SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Robienie masy przy treningu wytrzymałościowym

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1826

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 412
ANKIETA
Zdjęcie sylwetki (mile widziane): -
Wiek : 19
Waga : 76
Wzrost : 185
Staż treningowy: od marca br
Obwód pasa:82
Obwód klaty: 101
Obwód uda: 54
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): jazda na rowerze (jeżeli jest pogoda to 3x razy w tygodniu)
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : brak
Stan zdrowia:
Preferowane formy aktywności fizycznej:
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: (nie stety) brak
Wrażliwość na stymulanty: grupa krwi 0-, creatyna etc odpada
Możliwosci finansowe: 100-150zl miesiecznie




Witam, ćwiczę od marca tego roku i na początku (marzec-czerwiec/lipiec) widziałem progres (a to triceps bardziej się rzucał w oczy a to znajoma zauważyła, że klata mi się poprawia etc) zmiany nie były jakieś ogromne ale były widoczne na tyle, że cieszyłem się tylko z tego że jakiekolwiek są (na dobre oczywiście) ale pojawił się problem od około lipca-może sierpnia przestałem rosnąc (albo jest to na tyle powolne, że sam nie zauważam). Ćwiczę z bratem i na razie mamy siłowy/wytrzymałościowy plan treningowy i chciałbym nim jeszcze iść bo jest bardzo przyjemny jak dla mnie ale z drugiej strony chciałbym zrobić trochę masy przez jesień/zimę tak żeby było w czym rzeźbić na wiosnę :). I tu pojawia się pytanie: czy przybędzie mi masy jeżeli dalej będę szedł tym planem treningowym tylko dietę zrobię na masę?

Z góry dzieki za odpowiedz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 897
kolego, nie można mieć wszystkiego. nie można być wielkim i napakowanym a jednocześnie super silnym szybkim niczym Bolt, biegać w maratonach i robić sobie szpagaty od niechcenia.ciało ludzkie ma ograniczone zasoby adaptacyjne. radzę ci żebyś skupił się na jakiejś jednej cesze motorycznej na przykład na sile, i trenował ją. poza tym masa i wytrzymałość nie idą w parze ,są to jakby swoi antagoniści więc odpowiadając na twoje pytanie raczej nie da się trenować wytrzymałości i nabrać dużo masy mięśniowej. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Już widzę ten plan na siłę/wytrzymałość
Siła=masa więc to to samo.
Ułóż dietę a masa na pewno pójdzie i wstaw ten plan ocenimy go
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
sila nie rowna sie masa co to za bzdury ? co do pytania autora podchodzenie tak do sprawy to jest jak sikanie pod wiatr i przy robieniu jednego i drugiego wykorzystuje sie inne procesy fizjologiczne dlatego niespecjalnie ma to mozliwosc powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
A da się zbudować siłę bez odpowiedniej masy? I nie mówię tylko o sile w wyciskaniu dwu- czy trójboju tylko też o innych ćwiczeniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Pewnie że da się zbudować siłę bez odpowiedniej masy

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 897
i to są właśnie minusy tego typów forum zaloguje się jakiś koleś co nie ma pojęcia o treningu i wypisuje hasła siłą=masa.
siła=napięcie mięśni ,a nie masa kolego. pozdro


Zmieniony przez - adidiii w dniu 2013-09-22 13:30:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
Nowy z tym równaniem to dowaliłeś ... idąc twoim tokiem myślenia rozumiem że wystarczy iść w masę, i z przychodzącymi kilogramami będę mógł nakładać od tak tu 5 tu 10kg na sztangę tak ?

Czekamy na rozpiskę tego planu bo nie wiadomo co tam siedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Z lekka mnie nie zrozumieliście ale mniejsza o to
adidiii nie kozacz siedzę na tym forum już długi czas i mama napisane koło 7000 postów a ty masz ich 77 i jedną naganę na koncie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Robienie masy przy treningu wytrzymałościowym

Następny temat

Czy to dobrze?

WHEY premium