SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2410

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1394
1.Wiek: 22 lata
2.Płeć: Mężczyzna
3.Cel: Redukcja wagi
4. 95kg
5.Wzrost: 176cm
6.Poziom BF:
7.Aktywność: Praca w trybie siedzącym, dni robocze 7-22, różne zajęcia domowe.
8. Sport: Brak, staż raczej brak. Sprzęt: sztanga i hantle, obciążenie do 50kg.
9. Diety/odżywianie: Nie stosowałem żadnych diet. Obecnie wyłączyłem z jedzenia rzeczy smażone/pieczone, fastfoody, słodycze.
10. Stan zdrowia: Bdobry, żadnych chorób lub schorzeń.
11. Suplementacja: Nie stosuję.

No więc tak, chciałbym zredukować wagę do ok. 80kg, jednocześnie nie tracąc całej siły (nie jestem kompletnym ulańcem).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3036 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349816
Zacznij od policzenia zapotrzebowania dostosowanego do Twojej aktywność, w kolejnych linkach masz informację jak dobierać produkty, przepisy na urozmaicenie diety znajdziesz w Kuchni SFD. 
https://www.sfd.pl/-t276436.html - Wzór na zapotrzebowanie kaloryczne
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie. 
https://www.sfd.pl/-t1135440.html-  Źródła białka w diecie. 
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie. 
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1394
Dzięki, to drogą żywienia, a co z ćwiczeniami? Czy w ogóle lepiej cardio, czy może siłowe? Szczerze powiem że z niektórymi ćwiczeniami cardio mam pewien problem, a z siłowymi w granicach rozsądku raczej powinienem dać radę, a może mieszać? Niestety nie mam możliwości korzystania z profesjonalnej siłowni z powodu lokalizacji, żadnej nie ma w przystępnej odległości. Ogólnie czytałem że siłowy spala mniej, ale metabolizm przyśpiesza na dłużej.
BMR: ok. 1.900 na chwilę obecną bez żadnych treningów, o to chodziło?


Zmieniony przez - F3AR47 w dniu 2017-09-07 12:46:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Poprzez aeroby przecież nie zbudujesz sylwetki - nie ma się tutaj nad czym zastanawiać. Trening siłowy to przecież najsilniejszy bodziec stymulujący układ nerwowy do rozbudowy i wzmocnienia mięśni nadających kształt i sprężystość sylwetce. Nic nie robiąc możesz doprowadzić do dekompozycji sylwetki (brak jędrności, obwisła skóra, niski poziom tkanki mięśniowej i.t.d.. No i wiadomo ponad wszelką wątpliwość, że lipidy beztlenowo (np:trening siłowy) spalane nie są bowiem w ramach EPOC spalamy ich większą ilość wiele godzin po treningu.

Oblicz swoje CPM - nie BMR.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-09-07 12:54:54
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1394
dudee
Poprzez aeroby przecież nie zbudujesz sylwetki - nie ma się tutaj nad czym zastanawiać. Trening siłowy to przecież najsilniejszy bodziec stymulujący układ nerwowy do rozbudowy i wzmocnienia mięśni nadających kształt i sprężystość sylwetce. Nic nie robiąc możesz doprowadzić do dekompozycji sylwetki (brak jędrności, obwisła skóra, niski poziom tkanki mięśniowej i.t.d.. No i wiadomo ponad wszelką wątpliwość, że lipidy beztlenowo (np:trening siłowy) spalane nie są bowiem w ramach EPOC spalamy ich większą ilość wiele godzin po treningu.

Oblicz swoje CPM - nie BMR.



Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-09-07 12:54:54


Trochę to zawiłe... znaczy się wiem, że areoby, cardio, HIIT czy jak to zwał (bo to chyba to samo?) nie służą kształtowaniu i sile. Co to EPOC? Co to CPM? Przydałoby się to wyjaśnić w nieco prostszych słowach dla laika :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
W podanym wzorze na wyliczanie zapotrzebowania kalorycznego masz opis tych skrótów. Poza tym, cel który sobie obrałeś jest mało sensowny. Skup się na poprawie jakości sylwetki a nie na kg. Co Ci po tym, że zrzucisz masę ciała do 80kg i będzie wyglądał gorzej niż teraz? Ważne są obwody ciała i poziom tkanki tłuszczowej a nie to ile ważysz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgada się.

Zmiany na wadze nie zawsze muszą odpowiadać zmianom w lustrze.
Istotna jest poprawa proporcji tkanki mięśniowej do tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1394
Hm... co w takim razie polecacie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wprowadzenie systematycznego treningu siłowego + odpowiednią dietę korespondującą z Twoimi potrzebami fizjologicznymi i celem. Oblicz swoje CPM i wrzuć obliczenia.

https://www.sfd.pl/-t276436.html -




Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-09-07 15:35:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna, 78kg, białkowo tłuszczowa

Wiecej