Temat został odczytany 159 razy

Redukcja a zapotrzebowanie kaloryczne

5.186.119.*
zgłoś naruszenie
  • Anonim
  • Pochwały:
  • Nagany:
Przeniesiony przez TomQ-MAG z działu 'Odżywki i suplementy'.
Hej, mam problem z ktorym zmagam sie juz dosyc dlugo.
Nie moge w zaden sposob dopasowac do siebie zdrowego zapotrzebowania kalorycznego. Zalezy mi na ujemnym bilansie kalorycznym, chcialabym sie pozbyc kilku kilo niechcianego tluszczu. Jestem kobieta ;), mam 20 lat, moja aktualna waga to 71 kg oraz mam 166 cm wzrostu, moja aktywnosc fizyczna jest lekka/umiarkowana. Korzystałam z wielu kalkulatorów na zapotrzebowanie, tych automatycznych -internetowych oraz ze wzorow (np. od Akopa Szostaka). Za każdym razem wynik wychodzi ponad 2 tys na utrzymanie wagi (2.200-2.300 cos okolo).
Ostatnio probowalam wiele razy schudnac i odkrylam cos niepokojacego. Przy spozywaniu 2.000-2.300 tyję. Gdy zaczelam schodzic powoli, stopniowo na coraz mniejsza ilosc kalorii, zanotowalam ze zaczynam chudnac dopiero gdy spozywam 1.500 kcal i mniej.
Myslalam nad tym sporo czasu i uswiadomilam sobie ze moze byc to spowodowane przez moj spowolniony metabolizm. Ostatnim razem kiedy bylam na redukcji zeszlo ze mnie 4 kg, natomiast nie wrocilam z ujemnego bilansu kcal powoli, lecz gwaltownie i nawet z nadwyzka kaloryczna. Przytylam przez to z 8 kg, z ktorymi zmagam sie do dzis.

Olac kalkulatory i sluchac sie organizmu (czyt. schodzic do 1500 kcal i mniej) czy sa jakies magiczne sposoby na przywrocenie metabolizmu do 'ksiazkowej' sprawnosci? Co mam robic? :(

1487151793000
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

Indywidualne plany dietetyczne i treningowe

• 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
zgłoś naruszenie
  • Anonim
  • Pochwały:
  • Nagany:
PS: zauwazylam ze dodalam post w nieodpowiednim dziale. Z gory przepraszam i jakby ktos wiedzial jak zmienic bede wdzieczna.
1
1487152389000
zgłoś naruszenie
  • dudee
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 21756
  • Na forum: 4 lata
  • LPA: 179693
  • Status: Ekspert
Pisz zatem w jednym.

http://www.sfd.pl/Redukcja_a_zapotrzebowanie_kaloryczne_metabolizm_-t1141314.html 
UDZIELANIE KONSULTACJI ŻYWIENIOWYCH.

DOBÓR SPERSONALIZOWANYCH PLANÓW DIETETYCZNYCH - TYLKO PRYWATNIE.

DORADCA W DZIALE TDP.

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――----

[http://www.sfd.pl/[BLOG]_ROAD_TO_THE_SUCCESS._dudee_-t1127478-s25.html]
1487174474000
zgłoś naruszenie
  • M-ka
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2740
  • Na forum: 2 lata
  • LPA: 46954
  • Status: Specjalista
Witaj. Jeśli masz możliwość skorzystać z pomocy dietetyka klinicznego, to byłoby, szczerze mówiąc, najlepsze. Na pewno trzeba porobić badania, żeby się dowiedzieć, w jakim stanie jest Twój organizm i metabolizm. Mogłaś już przed próbami odchudzania mieć jakiś problem zdrowotny, a także samo odchudzanie mogło zaburzyć równowagę hormonalną... Kombinacje na własną rękę mogą być ryzykowne i pogorszyć sprawę. Pozdrawiam.
1487177647000
zgłoś naruszenie
  • dudee
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 21756
  • Na forum: 4 lata
  • LPA: 179693
  • Status: Ekspert
@M-ka - temat jest rozwijany w temacie u góry.
UDZIELANIE KONSULTACJI ŻYWIENIOWYCH.

DOBÓR SPERSONALIZOWANYCH PLANÓW DIETETYCZNYCH - TYLKO PRYWATNIE.

DORADCA W DZIALE TDP.

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――----

[http://www.sfd.pl/[BLOG]_ROAD_TO_THE_SUCCESS._dudee_-t1127478-s25.html]
1487189924000
zgłoś naruszenie
  • M-ka
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2740
  • Na forum: 2 lata
  • LPA: 46954
  • Status: Specjalista