SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1858

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

27

Płeć

facet

Cel

najpierw redukcja do ok. 70kg

Waga

91

Wzrost

179

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

25

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

trening siłowy 3-4 w tyg+ cardio po, w dni nie treningowe planuje dołączyć hiit basen lub tenis stołowy

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

tenis stołowy pływanie siłka

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

-

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

wszystko w porządku

Stosowana lub planowana suplementacja

BCAA, WPC, kazeina, kreatyna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1548 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15407
Witam Wszystkich !

Na wstępie nie sugerujcie się ilością przeczytanych artykułów i dodanych postów oraz kiedy dołączyłem na forum, jak widać na załączonym obrazu było to dosyć dawno.
Kiedyś owszem prowadziłem sportowy tryb życia, ale w pewnym momencie wciągneło mnie "życie towarzyskie" .
Powiedzenie ze odstawiłem sport na boczny tor byłoby sporym nadużyciem, prawda jest taka ze sport przestał w ogóle funkcjonować w moim życiu, chyba że oglądanie meczu przy 6 piwkach i pizzy da się w jakikolwiek sposób podciągnac pod sport :D ( a taki trening był obecny niemalże codziennie ) 4 piwka to zwykła codzienność + imprezy i wszelkie inne okazje.

Konsekwencje ? kondycja na poziomie 0 i ze 20kg fatu.


Dobra wiadomość jest taka ze ogarniam się już od jakiegoś czasu czas ( 3-4 miesiące ) powrót na siłownie, zero alkoholu, zdrowe jedzenie. Dieta wyglądało dosyć słabo, mała regularność, brak liczenia czegokolwiek, na pewno źle rozplanowane posiłki.

W tym miejscu zwracam się do Was z gorącą prosbą o ocenę diety redukcyjnej. W tym momencie waże 91 kg przy wzroście 179cm trening silowy 3-4 w tyg + 30 min cardio po treningu i lekkie rozciaganie. Moja aktywność fizyczna na przestrzeni tygodnia
jest bardzo różna co to znaczy w moim przypadku? bywa ze w poniedziałek oprócz treningu w zasadzie nie wykonam żadnej pracy fizycznej, większość dnia zajmie mi praca przed kompem lub za kółkiem,
przychodzi wtorek ( dzień bez treningu ) , wtedy staram się wyskoczyć na tenis stołowy trwa to ok. 2h i jest to dla mnie duża aktywność ( cos tam sie kiedys gralo ), lub basen 1h.

Mam jeszcze parę pytań

1. zakupiłem BCAA i kreatyna, jak wkomponować w dietę?
2. Po siłowni jem 30g miodu akacjowego jako carbo czy jest to ok?
3. Jaka ilość twarogu półtłustego spożywać na noc?
4. Zamiast orzechów włoskich przed snem, mogę używać oleju lnianego lub oliwy z oliwek ? jeśli tak w jakiej ilości?
5. w dni nietreningowe zamierzam wkrótce dodać trening hiit, czy zmieniać coś w diecie pod tym kątem?
6. Czy jajecznica zamiast jajek na twardo jest lepszym/gorszym wyborem?


*mieszanka warzyw hortex u mnie to moja własna kompozycja, marchewki zwyklej i żółtej, troche szparagów zielonych, troche papryki czerownej, dodaje brokuly, pomidorki koktajlowe

*twaróg na noc naprzemiennie z kazeina

*z mięsa na zmianę dorsz, łosoś, chuda szynka wieprzowa mielona ( raz na 2 tyg ), kurczak, indyk, udko z kurczaka, wołowina z angusa w formie burgera

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Hej ;) Wiesz, ważne że człowiek się ogarnia i wraca na dobre tory. Lepiej późno, niż później :)
Co do diety i pytań. 1. BCAA możesz sobie brać przed, po i w trakcie treningu, zazwyczaj pół dawki przed, pół po około zakładając, że około 10g to porcja. Więc 5 przed, 5 po. Co do kreatyny, to zazwyczaj przed treningiem. 2. Ten miód możesz wymienić na np. banana. 3. Taka jaka wbije Ci się w makro, nie ma "optymalnej porcji" 4. Jasne, że na przemiennie możesz i to samo co w twarogu, tak by makro się zgadzało. 5. Masz i tak sporo aktywności, hiit bym odpuściła, przy ostatkach redukcji owszem można manewrować dodatkowymi aktywnościami, ale masz ich sporo, także odpuśc, regeneracja też musi być, jest bardzo ważna wbrew pozorom im więcej tym wcale nie lepiiej :) 6. Jajecznica i jajka na twardo - gorszy / lepszy wszystko zależy jak ją przyrządzisz. Ale masło wliczasz w makro przy jajecznicy i jest ok.
Tutaj nie ma lepsze/gorsze. Jajo w każdej postaci jest pełnowartościowe :)
Wase wrzucaj od czasu do czasu i nie bój się węgli na kolację, poza tym ok :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 561 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14924
1. zakupiłem BCAA i kreatyna, jak wkomponować w dietę?

Moim zdaniem zbedne, przynajmniej narazie

2. Po siłowni jem 30g miodu akacjowego jako carbo czy jest to ok?

To na pewno zbedne, 30g miodu a potem jeszcze cisniesz 150g kaszy , duzo za duzo

3. Jaka ilość twarogu półtłustego spożywać na noc?

Tyle ile potrzeba do bilansu przy czym twarog nie jest ani jedyna ani najlepsza opcja ostatniego posilku

4. Zamiast orzechów włoskich przed snem, mogę używać oleju lnianego lub oliwy z oliwek ? jeśli tak w jakiej ilości?

Oczywiscie, chcac zachowac tyle samo tluszczy mniej wiecej polowe gramatury orzechow

5. w dni nietreningowe zamierzam wkrótce dodać trening hiit, czy zmieniać coś w diecie pod tym kątem?

