SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ropa przy paznokciu - już po?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21602

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 100
Witam,

Kilka razy był tutaj temat odnośnie tego problemu. Jakiś czas temu przy dużym palcu prawej nogi z lewej strony przy paznokciu zrobiło się lekkie zaczerwienienie, które lekko swędziło. Po pewnym czasie zaczęło mi to lekko przeszkadzać, pojawił się mały ból przy nacisku. Zaczerwienie zrobiło się nieco większe i po kilku dniach przy paznokciu zrobił się biały obrzęk (oczywiście z ropą). Odchyliłem nieco skórkę i wyleciała ropa, odchylałem aż do momentu, kiedy już nie płynęła.

Kilka razy robiłem sobie płukanie w wodzie z szarym mydłem, do tego nosiłem przez kilka dni opatrunki z Rivanolem. Zdecydowałem, że już sobie dam spokój, bo ile to można nosić. Sprawa wygląda tak, że chyba ropy już nie ma i chyba się nie zbiera, z tego co widzę. Jednak paznokieć z lewej strony jest nieco przebarwiony (taki sinawy punkcik dosłownie; oczywiście pomijam żółte przebarwienie paznokcia po Rivanolu). No i ta skórka przy paznokciu jest sina. I teraz nie wiem, czy według tych co to przechodzili lub mają jakąś wiedzę w tych sprawach: czy to czerwono-sinawe na skórze przy paznokciu i ten siny punkcik na paznokciu to jest jakaś pozostałość i się to goi, czy cały czas jest tam jakiś stan zapalny. Raczej tam nic nie czuję..

Zmieniony przez - addicted1 w dniu 2011-02-01 20:50:42
3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 289 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3447
Najlepszym wyjściem będzie udać się do Chirurga :) Mianowicie stwierdzi on że miałeś wrośnięcie paznokcia(następuje gdy obcinamy palce u nóg/rąk na okrągło a nie na płask, nosimy za luźne/małe buty, może to być wina genów) i wykona zabieg wycinania klinowego(poszperaj w internecie :) ) samemu co możesz zrobić to na siłę odpychać skórę od paznokcia i moczyć nogi w mocno ciepłej wodzie z szarym mydle. Istnieją także klamry na tego typu problemy które zakłada sie w gabinetach kosmetycznych jednak są dość drogie(100zł minimum). Najlepszym rozwiązaniem będzie udać się do Chorurga i pokazać sprawe :) Powodzenia
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 0
Jakiś czas temu miałem podobnie ale tylko wycisnąłem ropę. Teraz od nowa ból i ten biało czerwonawy obrzęk. Nie mam pomysłu jak to zwalczyć i może zgłoszę się z tym do lekarza ale to się zobaczy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z dziewczyną

Następny temat

"sparaliżowało" po treningu

WHEY premium