SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - proszę o pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 989

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25 lat

Płeć

mężczyzna

Waga

100,6kg

Wzrost

176cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Nie posiadam takowego zdjęcia, ale myślę że około 20-25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

2:30 pobudka, praca od 3:00 do 11-12:00, drzemka 2-3 godzinna po powrocie do domu, godzina 18:00 trening do godziny 19-19:30, 22:00 sen

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Siłownia, 4 dni w tygodniu po 1-1,5 godziny dziennie, czasami dłużej. Sprzęt: ławka pod sztangę ze skosami + i -, prasa na nogi doczepiana do ławeczki, wyciąg górny, sztanga prosta, sztanga lekko łamana, 2xhantle ze zmienianym obciążenie, 130kg obciążenia

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Profesjonalnej diety nie posiadam, nie potrafię dopasować swojej diety do trybu pracy. Jem 2-3 razy dziennie.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stan zdrowia bardzo dobry. Jedyne problemy jakie mam to z kręgosłupem - dwukrotnie wypadł mi dysk w odcinku lędźwiowym i staram się jeśli chodzi o martwy ciąg. Staram się go zastępować innym ciężarem lub robie go na niewielkim obciążeniu ale na dużej iloś

Stosowana lub planowana suplementacja

Rano na czczo spalacz tłuszczu "granat + kreatyna, do śniadania białko z mlekiem chudym, przed treningiem BCAA i spalacz, po treningu BCAA i kreatyna, do kolacji białko z mlekiem chudym i przed snem ZMA.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 64
Witam.

Do tej pory starałem sobie sam pomagać jeśli chodzi o siłownie, odchudzanie i tym podobne sprawy. Ale teraz już załamuje ręce i nie wiem co zrobić. Przy wzroście 176cm moja waga to 100,6 kg. Wiem, że to znacznie za dużo jeśli chodzi o moją wagę. Ponad rok temu zacząłem przygodę z siłownią mając 89kg wagi, chciałem zwiększyć masę mięśniową. Ćwiczyłem już wtedy ostro na masę bo jedyną rzeczą masywnie wyglądającą w moim wyglądzie był mój brzuch, który wyglądał jak opona od samochodu :/ 5 miesiące ćwiczeń, 4 dni w tygodniu po 1-1,5 godziny czasu + różnego rodzaju odżywki typu gainery, kreatyna, przedtreningówki, białko. Oczywiście wszystko brane wg zaleceń. Efekt? 102kg wagi. Jakoś w kwietniu doznałem kontuzji stawu nadgarstka i postanowiłem że zrobię sobie przerwę od ćwiczeń. Ta przerwa trwała bodajże od kwietnia do czerwca. A to brak motywacji, a to praca przy budowie domu. Zawsze coś odwracało moją uwagę od treningów. Później tak sporadycznie wpadałem na siłownie, w zależności jak stałem z czasem w tygodniu. Z początkiem września postanowiłem, że zacznę od nowa pracę nad swoją sylwetką. Kupiłem w sklepie spalacz " zielony granat", BCAA, białko i zacząłem ostro z ćwiczeniami.

Ćwiczę trening push&pull wzbogacając go zawsze o parę ćwiczeń z każdej partii ciała, którą ćwiczę danego dnia. Dodatkowo stretching i ćwiczenia na mięśnie ABS'u. Nie mam motywacji do ćwiczeń cardio, więc postanowiłem dorzucić do treningu około 10-15minut skakanki. Nie posiadam jakoś bardzo rozwiniętej siłowni, bo nie mam do tego warunków. Mam za to 130kg obciążenia, ławkę do sztangi ze skosami +-, prasę do nóg doczepianą do ławeczki, wyciąg górny, ławkę skośną do robienia brzuszków, drążek do podciągania się, 2 hantle, sztangę prosta i sztangę lekką łamaną. No i oczywiście skakankę :D
Półtora miesiąca mineło, hektorylitry potu wylane na siłowni a efektów brak :/ Ograniczam się z jedzeniem maksymalnie jak się da. Nie jadam na noc nic, ostatni posiłek o godzinie max 18. Diety specjalnej jako tako nie mam ułożonej bo sam nie potrafię. Niestety nie jestem specjalistą od tych spraw :( Jem 2-3 razy dziennie. Wiem że to mało profesjonalne ale mój tryb pracy nie pozwala mi na jakieś szaleństwa. Budzę się codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 2:30 do pracy bo zaczynam pracę o 3:00. kończę co prawda wcześnie bo 11-12 w zależności od ilości pracy, no ale po pracy muszę się przekimać przynajmniej 2-3 godziny dziennie bo nie wyrobiłbym fizycznie i psychicznie. W nocy śpię 3-4 godziny. Także mój styl życia jest dość skomplikowany i nieregularny jeśli chodzi o sposób żywienia. Śniadanie zazwyczaj jem dopiero jak wrócę z pracy. Rano biorę tylko spalacz na czczo +300ml wody, może jakieś jabłko jak nie zapomnę i w drogę do pracy.
W zeszłą sobotę ważyłem się po treningu i miałem 101,5kg wagi, natomiast rano w niedziele, po śniadaniu z żoną, po prysznicu ważyłem już 98,7kg. 3 kg rozbieżności. Za to dziś już waga 100,6kg. Nie wiem co jest grane z moim organizmem. Staram się jak tylko mogę, Ostro ćwiczę, wylewam z siebie ósme poty, a efektem jest to że fakt, góra ciała (barki, triceps, biceps, przedramię, klatka piersiowa, plecy, kark) rozrosły mi się i to bardzo. Postęp widać. Natomiast brzuch ani zmalał ani powiększył się. Cały czas opona trzyma się mnie jak rzep psiego ogona. Ostatnio skończyło mi się niestety BCAA i po treningach widzę, że bez niego będzie ciężko, bo nienawidzę efektu zakwasów, któremu BCAA bardzo dobrze sobie radzi. Zastanawiam się czy nie kupić sobie znowu odżywek (BCAA, przedtreningówkę,kreatynę lub coś jeszcze) ale boję się że przytyję jeszcze bardziej i moja waga podskoczy ponad 110kg :/