Narazie nie, poki waga poleci, pozniej albo dodatkowa aktywnosc albo ciecie kcal

6. Czy jajecznica zamiast jajek na twardo jest lepszym/gorszym wyborem?

Bez znaczenia, dla mnie osobiscie na pewno smaczniejszym



Zmieniony przez - Artur1987 w dniu 2016-02-15 18:49:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Wrzuć zdjęcie podglądowe sylwetki , co do treningu na początku wystarczy Ci FBWhttps://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html. Z dietą według mnie lepszym wyj,ściem było by Low Carb lub Carb Cycling. Carbo Ci jest zbędne.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1548 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15407
Siema !

Przez pierwszy tydzień ( 4 dzień ) dostarczam nie więcej niz 30-40g węgli.

Pytania:

1. Zamierzam tuż przed treningiem łykac 20ml oleju MCT, czy wliczać go do bilansu i czy w ogóle jest to dobry pomysł?
2. Drugie pytanie dotyczy smalcu, mam dostęp do tego produktu prosto od rzeźnika, czytałem ,że jest to jeden z najlepszych tłuszczy do smażenia.
Jezeli dodam 20g do smażenia kury jaką ilość wliczyć do bilansu kalorycznego?
3. Kończę trening o godzinie 14 zanim dojadę do domu i odgrzeję następny posiłek mija około 40-50 min.
Czy to dobry pomysł abym bezpośrednio po treningu wypił isolat białka i zjadł 35g suszonych fig?
Jeśli tak to czy jest to odpowiednia ilość? czy to dobre ułożenie trening-figi+białko-50min-posiłek "normalny"?
4. Na ostatni posiłek tuż przed snem mam w zamiarze jeść twaróg półtłusty(150g) + orzechy włoskie, laskowe, nerkowca (10g), zamiennie kazeina 35g + oliwa z oliwek
czy moglibyście podać jakieś alternatywne zestawy? proszę o skorygowanie gramatur a najlepiej o podanie makro przed snem
5. Olej z pestek winogron, słyszałem ze świetna rzecz, proszę o krótki komentarz odnośnie tego produktu jak również który polecacie, gdzie można kupić i czy stosuję się
go zamiennie z oliwą, olejem lnianym?
6. Jakie jest wasze zdanie na temat dołączania z od czasu do czasu produktów takich jak, kiełbasa wiejska ( prosto od masarza ), kiełbasa chorizo i tego typu rzeczy
7. Uwielbiam jajecznicę na śmietanie mogę to jeść codziennie prosze o opinię na ten temat. Wyrzucić całkowicie coś w niej zmienić, czy zostawić?
100ml śmietany 18 % 2 jajka całe, szczypta soli, masło 82 % 20g
8. Czy i kiedy mogę pozwolić sobie na posiłek typu cheat meal?
9. Po 10 tygodniach treningu FBW zamierzam zrobić celowe roztrenowanie, czy zmienia się wtedy dieta?
10. Dieta przedstawiona powyżej jest to dieta w dni treningowe, czy i jak zmienia się dieta w dni nie treningowe
11. W dni nie treningowe zamierzam wkrótce dołączyć HIIT (20-30min) lub intesywny trening tenisa stołowego (1,5-2h) posiłki jak przed i po treningu siłowym?
12. Jak długo można być na diecie low carb?
13. Czy dobrze

Suple

Jestem wielkim fanem suplementów po prostu lubie szamać pigułki i proszki ( jakkolwiek to brzmi :D), choć zdaję sobie sprawę z tego że to dieta odpowiada za 80% sukcesu to
branie supli dopina moją motywację na poziom bliski pełni szczęscia z okazji kolejnego treningu.

Proszę o poradę jak najefektywniej dołaczyć te suple do diety

BCAA
Beta Alanina
Monohydrat Kreatyny
Zestaw witamin i minerałów w tabsie
Kazeina
Isolat białka
olej MCT
omega 3 caps

Trening

Nogi - Przysiady 2s
Plecy – MC 2s, podciąganie 2s
Klatka piersiowa – wyciskanie sztangi leząc na ławce skośnej, zamiennie hantelki 2s
Barki – wyciskanie hantli przód, wyciskanie tyłem, military press 2s
Tricepsy – pompki na poręczach, lub w oparciu, lub wąsko na klatę 2s
Bicepsy – uginanie ramion ze sztangą 2s
łydki -2s wspięcia na palce opór 2s
przedramię - 2s
brzuch - 2s

+ po treningu cardio 30minut orbitrek 155-160 puls
+ po cardio parę minut rozciągania

Z góry dzięki za wszelkie sugestie opinie krytykę, wszystko biorę na klatę











Zmieniony przez - Gawdzik w dniu 2016-02-25 19:30:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
ad.1 wliczaj
ad.2 J/W
ad.3 może być
ad. 4 dział kuchnia: https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html
ad.5 Lepsze są oleje patrz na propocje omegi 3 do omegi 6

Na resztę pytań wystarczy doczytasz w : https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html .
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

olej lniany vs tran

Następny temat

Dieta na masę - 76 kg, 176 cm - do oceny.

WHEY premium