SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Regeneracja

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4065

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
Wiemy wszyscy jak wazna role odgrywa regeneracja, dlatego chcialem poswiecic troche tekstu temu zagadnieniu.
Tzn. ja nie bede pisal tylko wy

W swoich planach mam:
1) 8h sen
2) rano: prysznic z takim fajnym masazem + moj masaz miesni
3) 60min. przed treningiem przez ok. 30min leze sobie i nogi mam wyzej(bylo o tym w KiF )
4) przed treningiem rozgrzewka+stretching
5) po treningu stretching
6) po treningu zimno-cieply prysznic
7) po treningu tez wyzej nogi (jak sie bede uczyl )
8) w dni wolne od treningu (w porze treningu) rozgrzewka+stretching
9) Raz na tydzien (w niedziele) basen

Moje pytanka
1) Co do basenu - plywanie to wysilek(przynajmniej ja jestem zmeczony) i wlasnie nie wiem dlaczego to przyspiesza regeneracje ?
2) Zimno cieply prysznic - jak zimna ma byc ta woda i jak ciepla (np. lodowata i po 30 sek. zakrecamy i dajemy goraca i powtarzamy?)
3) No i jeszcze slyszalem cos "o roli muzyki" na nasza regenreacje - prosze o rozkrecenie tego
4) Czy w moich planach czegos jeszcze brakuje? (czy cos jest nie tak ?)

Nie mam dostepu do np. sauny, czy solarium.

Oczywiscie jak znacie jakies inne sposoby by przyspieszyc regeneracje to dawajcie je tutaj

Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
prysznice musza byc na wyczucie woda dosc chlodna i ciepla nie goraca na zmiane lub chlodny prysznic podczas mycia i polewanie ciepla na koniec
muzyka pelni rola rozluzniacza i wtedy miesnie nie sa spiete co za tym bardziej odpoczywaja

*chill out with me*
in drumm&base way
:] ]l[ .k/ll/m. ]l[ :]


trening-camelot
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Troszeczkę nie znam się na wpływie muzyki na zdolnośc regeneracji ale samą regeneracją chętnie się zajmuję. Jeżeli chodzi ci o masaż to wiedz że nie ma on wpływy na przyśpieszanie regeneracji, ale odpręży cię i to jest jego pozytywna cecha. Średnio wysiłek po ciężkim treningu siłowym przyśpiesza regeneracje mięśni, ja poświecam w wolne od treningu dni 30 minut na "suche wiosła" oraz rozciąganie, uważam że pomaga mi to przyśpieszyć regenerację. Polecałbym ci także po zakończeniu danej serii, jeszcze w trakcie treningu rozciągać ćwiczone grupy mięśniowe, to pozwala kwri swobodnie przepływać przez mięśnie i dostarczać im tlenu.

"W cierpieniu rodzi się mądrość pozwalająca docenić piękno zycia"

*Jak cudownie być egoistą

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
plywanie moze pobudzic regenracje, ale takie umiarkowane i to lepiej nie wiecej niz 1xtyg, bo inaczej osiagniesz efekt przeciwny, plywanie odciazy Ci przede wszystkim stawy po ciezkich cwiczeniach silowych, jak i sprawi, ze kazdy miesien zostanie lepiej ukrwiony itd

z ta muzyka, to z tego co sie orinetuje, to jest tak, ze jak sobie posluchasz w dobrym nastroju i klimacie, np odpoczywajac z tymi nogami ku gorze, przy zgaszkonym swietle delikatnej, spokojnej i relaksujacej muzyki, to wplywa to na Twoj stan psychiczny, co badz co badz jest skorelowane z Twoim cialem przez co i z regeneracja

"idz wyprostowany wsrod tych co na kolanach
wsrod odwroconych plecami i obalonych w proch"
http://www.pajacyk.pl/ <---klikaj tam codziennie

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
thx a nikt nie ma jakis nowych propozycji ?

Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
Jezeli chodzi o regeneracje, to u mnie po nr 1, jakim jest sen, zdecydowanie sauna rulez. Staram sie spac 7-8h, jednak zawsze wypada troche krocej, wiec dodatkowo funduje sobie kwadrans przed treningiem.

