logo
zamknij zamknij

Redukcja a zapotrzebowanie kaloryczne

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 290

0 5 0
napisał(a)
Temat przeniesiony przez TomQ-MAG z działu Odżywki i suplementy. Zgłoś naruszenie
Anonim
Ekspert
Szacuny 10583 Napisanych postów 41223 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
Hej, mam problem z ktorym zmagam sie juz dosyc dlugo.
Nie moge w zaden sposob dopasowac do siebie zdrowego zapotrzebowania kalorycznego. Zalezy mi na ujemnym bilansie kalorycznym, chcialabym sie pozbyc kilku kilo niechcianego tluszczu. Jestem kobieta ;), mam 20 lat, moja aktualna waga to 71 kg oraz mam 166 cm wzrostu, moja aktywnosc fizyczna jest lekka/umiarkowana. Korzystałam z wielu kalkulatorów na zapotrzebowanie, tych automatycznych -internetowych oraz ze wzorow (np. od Akopa Szostaka). Za każdym razem wynik wychodzi ponad 2 tys na utrzymanie wagi (2.200-2.300 cos okolo).
Ostatnio probowalam wiele razy schudnac i odkrylam cos niepokojacego. Przy spozywaniu 2.000-2.300 tyję. Gdy zaczelam schodzic powoli, stopniowo na coraz mniejsza ilosc kalorii, zanotowalam ze zaczynam chudnac dopiero gdy spozywam 1.500 kcal i mniej.
Myslalam nad tym sporo czasu i uswiadomilam sobie ze moze byc to spowodowane przez moj spowolniony metabolizm. Ostatnim razem kiedy bylam na redukcji zeszlo ze mnie 4 kg, natomiast nie wrocilam z ujemnego bilansu kcal powoli, lecz gwaltownie i nawet z nadwyzka kaloryczna. Przytylam przez to z 8 kg, z ktorymi zmagam sie do dzis.

Olac kalkulatory i sluchac sie organizmu (czyt. schodzic do 1500 kcal i mniej) czy sa jakies magiczne sposoby na przywrocenie metabolizmu do 'ksiazkowej' sprawnosci? Co mam robic? :(
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Temat przeniesiony przez TomQ-MAG z działu Odżywki i suplementy. Zgłoś naruszenie
Anonim
Ekspert
Szacuny 10583 Napisanych postów 41223 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
PS: zauwazylam ze dodalam post w nieodpowiednim dziale. Z gory przepraszam i jakby ktos wiedzial jak zmienic bede wdzieczna.
1
napisał(a)
dudee
Ekspert
Szacuny 982 Napisanych postów 22813 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 205323
napisał(a)
M-ka
Ekspert
Szacuny 833 Napisanych postów 3037 Wiek 42 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 51975
Witaj. Jeśli masz możliwość skorzystać z pomocy dietetyka klinicznego, to byłoby, szczerze mówiąc, najlepsze. Na pewno trzeba porobić badania, żeby się dowiedzieć, w jakim stanie jest Twój organizm i metabolizm. Mogłaś już przed próbami odchudzania mieć jakiś problem zdrowotny, a także samo odchudzanie mogło zaburzyć równowagę hormonalną... Kombinacje na własną rękę mogą być ryzykowne i pogorszyć sprawę. Pozdrawiam.

Zdjęcie w awatarze mam dzięki uprzejmości Wojtka Gozdzika :).
Na https://web.facebook.com/WireDudes można obejrzeć więcej jego prac.

napisał(a)
dudee
Ekspert
Szacuny 982 Napisanych postów 22813 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 205323
@M-ka - temat jest rozwijany w temacie u góry.

Dietetyk - konsultacje dietetyczne (kontakt tylko prywatnie)
http://www.sfd.pl/[BLOG]_ROAD_TO_THE_SUCCESS._dudee_-t1127478-s25.html 

napisał(a)
M-ka
Ekspert
Szacuny 833 Napisanych postów 3037 Wiek 42 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 51975
A sorry i dzięki za przekierowanie :).

Zdjęcie w awatarze mam dzięki uprzejmości Wojtka Gozdzika :).
Na https://web.facebook.com/WireDudes można obejrzeć więcej jego prac.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tknki tłuszczowej

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny

Patrycja Zahorska - Bikini Fitness pow. 169cm

27.05.2017 IFBB DIAMOND CUP – OSTRAWA

Pieczony halibut

Batony proteinowe na masę

Trening na małych obciążeniach

Aerobik czy Zumba - co wybrać, by schudnąć?

Tamilewska i Dmochewicz przegapiły zawody!

Sałatka z krewetkami