Reasumując, bardzo proszę kogoś z Was o pomoc :( Jestem otwarty na wszelkie propozycje zmian jeśli chodzi o trening, sposób żywienia, suplementację itp. sprawy. Błagam tylko żeby ktoś mi pomógł. Nadmienię tylko że mam problemy z kręgosłupem i takie rzeczy jak martwy ciąg staram się odpuścić na rzecz innych ćwiczeń (miałem wypadnięty dwukrotnie dysk, efekt mojej pracy zawodowej).

Pozdrawiam serdecznie:)
Marcin
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
w tym całym tasiemcu chodzi tylko o to by ktoś ułożył Co plan czy jest tam coś mądrego?

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 64
Bardziej chodzi o coś mądrego. Chociaż i plan jakiś by się przydał działania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
więc jak jest coś mądrego to proponuję wyciągnąć z tego esencję max do 10 zdań(prostych) bo i tak nikt nie przeczyta, a najlepiej zrobić to od czego jest ten dział wrzucić dietę i trening do oceny.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2014-10-21 10:45:48

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 64
W krócie:
1. Potrzebuję pomocy w redukcji tkanki tłuszczowej. Nie potrafię ustabilizować swojej wagi ciała, która wynosi 100,6kg a rozbieżność wynosi do około 2kg.
2. Nie posiadam odpowiedniej diety, nie potrafię jej sobie sam ułożyć, więc potrzebowałbym pomocy w jej ułożeniu.
3. Trenuję 4 razy w tygodniu trening push&pull po 1-1,5 godziny dziennie.
4. Stosuję odżywki wymienione w powyższej ankiecie, lecz nawet przy stosowaniu bardzo mocnego spalacza tłuszczu moja waga stoi jak zaczarowana.
5. Ograniczam jedzenie ("nie dojadam"). 2-3 posiłki dziennie. Stosuję środek na zmniejszenie apetytu.
6. Mam swoją siłownię wymienioną w powyżej ankiecie i na tym bazuję swoje ćwiczenia. Jako ćwiczenie cardio stosuję 10-15 minut skakanki przed treningiem. Nie mam motywacji do treningów cardio takich jak bieganie czy jazda na rowerze. Zastanawiałem się czy nie kupić orbiterka sobie ale nie wiem czy to nie będzie kolidowało w jakiś sposób z moim treningiem na siłowni.
7. Kończą mi się powoli odżywki i zastanawiam się czy dalej stosować taką suplementację jak do tej pory czy może w ogóle przestać ją stosować.
8. Proszę o pomoc kogoś mądrego w ułożeniu planu treningowego, diety redukcyjnej oraz suplementacji. Siłownię traktuję bardziej jako uatrakcyjnienie czasu a przy okazji dobry sposób na zmianę sylwetki. Nie jestem profesjonalistą ale oczekuję dobrej rady od osób które znają się dobrze w tym temacie i są mi w stanie pomóc z moją wagą.

Wystarczy? Bardziej w skrócie to tylko tak: chcę schudnąć ale nie wiem jak.


Zmieniony przez - Marcin N. w dniu 2014-10-21 10:56:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Czyli chodzi o ułożenie planu, bo temat odżywek wypada przemilczeć, skoro nie masz diety. Więc już odpowiadam co do planu:
Diet/treningów tu nie układamy, a jedynie poprawiamy twórczość własną. Jeżeli chcesz by ktoś zrobił to za Ciebie, musisz liczyć się z płatnymi usługami - trenerzy/dietetycy udzielający się na sfd - w tym dziale ja i faftaq(kontakty w podpisach), lub płatna usługa potreningu.pl.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

VLCD czy CKD , co szybciej zabije metabolizm ?

Następny temat

Dieta na masę do oceny.

WHEY premium