SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja-split do sprawdzenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1843

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 627
Witam,
redukcja od paru tyg,dieta jest,czasu wolnego b.duzo.
Pierwsze pytanie do znajacego dobrze temat redukcji,czy moze byc split,nie lubie fbw-(jakos slabo puchne,malo cwiczen na miesien)czy jednak split nie nadaje sie na redukcje.

Cwicze tak:

Pierwszy dzień:

1.Klatka-4cw/4s
2.Plecy -2cw/4s

Drugi dzień

1.Biceps i triceps-4cw/3,4s (tutaj wykonuje serie łączone. Biceps,od razu triceps - to jest jedna seria pierwszego cwiczenia,itd)
2.Przedramie 2cw/3,4s

Trzeci dzień:

1.Nogi
1a.Uda - 2cw/4s
1b.Łydki-1cw/4s

Czwarty dzień- wolny

Piąty dzień- to co w pierwszy

Szósty dzien - to co w drugi

Siódny dzień wolny

Dzień ósmy - to co w trzeci

Dodatkowo po siłowym :
1.aeroby - 4 razy w tyg
bieżnia 8min,rowerek 5min,bieżnia 8min,rowerek 5min-łącznie 26min
2.Brzuch - 3 razy w tyg 2cw/4s

Zaznaczam, nie pracuje fizycznie.Trenuje pare lat ale z przerwami,od roku systematycznie.Trening 10 rano,od 12,30 odpoczywam,leze, siedze, spaceruje,dlatego moge wiecej trenowac niz wczesniej.
Pytanie kieruje do osób doświadczonych, znających temat redukcji i rozumiejacych kwestie wolnego czasu.
Czy taka intensywnosc moze byc? Ewentualnie jakieś zmiany? Będe wdzięczny za pomoc.
pz

"Rób co chcesz i niczego nie żałuj, chiałaś wybralaś, teraz w dupe mnie pocałuj"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
taaa.... szczególnie dzień 2 jest u Ciebie strasznie intensywny...




podchodzisz do redukcji w dziwny sposób... FBW Ci się nie podoba bo nie puchniesz... a to chcesz palić tłuszcz czy się w lustrze przeglądać na treningu??

Dietę wogóle sobie ułożyłeś czy liczysz że jak wsiądziesz na aeroby to się caly wytopisz??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
Split na redukcję też może być... opcja którą przedstawiasz jest jednak trochę dziwna.

Dlaczego na klatkę 4s a na plecy tylko 2?
Dlaczego łączysz dwie duże grupy na treningu... a następnego dnia tylko małe...
To samo z nogami.. trochę mała objętość treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1586
Moze byc split. Skup sie na diecie (to podstawa).Zamiast aerobow polecam Ci HIIT-a. Jest o wiele wydajniejszy niz zwykle aeroby.
Pzdr.

EDIT: Jak kolega wyzej napisal - zle polaczenie partii

Zmieniony przez - hendii w dniu 2010-04-08 17:03:50

"Pain is temporary, pride is forever..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 627
1.Plecy-robie tylko najszerszy grzebietu dlatego dwa cwiczenia, dodatkowo cwiczenie na kaptury (4s) o czym nie napisalem. Robie tak bo plecy nie sa moim priorytetem a tez trzeba je troche pomęczyć.

2.Kiedys robilem - klatka,triceps ,drugi dzien - plecy,biceps,ale z faktu, ze to redukcja, jak pisalem wyzej robie serie łaczone i dobralem dwie mniejsze partie, ktore dam rade dobrze zmeczyc, czyli biceps i triceps:
np.modlitewnik i wyciskanie francukie- to jedna seria bez przerwy,1 min odpoczynku i druga seria w ten sam sposób. Organizm pracuje na wiekszych obrotach,przy redukcji to chyba odpowiednie.
3.Pytanie dalej aktualne, czy tam moze być?

ps.co osoba to inne łaczenie ćwiczeń,to zalezy od celu,w moim przypdaku wydaje mi sie ze to jest odpowiednie ,ale pytam fachowcow o spostrzezenia i wskazowki.Kazda madra wypowiedz traktuje jak najbardziej powaznie.

