SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - młody789

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1098

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 317
Zdjęcie sylwetki (mile widziane): dodam jutro
Wiek : 16 lat
Waga : 84 kg
Wzrost : 177 cm
Staż treningowy: dopiero będę zaczynał
Obwód pasa : 97cm | obw. bioder( na wysokości pępka mierzyłem) - 103cm
Obwód klaty: 102cm
Obwód uda: 62cm
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): piłka nożna(rekreacyjnie)
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : brak
Stan zdrowia: dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: piłka nożna , rower , bieg
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: brak
Wrażliwość na stymulanty: raczej brak
Możliwosci finansowe: myślę , że w miarę dobre , mam już umowę na siłowni póki co do końca września.
Cel/problem/opis: Moim największym problem jest nadmierna ilość tłuszczu , brak kondycji. Oczywiście to wszystko jest z mojej winy , ponieważ przez ostanie lata często wolny czas spędzałem przed komputerem , jadłem dużo i nie zbyt zdrowo oraz często piłem napoje gazowane typu Pepsi, Sprite w dodatku jadłem często i sporo słodyczy. Moim celami są : pozbycie się tkanki tłuszczowej ,nabranie siły oraz ogólnie poprawienie swojej sylwetki, która póki co wygląda fatalnie , a nawet gorzej. Zdaję sobie sprawę z tego , że będę musiał dużo i długo nad tym pracować, ale wiem , że dam radę.


Chciałem sobie ułożyć próbną dietę , ale mam jeszcze pytania z tym z wiązane i pewien problem.

Problem to wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego , a głownie chodzi o "Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA)" , ponieważ nie wiem jak mam sobie to liczyć , ale ja ze względu na dużą ilość tkanki tłuszczowej i chęć jej zżucenia to chyba Trening Aerobowy ? I jeśli tak to chyba na początek 3 razy w tyg. i po ile czasu ?

Z góry dzięki za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
3 razy w yg po 30min na poczatek
tutaj masz dobry kalkulator: https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 317
Ok. Ale to jak mam robić ten trening areobowy po 30min to rano albo np. jak wykonam jakieś ćwiczenia na np. klatke + biceps to dopiero po skończeniu ćwiczeń na te partie ciała mam wykonać trening areobowy tak ? , bo oglądałem filmik zamieszczony tu na forum na na którym mówiono , że jeżeli np. popołudniu zacznę trening aerobowy to spalanie zacznie się dopiero po ok.20-30min ćwiczeń aerobicznych ,a gdy zrobię do rano lub po jakichś innych ćwiczeniach to od razu zacznie się spalać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
tak, po silowym mozesz sobie zrobic aeroby

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 317
Obliczyłem sobie na jakimś kalkulatorze zapotrzebowani kaloryczne , ponieważ z tym wzorem forumowym jakoś nie mogłem się połapać. Na tym kalkulatorze zapotrzebowanie wyszło mi 2769 kcal i w związku z tym mam pytanie czy mogę od tego odciąć 400kcal czy to za dużo na początek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
możesz. Ale to górna granica.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 317
Teraz obliczyłem na tym kalkulatorze podanym przez TomQ , ponieważ wcześniej mi link nie chciał wejść i obliczyłem na innym. Teraz mi wyszło , że potrzeba mi 3448 kcal ,aby utrzymać wagę , przy czym wziąłem duża aktywność , gdyż będę miał treningi 3 razy w tyg. Więc chyba raczej ten drugi wynik poprawny ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Myślę, że wystarczy;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na mase / sile rzezbe

Następny temat

Czy to od przetrenowania?

WHEY premium