SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rekompozycja?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3974

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Mam problem - mój BF=22% straszy w lustrze, ale ważę oczywiście tylko ok. 70 kg, więc BMI mam w normie - czyli jestem typowym skinny-fat. Chciałem coś z tym zrobić, więc zacząłem coś tam ćwiczyć (4 podstawowe ćwiczenia w FBW) i tak sobie ćwiczyłem jakiś czas 3 razy w tygodniu. Ale od nowego roku chciałbym się tym zając na poważnie. Co myślicie o takim planie treningowym (to nie plan, a zarys raczej- wiem) - 3x w tyg. trening siłowy i 2x w tyg. aerobowy (jakieś bieganie). Ostatnio ktoś powiedział mi, że zamiast aerobów lepsze będą interwały, ale w innym miejscu przeczytałem, że trening interwałowy to to samo co siłowy, więc nie ma sensu dawać tych samych dwóch treningów i teraz nie wiem - kto ma rację? Jeżeli trening siłowy - to jaki FBW będzie dobry? I ile mają trwać aeroby - te minimum 45 minut? Chodzi o to, że boję się, że po tej redukcji wyjdę z tego jak kościotrup - tzn. zdaję sobie sprawę, że na pewno trochę tk mięśniowej spalę, ale chyba ograniczeniem tego procesu będzie ten trening siłowy - czy nie?
No i ta rekompozycja - co to, czy to działa i jaki rodzaj treningu trzeba by wdrożyć, żeby to była rekompozycja?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Przeglądałem w ostatnim czasie trochę filmów od wk i te fundamenty zdają sie być bardzo dobre i rzeczowe. W PL necie nic bardziej wartościowego nie znajdziesz niestety-chyba, że jakiś kanał niszowy, który ma małą popularność.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Aeroby są zbędne w Twoim przypadku.
Długie i niskointensywne biegi mogą przyczynić się do dekompozycji sylwetki.

Trening siłowy oparty na wolnych ciężarach na tle 3 dni w tygodniu będzie optymalnym rozwiązaniem. Najbardziej relewantnym czynnikiem w tej sytuacji będzie zmiana nawyków żywieniowych dzięki czemu poprawisz swoje zdrowie metaboliczne.

Dostałeś tutaj klarowną odpowiedź.
https://www.sfd.pl/Dieta_dla_rekompozycji-t1136679.html

Zerknij w postach podwieszonych trening FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Ale jaki to będzie miało cel. Kiedy będę wiedział, żeby już przestać? Do czego będę dążył wprowadzając 3x trening siłowy w tygodniu przy diecie - no właśnie jakiej w tej sytuacji? Z jakim bilansem na zero czy delikatny minus?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie rozumiem.
Co przestać?

Trening siłowy to narzędzie do kształtowania sylwetki.
Na drugie pytanie odpowiedziałem w temacie powyżej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Trochę się zaplątałem tutaj. Dzięki za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania to temat jest otwarty.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Ok. Zmierzyłem się jeszcze kilka razy innymi metodami też - i wyszło co następuje:
w pomiarze bf-u z obwodów (szyi, pasa) wyszło 17-18%. Z pomiaru fałdów skórno-tłuszczowych (3 fałdy) wyszło 14%. Czy w takim razie prosty FBW byłby dla mnie ok? Chodzi mi o taki program:
3 x w tygodniu:
Przysiad ze sztangą na plecach 5 serii po 10-12 powtórzeń
Martwy Ciąg klasyczny 5 serii po 10-12 powtórzeń
Wiosłowanie 4 serie po 10-12 powtórzeń
Wyciskanie na ławce płaskiej 4 serie po 10-12 powtórzeń
Wyciskanie żołnierskie (OHP) 4 serie po 10-12 powtórzeń

Czy rodzaj ćwiczeń i ilość serii/powtórzeń jest ok? I czy jak rozumiem nadal aktualna jest kaloryczność diety na poziomie 0 lub lekkim plusie w tej sytuacji (bf)? Oczywiście dietę wrzucę w tamten wątek w dziale odżywianie.
Aha - a jeszcze co do samych treningów to od miesiąca czy dwóch (dwóch niezbyt regularnie) chodziłem na siłownie i ćwiczyłem podobny program bez ostatniego ćwiczenia (OHP), więc to nie jest tak, że nie mam zupełnie pojęcia. Jeśli chodzi o poprawność wykonywania ćwiczeń to czy mogę się opierać na filmach od WK (Warszawskiego Koksu) z wymienionymi ćwiczeniami (Seria "Fundamenty") czy może niezbyt dobrze je wykonują?
I mam jeszcze pytanie - ile ma trwać taki trening maksymalnie?


Zmieniony przez - futuresportsman96 w dniu 2016-12-31 16:31:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Więc? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Osobiście proponowałbym Ci się wzorować na kimś innym.
Bardziej się nie wypowiem, bo nie śledzę tych osób.

Znajomość ich twórczości jest mi obca.

Trening powinien trwać około godziny który ma być intensywny.
Wstaw pełną ankietę działu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli chodzi o ilustrację wykonywania danych ćwiczeń polecam oprzeć się o coś sprawdzonego i merytorycznego: https://m.youtube.com/playlist?list=PLK5XOpEcFbeaVmargX3_y1NThfFzrNoNG

Lub: http://www.kulturystyka.pl/atlas/


Zmieniony przez - emenems w dniu 2017-01-02 15:00:45
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Płeć: mężczyzna
Wiek: 20 lat
Waga: 70kg
Wzrost: 183cm
Cel treningowy: tu nie wiem co planujecie jeśli polecacie mi bilans zerowy (?)
Staż: miesiąc takiego sumiennego treningu (w miarę, wiadomo, ale te 3 razy w tygodniu chodziłem)
Inne sporty: brak
Dostęp do sprzętu: full osprzęt, siłownia
Dieta
: zbilansowana na 3000kcal, czyli tak jak mi poradziliście
Przeciwwskazania: brak
Suplementy: brak, chociaż zastanawiam się nad kreatyną (co o tym myślicie?)
Ostatnio przerabiany plan: prosty FBW (?) - przysiad, martwy ciąg, wiosłowanie, wyciskanie na ławce płaskiej - w dwóch pierwszych 5 serii, w dwóch kolejnych 3 serie po 8-10 powtórzeń
Wyniki na podstawowych ćwiczeniach: przysiad [37,5 + gryf łamany], MC [30 + gryf prosty,] wyciskanie [7,5 + gryf prosty - to ja nie wiem czy w ogóle pisać :) ]
Czy sam program ćwiczeń, który zaproponowałem jest dobry? Czy może coś dodać/wyrzucić?
Dzięki za linki.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ławka do wyciskania - kupić czy zrobić samemu?

Następny temat

Trening A,B - 4 razy w tygodniu, powrót po przerwie.

WHEY premium