Jesli chodzi o saune, to wiekszosc zaleca 2-3*po 5-7min. przedzielone 5cio min. okresami wychlodzenia (lodowaty prysznic i posiedziec troche w temp. pokojowej)

Ja tez tak stosowalem, dopoki nie sprobowalem innego sposobu: wchodzisz na 20min, potem lodowaty prysznic, 10-15min wychlodzenia i znowu 20min. Taka sesja trwa ok. 1h, wiec nie jest to rozwiazanie dobre po treningu. Rowniez jest obciazajace dla organizmu. Zazwyczaj robie tak po 30min. aerobach, lub krotkiej sesji treningowej na 1gr miesniowa.

Zaleta takiego rozwiazania jest, ze zdecydowanie lepiej usuwa toksyny z organizmu niz tradycyjny sposob uzywania sauny. Wada jest koniecznosc pewnego zaawansowania w korzystaniu z sauny.

Dla mnie sauna to revelacyjna rzecz. Czuje sie wypoczety i mam mniejsze zakwasy.

Pisales, ze nie masz dostepu do sauny, ale moze porozgladasz sie, teraz sauna jest coraz czesciej spotykana przy silowniach i klubach fitness, jak rowniez basenach. Nie jest to tez zbyt droga rozrywka.

Polecam

no pain, no gain

były moderator działu ODŻYWIANIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 4270 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32466
Jezeli chodzi o te prysznice to nigdy jeszcze nie probowalem
Najlepszym wedlug mnie sposobem na regeneracje jest sen , proste , stare ale najlepsze
Zawsze klade sie spac kolo 23 czasami staram sie wczesniej
A te prysznice powaznie pomagaja ?

"Never Give UP"
----------------------------- Pozdrawiam ceo

"Never Give UP"
"After the rain ,comes the sun"
----------------------------- Pozdrawiam ceo
Doradca w dziale "Trening"
Doradca w dziale "Kulinaria"
Pomoz glodnemu dziecku http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791
tak stale godziny posilkow -najlepiej gotowabe duszone badz pieczone duzo warzyw i owocow,
nie wiecej jak 4 treningi na silowni na tydzien + basen ok 35 minut raz na tydzien
dobrze jest sie kapac raz na tydzien w zimnej wodzie tzn mors wykuwasz przerembel i chlup ja tak robie naprawde lepiej sie czuje,
dobrze jest zima wbic sie chociarz raz w tygodniu na saune chociarz 3 wejscia po 5 minut. oczywiscie po silowni rozciagna c solidnei wszystkie miesnie i uwaga zwis na drazku chociarz ze 3minuty moze byc w seriach po kilak sekund .aeroby najlepszy spacer-no i malo alkocholu i nie palimy panowie najlepsza rada-malo ktote rady stosuej sporo o TYm wioem a jestem skatowany jak starszy pan rozwalone stawy kregoslup i lubie wypic i do tego jak pije pale petki ale skutki teraz juz mama neznosne a ma dopiero 25 lat
pozdrawiam acha no i po trenigu zakonczyc kapiel chloodnym prysznicem

kolagen

kolagen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 46
W celu przyspieszenia regeneracji spróbuj po treningu łaźnię rzymską (saunę parową). Wymyślili to Grecy, a rozpowszechnili Rzymianie. Warunki panujące w łaźni są idealne do odprężenia i odpoczynku. Temperatura ok. 40 - 45 st. C i prawie 100% wilgotność powietrza. Można sobie usiąść i wolno głęboko oddychać, ale lepiej wolno spacerować (im wyżej tym wilgotność jest większa). Masz wrażenie że nie oddychasz powietrzem, a płuca napełniają się wodą, ale po kilku wdechach pełne rozluźnienie.
Najważniejsze działanie łażni rzymskiej to lepsze ukrwienie mięśni, pobudzenie organizmu do wydalania toksyn i szkodliwych związków przemiany materii oraz nawilżenie i oczyszczenie skóry.
Korzystam z tego po każdym treningu chociaż mam do wyboru obok saunę fińską.
Polecam.

maf

maf

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pompki-sami zobaczcie

Następny temat

Spanie?

WHEY premium