne i treningowe

• 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
zgłoś naruszenie
  • kradam
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 3172
  • Na forum: 15 lat
  • LPA: 21170
  • Trenuje: Właściwie to mi to lata
Od kiedy boli Cię kręgosłup i od kiedy zaczęłaś się odchudzać.

Co do tej oponki to mitem jest miejscowe spalenie tłuszczu na wskutek ćwiczeń danej partii mięśniowej. A co z tego wynika, do spalenia oponki nie są konieczne brzuszki.
[http://www.sfd.pl/FAQ_-_kontuzje_i_nie_tylko-t321489.html]
3
1225534480000
zgłoś naruszenie
  • marhef
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 15
Kręgosłup boli mnie mniej lub bardziej od około 13 lat. Przez te trzynaście lat miałam zarówno takie okresy kiedy nawet wstanie z fotela o własnych siłach było problemem, jak i takie kiedy kręgosłup po prostu delikatnie ćmił nie przeszkadzając w życiu.
Odchudzać zaczęłam się 7 stycznia tego roku, przez ten czas schudłam blisko 25 kilogramów - z tym, że do osiągnięcia prawidłowej wagi brakuje mi drugie tyle.

Skoro miejscowe spalanie tłuszczu jest mitem, to wystarczy jakakolwiek aktywność fizyczna, żeby pozbyć się tej oponki?
3
1225543065000
zgłoś naruszenie
  • McNolly
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 432
  • Na forum: 8 lat
  • LPA: 3276
  • Trenuje: troche juz
nie, spala sie tłuszcz z całego ciała. najlepszym ćwiczeniem na spalenie tłuysczzu jets tkaie w którym wystepuje intensywna wymianan tlenowa

Zmieniony przez - McNolly w dniu 2008-11-01 13:40:49
bez pracy nie ma kołaczy
1225543235000
zgłoś naruszenie
  • kradam
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 3172
Lekarz wprowadził Cię w błąd, spina bifida jednego kręgu nie ma większego znaczenia w przypadku problemów z kręgosłupem. Niestety wielu lekarzy na kręgosłupach się nie zna i na wszelką cenę doszukuje się zmian strukturalnych, tak aby w jakikolwiek sposób mieć pacjenta z głowy.
Powinien Ci pomóc odpowiednio dokształcony fizjoterapeuta. Leczenie z czasem przedzie w trening, który można wykorzystać do odchudzania się. Nie próbuj żadnych zestawów z internetu, ulotek itp. Są one śmieszne i praktycznie zawsze będzie na nich jakieś ćwiczenie, które Ci zaszkodzi.
Gratuluję sukcesów w redukcji wagi, pamiętaj jednak aby robić to z głową i że sukces odchudzania mierzy się po kilku latach.
4
1225550469000
zgłoś naruszenie
  • marhef
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 15
Witam!
Odkopuję temat, bo do objawów poprzednio opisanych dołączyło się drętwienie lewej łydki. Łydkla praktycznie cały czas jest spuchnięta i obrzmiała, mam odczucie "mrówek", a wieczorem czy po długim chodzeniu drętwieje do tego stopnia, że nie mam w niej czucia. Ostatnio zaczęła mi też drętwieć lewa ręka. Ból kręgosłupa także się wzmógł.
Dziś odebrałam wyninik RTG, opis brzmi tak:
"Niewielkie prawostronne skrzywienie kręgosłupa L z zaznaczoną rotacją trzonów kręgów.
Tarcza międzykręgowa L5-S1 nieco węższa od wyżej leżących (anatomicznie? objawy kliniczne?)."

Co oznacza taki wynik? Wizytę u neurologa mam dopiero 9 lutego, a chciałabym z czystej ludzkiej ciekawości wiedzieć co oznacza opis tego RTG, bo sama ni w ząb tego nie rozumiem.
3
1231876971000
zgłoś naruszenie
  • kradam
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 3172
Nic ciekawego nie ma na tym opisie.
1231926429000
zgłoś naruszenie
  • marhef
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 15
To od czego jeszcze może się brać to drętwienie kończyn, jeśli nie od kręgosłupa?
1231949120000
zgłoś naruszenie
  • GosiaM81
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2
  • Na forum: 8 lat
  • LPA: 8
witam wszystkich.nie wiem czy dobrze trafilam i to jest odpowiednie forum dla mojego proglemu i zmartwienia , ale sprobuje i mam nadzieje ze otrzymam jakies porady albo sugestie.
wszystko zaczelo sie 2 miesiace temu slinymi bolami w klatce piersiowej, bol promieniowal rowniez na plecy(tak mi sie przynajmniej wydawalo).po badaniach okazalo sie ze mam zapalaeni zoladka, ktore juz jest wyleczone, niestety bol plecow pozostal.Mialam robione badanie rezonansem magnetycznym , ktore to nic nie wykazalo,zadnych zmian w kregodlupie i miedzy dyskami.Po kuracji tabletkami przeciwbolowymi i przeciwzapalnymi bol ustal i myslslam ze juz bedzie po wszystkim, niestety w zeszlym tygodniu powrocilam do cwiczeni i bol sie pojawil.Podejrzewalm naciagniety miesien..bol znajduje sie po lewej stronie kregoslupa i promieniuje do lopatki.Czy ktos moze mi poradzic co robic?ide do lekarza, ale chcialam sie zapytac o pomoc jak neutralizowac bol i ile to jeszcze bedzie trwalo?czy moge robic jakies cwiczenia oi czy np.plywanie jest wskazane?
z gory dziekuje za wszelkie rady
pozdrawiam
1231970018000
zgłoś naruszenie
  • TOMASZJR
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 445
  • Na forum: 7 lat
  • LPA: 2640
  • Trenuje: Długo
mam tą sama dolegliwość jak autorka tego.Spina bifida mam 17 lat cwiczylem 8miesicy na mase na silowni i plecy mnie bolą.Byłem u 2 lekarzy i zabronili mi cwiczyc :(( najpierw u jednego pozniej do drugiego poszedlem.Trudno mi w to uwierzyc ale poki moge w miare normalnie chodzic to chce zaczac plywac i narazie przestac cwiczyc na silowni
"Killers is strong,
your villages is gone,
gorillas was born"
1
1279793372000
zgłoś naruszenie
  • sosh5555
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2
  • Na forum: 4 lata
  • LPA: 3
dziewczyno, po pierwsze żeby spalić brzuch nie można robić brzuszków, jest to aktywność beztlenowa. by pozbyć się tłuszczu należy biegać od 30 min w górę z małą prędkością. a co do twojego bólu trzeba wzmacniać mięśnie odpowiedzialne za stabilizację miednicy- czyli pośladkowe i krótkie mięśnie pleców a rozluźniać długie ( globalne ) mięśnie pleców oraz biodrowo- leźwiowy. nie dziwię się, że boli cię kręgosłup skoro robisz te swoje ćwiczenia na brzuch- to przez nie twój stan się pogarsza. nie idźć do lekarza tylko do dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty.
4
1338388076000