logo
zamknij zamknij

Redukcja tkanki tłuszczowej - Carb Back Loading

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 561

0 5 0
napisał(a)
arek880401
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 124 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 4269
Cel: Redukcja
Waga: 80 kg
Wzrost: 174 cm
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 15%
Aktywność w ciągu dnia : praca siedząca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia + raz w tygodniu interwał i 2 razy 40 min cardio
Stan zdrowia : Dyskopatia w odcinku lędźwiowo krzyżowym

proszę o ocenę mojej diety. Postanowiłem zabrać się za redukcję metodą Carb Back Loading, w DT mam węgle na poziomie 160 gram, w DNT 80 gram,
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, bieganie, rower
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Odżywka białkowa, witaminy
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana na masę

WARZYWA OCZYWIŚCIE W DIECIE JADAM
Dziennik nr 1 to dieta w dzień treningowy
Dziennik nr 2 to dieta w dzień nietreningowy

Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 1507 Napisanych postów 47121 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 330732
Dostarczasz mało węglowodanów, więc postaraj się aby były one z jak najlepszych źródeł. Niekoniecznie ryż biały. Np bataty, kasza gryczana.

Moderator działu Odżywianie

napisał(a)
arek880401
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 124 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 4269
No to jest właśnie dieta Carb Back Loading :)
Dodatkowo zależy mi na redukcji, dlatego mam 1 gram węglowodanów w DNT a 2 gramy węglowodanów w DT na kmc
Kasza gryczana? Już chyba lepsza jaglana, o gryczanej nie słyszałem dobrych opinii
napisał(a)
dudee
Ekspert
Szacuny 976 Napisanych postów 22785 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 203630
Kasza gryczana to cenny składnik każdej zdrowej diety.
Charakteryzuje się wysoką zawartością magnezu.

Skąd pomysł aby redukować węglowodany do takiego pułapu?

Dietetyk - konsultacje dietetyczne (kontakt tylko prywatnie)
http://www.sfd.pl/[BLOG]_ROAD_TO_THE_SUCCESS._dudee_-t1127478-s25.html 

napisał(a)
arek880401
Początkujący
Szkolenia dietetyki z Kubą Mauriczem. Oczywiście i tak te węglowodany ucinałem stopniowo
napisał(a)
WnMPapa
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 878 Wiek 19 lat Na forum 358 dni Przeczytanych tematów 21263
Jest OK, kasza gryczana, jaglana - obie są spoko. Po prostu stosuj zamiennie, raczej lipa jak non stop byś jechał na jednej. Ten jadłospis to zakładam, że nie taki sztywny? Np. jajca z rana wcinasz codziennie?

/podbiłbym jednak węgle w DT

Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-04-14 11:06:07

Confidence is silent. Insecurities are loud.

napisał(a)
arek880401
Początkujący
Oczywiście że nie jest sztywny. Tylko jaja mam codziennie bo po prostu lubię
Czasem przy cięższych treningach (nóżki lub plecy) mam trochę więcej węgli
napisał(a)
dudee
Ekspert
Szacuny 976 Napisanych postów 22785 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 203630
Wbrew temu co mogłoby się wydawać, nie zawsze ucinanie restrykcyjne węglowodanów przyczyni się do przyśpieszenia procesu spalania tkanki tłuszczowej w ustroju. Na chwilę obecną możemy napotkać wiele rzetelnych badań naukowych, a także doświadczeń w życiu codziennym które obalają konieczność agresywnego obniżana węglowodanów w diecie. Okazuje się, że można zrobić formę startową na relatywnie wysokich węglach, jednakże jest to zależne od wielu czynników.

Poza tym:
- kazeina zbędna
- masło orzechowe z ziemnych do wyeliminowania
- urozmaicaj dietę (sporo jaj)
- ogranicz wędzone produkty
- wzbogać swoją dietę o warzywa i owoce
- 150g owsianych na noc może zaburzyć procesy trawienia

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-04-14 17:24:17

napisał(a)
arek880401
Początkujący
1. Ok, zamienię na chude mięso
2. Masło nie jest z orzechów ziemnych a z migdałów
3. To tylko przykładowy jadłospis z danego dnia
4. OK
5. owoce na redukcji?
6. Tych płatków owsianych nie jest 150 gram

Zmieniony przez - arek880401 w dniu 2017-04-14 18:26:50
napisał(a)
dudee
Ekspert
Przepraszam, 120g* - to nie robi i tak większej różnicy, gdyż płatki owsiane są ciężko strawne.
Faktycznie nie dostrzegłem, niemniej jednak staraj się wybierać wersję z nieprażonych orzechów i niesolonych.

Wędzone ryby zasobne są w substancję smoliste, z racji tego należy ograniczyć ich konsumpcję. W celu pokrycia zapotrzebowania na kwasy tłuszczowe omega-3 (DHA I EPA) wprowadź tłuste, najlepiej świeże ryby 2-3 razy w tyg. Możesz wzbogacić dietę również o roślinne o3 (ALA) czyt. orzechy włoskie, dobrej jakości rzepakowy olej, olej lniany który notabene masz w diecie bowiem wybieraj jedynie wysokolinolenowy tak zwany budgwinowy w ciemniej, szklanej butelce.

http://www.sfd.pl/Ryby__po_które_warto_sięgać_-t1132561.html

Odnośnie owoców.

http://www.sfd.pl/Węglowodany-t1145360.html
http://potreningu.pl/articles/4700/w-jaki-sposob-owoce-moga-wspomagac-odchudzanie

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-04-14 19:02:41

napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 1507 Napisanych postów 47121 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 330732
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w redukcji

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 62kg

Bezglutenowy makaron z owocami i odżywką białkową

Norbert Tymczak chce przenieść siłownię!

Kofeina a metabolizm glukozy i stan zapalny

Najgorsze ćwiczenia siłowe dla kobiet

Pchanie obciążenia

Pieczony łosoś z ziemniakami i szpinakiem

Czy kobiety powinny wykonywać wyciskanie sztangi leżąc?

Plank - jak prawidłowo wykonywać?