"Rób co chcesz i niczego nie żałuj, chiałaś wybralaś, teraz w dupe mnie pocałuj"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 627
Edit-w pierwszym poscie do Trzeciego dnia nie dopisalem_barek,powinno być:
Trzeci dzień:

1.Nogi
1a.Uda - 2cw/4s
1b.Łydki-1cw/4s
2.Barki - 4cw/4s

ps.nie wiem jak sie edytuje.

"Rób co chcesz i niczego nie żałuj, chiałaś wybralaś, teraz w dupe mnie pocałuj"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 627
Ktoś kompetentny się jeszcze ustosunkuje do postu?

"Rób co chcesz i niczego nie żałuj, chiałaś wybralaś, teraz w dupe mnie pocałuj"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Dla mnie ten split jest słaby i nie wiem co on ma dać. Bo wygląda to trochę tak jakby Ci się nie chciało ćwiczyć. Plecy są po nogach największą partią. Dlaczego na redukcji kładzie się nacisk na takie ćwiczenia jak MC, Przysiady, Podciąganie, Wiosła itp? Ano dlatego, że to duże partie mięśniowe i ćwiczenie ich daje wymierne efekty w postaci lepszego metabolizmu i większego wyrzutu hormonów m.in teścia.

Split powinien być inaczej rozpisany aby był skuteczny. Najprościej:

Pon
1. Plecy(absolutne minimum)
Martwy Ciąg
Podciąganie
Wiosłowanie
Biceps
Hantelki
Gryf łamany

Śr
Klata
Płaska
Skos
Rozpiętki
Tric
Pompki na poręczach
Francuskie do czoła

Piątek:
Nogi
Przysiady
Prostowanie nóg
Uginanie leżąc
Łydki
Barki
Wyciskanie sztangi z klatki
Uginanie hantelek w opadzie tułowia
Podciąganie do brody

Dla mnie takie absolutne minimum. Duża intensywność ćwiczeń, przerwy do 90s. Po treningu jakieś aeroby chociażby(choć czytałem na T-Nations bodaj, że przy splicie na redukcji warto robić interwały po treningu).

Tu masz dobry art: https://www.sfd.pl/[art]_Split_-_partia_2x/tydzien._Dla_początkujących_i_nie_tylko...-t414311.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 627
konar 128 - ptk.1.czytanie z dokladnoscia i ze zrozumieniem sie kłania.
Twoj plan jest dwa razy mniej intensywny niz ten co ja ulozylem, to raz.

Dwa. Wiesz co to jest trening antagonistycznych grup? Wyjasniam. Polega na wykonywaniu ćwiczeń na przeciwstawne grupy mięśniowe jedno po drugim(np. seria uginania ramion ze sztangą na bicepsy, a po niej seria prostowania ramion na wyciągu na tricepsy i ponownie).

Trzy.Podciaganie i wiosłowanie ćwicze,wiec skad masz wiedze ze tych ćwiczen nie wykonuje?(czyt.ptk.1)

Cztery.Dzieki za probe pomocy:)pz

"Rób co chcesz i niczego nie żałuj, chiałaś wybralaś, teraz w dupe mnie pocałuj"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
ok wiesz lepiej i nie potrzebujesz pomocy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
diabolic po czym wnisisz że trening jest mniej intensywny skoro nie ma podanych ani ilości powtórzeń, ani ilośic serii, ani czasu przerw między seriami??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 627
z racji tego ze ten trening, ktory podalem jest :
1.5 razy w tyg,
2.w kazdej sesji trengowej jest wiecej cwiczen na poszczegolne partie miesniowe 4cw/4s(jedynie plecy 2 cwiczenia-zmienie to dodajac trzecie),
3.ilosc powtorzen ,ja wykonuje 10-12 na duze partie,12-max mniejsze,
4.przerwy 60-90s.

"Rób co chcesz i niczego nie żałuj, chiałaś wybralaś, teraz w dupe mnie pocałuj"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawa planu treningowego(split)

Następny temat

Całkowity nowicujsz. Proszę o pomoc.

WHEY premium