SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Robimy masę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 550197

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 313
chyba nikt nie rozumie o co mi chodzi
chodzi mi o to ze ja zaraz jak skonczyłem trening piłem bialko od razu po treningu a dopiero potem jadłem posiłek po jakich 15 min labo czasami troche puzniej i chciałem sie dowiedziec czy robiłem bład
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Nie robiles.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 313
a lepiej jest brac białko razem z posilkiem po treningu czy tak jak ja robiłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
lepiej z posiłkiem bo może zostać wykorzystane w celach energetycznych a nie budulcowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Lepiej odrazu posilek, ale nie bialko z posilkiem

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 313
chyba lepiej jak białko jest wykorzystane w celach budulcowych a nie energetycznych. białko przed posiłkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264
Czegoś tutaj nie rozumiem. Jestem endomorfikiem z dziennym zapotrzebowaniem 2800kcal. Ograniczenie tłuszczy do ok 10% powoduje spadek kalorii w diecie do ok 2450kcal. Chcąc uzupełnić te utracone kalorie muszę sięgnąć po produkty kaloryczne zawierające duże ilości węglowodanów (złożonych). Ale z tego co piszecie na węglowodany też należy uważać i je ograniczać - więc błędne koło się zamyka.
Czy spadek dziennego zapotrzebowania na kalorie u endomorfika będzie miał negatywne skutki na przyrost masy przy zachowaniu odpowiedniego poziomu węgli w diecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie za bardzo rozumiem o czym piszesz

Ograniczenie tłuszczy do ok 10% powoduje spadek kalorii w diecie do ok 2450kcal.

jeżeli mówisz o ograniczeniu zapotrzebowania na tłuszcz do 10% to coś fatalnie liczysz skoro wyszło Ci jedynie - ~350kcal

Chcąc uzupełnić te utracone kalorie muszę sięgnąć po produkty kaloryczne zawierające duże ilości węglowodanów (złożonych).

dlaczego chcesz obcinać tłuszcze dodając węgli przy okazji będąc endomorfikiem?
właśnie na odwrót, coś kolego namieszałeś

Ale z tego co piszecie na węglowodany też należy uważać i je ograniczać - więc błędne koło się zamyka.

tak - w przypadku endomorfików, właśnie na korzyść tłuszczy

Czy spadek dziennego zapotrzebowania na kalorie u endomorfika będzie miał negatywne skutki na przyrost masy przy zachowaniu odpowiedniego poziomu węgli w diecie?

jeżeli będzie wiązał się ze spadkiem kaloryczności poniżej zapotrzebowania albo w jego granice to na pewno
...
Napisał(a)
Usunięty przez domer za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2688
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2688
Post pozostał bez odpowiedzi,wiec ponawiam;]
W jedynym z artykułów przeczytałem,że należy całkowicie wyeliminować margarynę,zamieniając ja na masło.Czy w przypadku ektomorfika lepiej pozostać przy margarynie?

Gainery_Mass_XXL Zalecana dawka dzienna to około 150g - 280g.

Preparat należy stosować najlepiej w dawkach podzielonych 3 - 4 razy dziennie po 50g - 70g preparatu. Jednorazową porcję należy dokładnie rozmieszać z 250 ml mleka lub wody używając do tego shakera lub miksera (jedna łyżka stołowa to ok.15g preparatu).

W dni treningowe: Jedna porcja zalecana jest 1,5 godziny przed treningiem, druga do 0,5 godziny po treningu. Pozostałe porcje najlepiej spożywać pomiędzy posiłkami.
W dni nietreningowe: 3 - 4 razy dziennie pomiędzy posiłkami.W tekście jest mowa o 1-2 takich posiłkach.Czy jedna 50-70 g porcja będzie wystarczająca czy porcja musi być większa?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakie jajka?

Następny temat

rower rehabilitacyjny

WHEY premium