SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 704
Przeczytałem już sporo artykułów i gdy zaglądam do następnego to zamiast powiększyć swoją wiedzę zaczynam mięć co raz większy mętlik w głowie. Dlatego mam kilka pytań:
1. W jednym z artykułów przeczytałem, że proporcje między b/w/t to 45%/45%/10%, a już w kolejnym, że białka powinno być między 2, a 2,2. Przy 85kg i proporcji 45% oraz 2g białka na kg ciała to chyba mało możliwe - szczególnie, że zapotrzebowanie kaloryczne przy 3 dniowym treningu to koło 3300-3400 kalorii. Czy ktoś może mi wskazać poprawną drogę do boskiego ciała? :)
2. I jeszcze jedno pytanie: kończę trening o 20:15-30 i po powrocie do domu pije carbo+białko, a tuż po tym jem jeszcze ryż z jakimś mięsem, ale koło 22 już idę spać (rano praca). Dodatkowo chwilę później jem twaróg z oliwą na noc. Często na forach spotykałem się z opinia, że na noc już nie powinno się jeść ww, ale w moim wypadku musiał bym tylko pić carbo z białkiem i później jeść tylko twaróg z oliwą. I jeszcze ważna informacja obecnie robię masę. Jakie rozwiązanie jest w tym wypadku najlepsze?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 2221 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 260326
Wg mnie:
1. Białko 2,2 - 2,5 g/kg , tłuszcze 1,1 - 1,3 g/kg , reszta węgle tak żeby bialns był taki jaki chcesz.
2. Carbo + białko daj odrazu po treningu, a jak wrócisz do domu to normalny posiłek ryż + mięso i niech to będzie już Twój ostatni posiłek bo pewnie zjesz go koło 21, a że o 22 chodzisz spać to nie ma sensu pchać na siłe twarogu w siebie "bo tak trzeba". W tym przypadku nie masz sie co obawiać że węgle masz w ostatnim posiłku, bo wczesniej masz trening siłowy.

Zmieniony przez - muzzy17 w dniu 2012-04-13 11:21:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 704
ok thx i jeszcze jedno pytanko:
czytałem trochę twój dziennik i zwróciłem uwagę na 1 rzecz: przy 95kg redukcje robisz na 2700-2900 kalorii
Przy prawie 85 kg moje zapotrzebowanie to 3400 - 3razy w tygodniu trenuje - z tego co wiem to powinno się odejmować tak do 500 kalorii przy redukcji, więc w moim przypadku to koło 2900 właśnie, a Ty przecież ważysz 10 kg więcej (tj ważyłeś)


Zmieniony przez - patri0ta w dniu 2012-04-13 15:44:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 2221 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 260326
Patrząc po sobie wiem że nie zawsze to co wyjdzie mi z wyliczeń itp jest prawidłowe. Licząc ze wzorów / kalkulatorów pewnie tez wyjdzie mi że około 3300 kcal to bilans zerowy. Trzymałem sie spory czas takich "sztywnych" wyliczeń i nic dobrego z tego mi nie wyszło. Jakoś w grudniu / styczniu przy około 3200 kcal , treningu siłowym 4x razy w tyg + po 25 min aero robiłem mase i dobrze szło. Więc te 2900 kalorii teraz to jak na mnie dużo , wg mnie ilość kalorii to dość indywidualna sprawa a wzory itp mogą jedynie mniej wiecej naprowadzić w ile kalorii mamy celowac. Zacznij po prostu od takich kalorich jakie planujesz i obserwuj co sie dzieje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Kazdy jest inny, wiec nie mozna porowynywac, ze ktos ma dana mase ciala i spozywa inna ilosc kcal niz my. Trzeba poznac swoj organizm obserwujac zmiany i korygujac ilosc kcal do optymalnej.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zorganizowana akcja: Zredukuj Brata 2012!

Następny temat

Dieta redukcyjna do Oceny

WHEY premium