SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja na lato

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 855

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Od czerwca kończą mi się treningi w klubie K1 i chciałbym ułożyć sobie plan treningowy od czerwca do sierpnia(redukcyjny).
Obecnie ćwiczę:
Poniedziałek - trening w klubie K1
Wtorek - wolne
Środa - trening w klubie K1
Czwartek - trening obwodowy
Piątek - zazwyczaj grałem w piłkę ok 1,5h, ale nie jest to 100% regularnie(jak nie to staram się robić jakieś aeroby)
Sobota - trening obwodowy
Niedziela - wolne
No i do tego 3x w-f w szkole...

Teraz nie wiem jak ćwiczyć... Dni treningowe mogłyby zostać te same, ale nie wiem czy ćwiczyć np. 3x trening splitowy, 2x aeroby(interwały) czy 3x trening obwodowy, 2x aerobowy(interwałowy). Czy po tych ćwiczeniach splitowych lub obwodowych robić jeszcze aeroby?


Do tego oczywiście dieta... Tylko nie wiem czy dobrze ustaliłem sobie kcal, bo zgodnie z kalkulatorem potreningu.pl powinienem dostarczać ok. 3400kcal, żeby trzymać wagę, a ustaloną mam kcal na 2650kcal z czego minimum 1,5g białka na kg masy ciała.
Waże 79,5kg, mam 185cm wzrostu, 17 lat. Wiem, że białka mało, ale z takiej domowej diety ciężko mi dostarczać dużo białka bez węgli czy tłuszczy...

Chciałbym zredukować zwłaszcza ten tłuszcz na brzuchu, bo u mnie jest go jeszcze sporo...

I mam pytanie odnośnie czegoś takiego jak reefed day... Wiadomo wakacje idą, to jakiś grill czy coś będzie i czy np. mogę sobie raz na 2/3 tygodnie zwiększyć dostarczane kcal do tych 3400? I czy np. można sobie pozwolić na np. co 2 dzień loda czy galaretkę którą bardzo lubię, ale przy jednoczesnym trzymaniu ujemnego bilansu i ilości białka?

Pozdrawiam
Jakub
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Można robić po splicie albo fbw ćwiczenia aerobowe. Wszystko zależy od tego jak się czujesz. A co do cheat dayów to proponuję tak jak robi większość, wplatanie raz czy dwa w tygodniu kilku posiłków odstających od diety. Lody, pomimo że są kaloryczne, całkiem dobrze wpływają na organizm, tym bardziej jak są ze znanego źródła, a najlepiej już w ogóle domowe, własne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli jakbym robił np. 3x split i po tym ze 20minut jakichś aerobów i 2x trening interwałowy to by było okej?
Mówiąc kilka posiłków odstających od diety masz na myśli np. pizze, czy bardziej normalne posiłki, ale w większej ilości kcal?
Lody jak najbardziej z dobrych firm. Poszukam sobie jakiś przepisów na własne to może będę robił... Kiedyś lubiłem sobie zamrozić mały jogurt gratkę i jeść jak loda, może to jest dobry pomysł...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Należy że tak powiem wplatać produkty odstające od diety, żeby nie zwariować, bo wiadomo, że człoowiek człowiekiem i czasami nawet chce się napić piwa, zjeść pizzę czy kilka pasków jakiś cukrów prostych, lecz nie można zbytnio odstawać od zaplanowanej diety. Raz na dwa/trzy pizza ze znajomymi to super sprawa, najlepiej jeszcze domowa.

Co kryjesz pod pojęciem 'jakieś aeroby' a interwały to zwyczajny HIIT?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakieś aeroby to ma mam na myśli, albo 20 minut biegu, albo 20 minut na worku, albo 40 minut rowerem(czas-kwestia umowna).
A interwały to tak jak jest w tym temacie: https://www.sfd.pl/Trening_Interwałowy_HIIT_-t268582.html
Czyli chyba HIIT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to nie ma sprawy, można robić po treningu na siłowni, nawet wskazane, do tego stretching
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to okej. Dostosuje się do tego. Jak ktoś chce coś dopowiedziec to chętnie rady przyjmę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprzęt dla początkującego

Następny temat

Zaczęłam trenować- nagły przyrost masy mięśniowej

Wiecej