SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja z 90kg

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1101

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 295
Dzień dobry, ponieważ potrzebuję rady co do:
1) zapotrzebowania kalorycznego
2) odpowiedzi na pytanie czy po treningu siłowym powinnam robić aeroby


zaczynam od początku i wrzucam najpierw ankietę, a po ankiecie kilka słów jeszcze

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Dropka
WIEK: 29 lat
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: tydzień

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 89,8kg
WZROST: 167
OBWÓD RAMIENIA: 39cm
OBWÓD ŁYDKI: 43cm
OBWÓD UDA: 68cm
OBWÓD BIODER: 112cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 107cm
OBWÓD TALI 88cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 111cm w biuście

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? schudnąć do 60kg

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: tarczyca, niedoczynność, leczona
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? biorę tabletki
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? tak, Euthyrox

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) nie

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? utrzymuję

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - poniżej zrzut

ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem. - wysyłam do moderatorki na PW



Gruba jestem od zawsze, od dziecka. Ok. 10 lat temu ze zwykłej nadwagi doszłam do wagi 104kg. Zrzuciłam 14kg w ciągu ostaniego półtora roku, bez stosowania regularnej diety, raczej takimi zrywami zdrowego jedzenia.

Od 10 lat leczę się na tarczycę. Od 2 tygodni regularnie chodzę na siłownię, robię ćwiczenia wedle tej rozpiski, 3 razy w tygodniu:

1 DZIEŃ:
rozgrzewka: 10min orbitrek
wykroki w miejscu z hantlami 5kg na rękę: 3x10
leg curl z piłką: 3x10
plank: 3x 20 sek maksymalnie
ściąganie drążka górnego do klatki 20kg: 3x10
wyciskanie hantli na skosie po 5kg na rękę: 3x10
wznosy ramion bokiem po 3kg na rękę: 3x10
prostowanie ramion na wyciągu 15kg: 3x15


2 DZIEŃ:
przysiad z hantlami po 5kg na rękę: 3x10
rumuński martwy ciąg 15kg: 3x10
sits up: 3x15
przyciąganie drążka dolnego do brzucha 25 kg: 3x10
rozpiętki leżąc 4kg na rękę: 3x10
wyciskanie siedząc 5kg na rękę:3x10
uginanie przedramion z hantalmi po 6kg na rękę:3x10

Po treningu 20 minut na rowerku, 15-17km/h
Oprócz tego ZERO ruchu praktycznie, żadnych spacerów, jeżdżę samochodem.

Obecnie stosuję rozkład b/w/t: 120g białka/130g węgli/ok. 80g tłuszczu oraz 1800 kalorii
Przykładowe menu w zrzucie


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4295 Napisanych postów 17977 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282881
witaj

jeśli chodzi o trening to plank i sit upsy lepiej w zasadzie robić na koniec treningu.

jak długo wykonujesz ten trening?
czy pilnujesz progresji?

Jeśli chodzi o dietę, to nie wygląda to źle, chociaż jeśli masz niedoczynność to węglowodany lepiej byłoby chociaz odrobinę podbić wyżej.

myślę, że kalorie można by nieco podbić, dając ewentualnie 1-2 dni w tygodniu niskie

np 120B 180gW 70gT 5 dni w tygodniu
i dwa razy 120B 90gT 120W

posiłek w którym masz kasze i mleko - nie jest najlepszy. Brakuje w nim białka.
Często również lepiej jest nabiał ograniczyć.

Majonez ok, ale nie codziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 295
Bziu, dziękuję za odpowiedź. Trening zajmuje mi około 50 minut (sam trening, bez rozgrzewki), progresji jeszcze nie pilnuję, bo to dopiero drugi tydzień :) A jak z tymi aerobami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 36006 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679563
Aeroby po treningu możesz sobie pokręcić - byle to się nie stało obsesją i celem samym w sobie, bo w przypadku redukcji to ślepy zaułek niestety.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4295 Napisanych postów 17977 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282881
dokłądnie, jeśłi masz mało ruchu ogólnie, to ze 20 min zrobić możesz sobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 295
To chyba nie są zbyt ważne te aeroby skoro "mogę sobie zrobić"? Zawsze myślałam, że to podstawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Niekoniecznie. Jak ktos maratony biega to nie bedzie polegal na silowym, zalezy od celu. Jezeli chcemy przebudowac cialo, dobudowac miesa to nie kardio. Miesnie sa zraca tkanka energetyczna, to wlasnie je karmimy, trenujemy i regenerujemy. Inwestowac w miecho nalezy, a nie w chodzenie na biezni czy krecenie orbiego itd :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 295
2 tydzień siłowni, w miarę ładnej miski i bach, waga o 1kg w górę (WIEM, waga może iść w górę), ale żeby w obwodach przybyło? :( na wysokości pępka +3cm aż, czeeeeemu :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 36006 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679563
Daj sobie czas, daj organizmowi się przyzwyczaić do normalności i odżywić. Za jakiś czas ozpędzi się metabolizm i i zacznie iść wszystko tak jak trzeba.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 295
Mam pytanie o węglowodany - czy warzywa typu pomidor nieduży do śniadania, kiszony ogórek zjedzony w przerwie między posiłkami, 10 plastrów białej rzodkwi do kanapek to mam wliczać do miski? Bo widzę że różnie tu ludzie robią. Wiem, że wszystkie ziemniaki, fasole itd to tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 36006 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679563
takich ilości nie musisz koniecznie wpisywać w miskę bardzo skrupulatnie. To i tak są śladowe ilości węglowodanów - a większość to woda.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bogna123- walka z fatem

Następny temat

Dieta redukcyjna-początkująca.

WHEY premium