SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja problem.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3465

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323
Witam wszystkich od jakis 2 miesiecy stosuje diete zbilansowana do tej pory wszystko bylo wporzadku waga ladnie schodzila startowalem od 113 w tym momecie jest to 94kg. Jednak ten tydzien zaczal sie fatalnie wlasciwie caly czas jestem na diecie jednak czuje sie napchany a moj brzuch spochl jak banka. Nie mam pojecia co zrobilem zle, moze wy mi pomozecie.


A tu przyklad tego co jest
kromka chleba gracham ser bialy szynka z piersi kurczaka do tego kilka oliwek lub ogorek kiszony.

Gotowana piers z kurczaka(czasami wolowina) gotowane warzywa( brokuly, pomidory,cebula,papryka itp)
Wlasciwie to na tych produktach opieram swoja diete. Oczywiscie im jest wczesniej tym wiecej ww znajduje sie w mojim posilku natomiast ostatni danie sklada sie z samego bialka. Nie uzywam cukru zmienilem go na slodzik. A dodam tez ze nie waze produktow.



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 25

Waga: 94

Wzrost: 173

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: -

Obwód talii: -

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: brak

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 5-6 razy w tygodniu rowerek treningowy 40min nadczo

Odżywianie: uwielbiam slodycze slodkie napoje fast food jednak od 2 miesiecy zmienilem diete

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: nadcisnienie

Preferowane formy aktywności fizycznej: jestem otwart na sugestie

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: smietnikowa
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323
Witam
Panowie ja znowu z pytaniem.
No wiec tak zastosowalem sie do waszych wskazowek i wszystko bylo ok waga schodzila w granicach 0,7-1kg na tydzien, w pasie zgubilem pare centow, jednym slowem wszystko szlo podrecznikowo.
I tutaj moj problem od 2 tygodni zaczalem cwiczyc silowo sa to 3 treningi w tygodniu. W dni treningowe spozywam troche wiecej ww a dokladnie to jest jakis owoc i dodatkowe 20-25g weglowodanow w posilku po silowni. Codziennie sprawdzam swoja wage i w nastepnym dniu po silowni ona wzrasta o jakies 0,5kg. Teraz sam nie wiem co robic czy to normalna sytuacja, czy cos jest nie tak, a moze poczekac jeszcze z ta silownia do zakonczenia redukcji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323


zdjecie z poczaku odchudzania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323


Zdjecie z 2 stycznia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323


zdiecie z dzisiaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 920
no faktycznie, albo tak wyszlo zdj. albo masz wiekszy brzuch, robisz areoby ? hmmm 2 miesciace dieta, moze czas zmienica ja na inna ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323
No wiec tak jak napisalem aeroby 5-6 razy w tygodniu
Roznie to bywa czasami zjem 4 posilki a czasami 5
1 kromka chleba razowego 1/3kostki sera bialego plasterek szynki 5-6 oliwek
2 150g piersi z kurczaka do tego gotowany bukiet warzyny albo warzywa duszone na patelni(na wodzie) pomidor cebula papryka do tego okolo 2 lyzki kaszy.
3 podobny do 2
4 podobny do 2
5 puszka tunczyka lub 150g szynki z inyka
dodam ze dzienie pije okolo 2-3 kaw z mlekiem

Wydaje mi sie ze dieta jest ok ale zdiecia nie klamia wiec w czym tkwi problem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 429 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2906
Z tego co rozumiem w 2 miesiące zszedłeś z 114 do 94kg, czyli zredukowałeś 20kg. Zatem licząc 2 miesiące jako 10 tygodni i odejmując pierwsze 2 tyg na reakcje organizmu wychodzi 20kg/8 tyg. W ciągu tygodnia gubiłeś dobrze ponad 2 kilo. Uważam że to za dużo, bezpieczna granica to 0.5-1kg na tydzień. Myślę że obciąłeś za bardzo kalorie, których nie liczysz i mogłeś się wprowadzić w stan oszczędzania. W tym stanie możesz niestety tyć. Możesz zacząć jeść jeszcze mniej niż teraz i to da rezultaty w postaci redukcji kolejnych kilogramów, ale za 2 miesiące problem powróci. Moja rada oblicz zapotrzebowanie, obetnij 300kcal, jeśli nie pomoże to 500 i przeprowadź przemyślaną redukcję. Tylko w tedy rezultat będzie długotrwały. Jeżeli przy odpowiedniej diecie wciąż będziesz miał takie skoki to proponuję wizytę u endokrynologa i badania tarczycy: TSH, Anty-TPO i Anty-TG.
Pozdrawiam i życzę sukcesów.

OFF
"NATURA NIE NAGRADZA I NIE KARZE. ISTNIEJĄ WYŁĄCZNIE KONSEKWENCJE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323
Dzieki stary juz myslalem ze nikt mi nie pomoze.
A dodam jeszcze ze najlepsze w tym wszystkim jest to ze waga caly czas stoji w miejscu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 429 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2906
Co do diety redukcyjnej to na pierwszy posiłek proponuję mleko lub jogurt naturalny niesłodzony i do tego płatki owsiane lub pszenne. Można sobie taki talerz mleczny bądź jogurtowy podrasować łyżeczką kakao naturalnego (np. Decomoreno). Dobrze byłoby również zjeść z rana jakieś jajka i można śmiało zrobić z nich jajecznicę na maśle lub oliwy z oliwek, dorzucić do niej pomidory, rzodkiew i inne warzywa. Kromka ciemnego pieczywa też będzie OK, choć żytni pumpernikel byłby lepszy.
Kolejne posiłki powinny zawierać źródła białka i zdrowe tłuszcze, a więc jemy kurczaka, indyka, chude części mięs czerwonych, RYBY SWIEŻE (unikamy konserw). Z tłuszczy oliwa, olej lniany orzechy włoskie. Nie zapominamy o warzywach, najlepiej surowych. Wyjątek to posiłki okołotreningowe, w których zamiast warzyw należy zjeść weglowodany (ryż brązowy, kasza-najlepiej przed reningiem, ryż para, ryż basmati-po treningu). Po treningu unikamy również tłuszczy (samo białko i węgle).
Ostatni posiłek przed snem to najlepiej ser biały i orzechy oraz oliwa. Trzeba by również zjeść warzywa, np. sałatka z pomidorów, ogórków, sałaty itp.

Zmieniony przez - pitekw12 w dniu 2010-01-08 10:48:18

OFF
"NATURA NIE NAGRADZA I NIE KARZE. ISTNIEJĄ WYŁĄCZNIE KONSEKWENCJE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
Rzeczywiście nie wygląda to ciekawie.
Kolega dobrze Ci radzi z tą dietą weź ją rozpisz porządnie.
Zieloną herbatę bez żadnych słodzików pij na pewno nie zaszkodzi.
Ciężki trening + dieta i będzie dobrze.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323
Dzieki chlopaki troche podniesliscie mnie na duchu, bo przez te dwa miechy naprawde sie nie obijalem. Zaraz zaczynam rozpisywac ta diete ,wrzuce ja pozniej tutaj zebyscye rzucili na to okiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porada w sprawie diety.

Następny temat

powrót do formy po porodzie- plan ćwiczeń w domu

WHEY premium