SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rok na siłowni - brak efektów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1498

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 272
Witam,
zwracam się do was z problemem, który dość mocno mnie męczy :)

Ważę 55,5 kg przy wzroście 156 cm, ok 27% BF.

Zapisałam się na siłownię dokładnie rok temu, chciałam trochę zrzucić i poprawić skład ciała. Planów treningowych było już kilka - na początku maszyny, potem 2-3 plany FBW, w tym jeden z SFD ladies dla początkujących, do tego zawsze aeroby po treningu i nic. Mimo, że ćwiczyłam 4 razy w tygodniu, a moja dieta nie uległa większej zmianie, nie zrzuciłam ani kilograma, a wymiary pozostały takie same.

W końcu zdecydowałam się na plan treningowy i dietę z potreningu.pl. Trzymałam się diety przez 3 tygodnie dość solidnie, robiłam sumiennie treningi 4x w tygodniu, nie straciłam ani kilograma.

Od nowego roku z dietą bywało różnie, ale generalnie nauczyłam się jeść trochę inaczej. Dokładne liczenie i trzymanie się planu, jest dla mnie okropnie męczące, wolałabym mieć wolniejszy progres, ale nie traktować diety jako męczarni. Wywaliłam przetworzone produkty, starałam się jeść zdrowiej i nie liczyć dokładnie makr i kalorii, bo mocno mnie to wykańczało. Moje jedzenie to były głównie omlety, jajecznice, serki wiejskie/twarogi, koktajle owocowe, dużo ryb z ryżem lub brązowym makaronem, chude mięso, odrzuciłam całkiem gotowe sosy, używałam tylko warzyw albo domowych sosów, zaczęłam wprowadzać do posiłków orzechy/migdały, często zamiast innych tłuszczy było awokado, pieczywo tylko i wyłącznie chleb razowy i to z ograniczeniem do 5-8 kromek tygodniowo, do śniadania. Trafiały się słodycze, ale była to gorzka czekolada, albo jakaś kinder kanapka raz na tydzień, nie chciałam się katować dietą, tylko skupić się na zmianie produktów na lepsze. Oczywiście dalej intensywnie trenowałam, zaczęłam ćwiczyć z chłopakiem, często pytałam o rady, starałam się poprawić technikę, wydłużyłam czas aerobów do 30-40 minut. Nadal nie straciłam nawet kilograma, a moje wymiary ani drgnęły.

Wiem, że dobrą radą jest pewnie obcięcie kalorii, ale ja przy 1600 kcal czułam się lekko głodna i taka dieta byłaby dla mnie po prostu męcząca. Nie wyobrażam sobie też zmienić intensywności treningów, bo po tym 1,5 h jestem zawsze kompletnie wypompowana i wiem, że już nie mogę dać z siebie więcej.

Robiłam badania tarczycy - wszystko w normie.

Polubiłam siłownię i nie chcę z niej zrezygnować, ale zaczynam być zmęczona tym, że wprowadzane zmiany i ćwiczenia nie przynoszą żadnego efektu. Proszę o pomoc i opinie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624

Każdy z nas trenuje na siłowni po to żeby polepszyć swoje zdrowie, samopoczucie i wygląd naszej sylwetki. A jeśli nasze starania i ciężka praca nie przynoszą skutku to powoduje u nas frustrację.

Dlatego jeśli mimo wkładania ogromu pracy nie widzimy efektów naszej pracy musimy poszukać w czym tkwi błąd.

Dieta to jest ten czynnik, z którym mamy najczęściej najwięcej problemów. Jeśli naszym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej to naturalne musimy mieć dietę z ujemnym bilansem kalorycznym. Liczymy zapotrzebowanie układamy posiłki, pilnujemy co jemy. Do diety trzeba podchodzić stopniowo gdyż zbyt szybkie wejście w ścisłą dietę powoduje problemy i stres. Nawyki żywieniowe wprowadzamy stopniowo to daje lepsze efekty.

Trening na siłowni powinien być dostosowany do naszego zaawansowania i możliwości jest cała masa gotowych planów treningowych, a z czasem są co raz bardziej indywidualizowane pod nasze indywidualne potrzeby i predyspozycje.

Gdy nie mamy efektów nie można czekać długo one powinny się pojawić jeśli nie ma to najczęściej problemem jest dieta, trening rzadziej. Ale brak efektów rozpatrujemy nie tylko w odniesieniu do wagi ciała, ale także jej składu.

Polecamy również: Trening nie przynosi efektów. Brak postępów w obecnym planie treningowym




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-10-12 18:35:11

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
"a moja dieta nie uległa większej zmianie" tu jest zapewne winowajca

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 272
Prosiłabym o zapoznanie się z całym postem, a nie tylko pierwszym akapitem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
zapoznałem się, jedzenie na oko nie zawsze jest dobre, wiem to na swoim przykładzie dopóki nie zacząłem liczyć, pierwszy tydzien dwa to męczarnia a potem to już na oko szło bo wiedziałem co i ile mniej więcej waży. Wiadomo np że jak miałem 120g banana to nie ważę go bo nawet jakby miał 140 to nie odkroję i nie wyrzucę tego.
Zapisuj co zjadłaś przez dwa dni i daj zrzut wg tego
https://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html
trening też rozpisz co w jaki dzien jakie cwiczenia ilości serii i powtórzen.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-02-22 07:20:34

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130945
Niekoniecznie trzeba trenować po 1,5h.
Lepiej częściej po 1h lub jeszcze częściej po 45 minut.
Aby były efekty to najlepiej połączyć aktywność fizyczną z większym pilnowaniem kaloryczności.
Sama aktywność fizyczna to za mało (sama się o tym przekonałaś - pisząc o niemożności trenowania dłużej niż 1,5h).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Początkowy reżim jest konieczny to uczy dyscypliny treningowo-żywieniowej ale coś musisz robić nie tak skoro nic się nie zmienia. A kontrolowałaś poziom bf ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sylwetka estetyczna?

Następny temat

Trening domowy

WHEY premium