SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
Witam mam 23 lata ćwiczę amatorsko dla siebie :) nie inwestuje w żadne dopalacze ( samo białko ) po prostu nie zależy mi by być dużym a mieć fajne ciało - tzn by było widać , że nie siedzę i nie jem chipsów a coś tam ćwiczę.





Otóż mam 179Cm wzrostu i 86kg wagi. Ogólnie jak zaczynałem trenować ważyłem 55kg i wygładałem jak patyk w bicu miałem 27cm ( tak to nie żarty ) . Aktualnie ćwiczę ponad rok mam 39CM w bicku . Plecy widać , nogi dość nabite . Ogólnie zrobiłem ogromny postęp do wtedy a teraz lecz podczas masowania nigdy nie przeprowadziłem redukcji i niestety tłuszcz na brzuchu się uzbierał. Mam b.dużo w pasie bo 93cm . Ogólnie nikt nigdy na mnie grubas nie powiedział bo sylwetkę mam zbitą tzn nogi twarde , plecy również , ramiona nabite , także nie widać po mnie , że jestem gruby lecz niestety brzuch się odznacza i przyszła pora się go pozbyć.





Jak byłem na masie nie liczyłem BTW i nie podchodziłem profesjonalnie do diety po prostu starałem się jeść zdrowo i dużo. Widziałem , że wymiary idą jadłem tyle samo - stoją trochę dokładałem żarcia . Siła poszła bardzo dobrze do przodu. No i teraz kilka pytań odnośnie redukcji . Jeśli nie byłoby problemu prosiłbym o odpisanie w podpunktach , gdyż łatwiej się to czyta :) z góry dzięki .





1.) Mamy 27 kwietnia czy jeśli zaangażuję się to da radę np. do początku lipca zjechać do 80cm w pasie czyli - 13 cm? Dodam , że nie liczę na kaloryfer w ten sezon . Chcę się po prostu pozbyć brzucha by aż tak się nie odznaczał.





2.) Warto inwestować w spalacz ? jako , że jestem przeciwnikiem tych mocnych rzeczy to co można kupić by ułatwić proces redukcji tk. tłuszczowej ?



3.) Ponoć brzuch schodzi ostatni - tzn najciężej pozbyć się z niego fatu więc z tego co rozumiem najpierw tłuszcz schodzi z ciała a dopiero na końcu z samego brzucha czy jak się spala to wszystko ?



4.) Duże mogą być spadki np. z łap , pleców , nóg na redukcji ? Przyznam się nie wyglądam jak kulturysta ale też sporo pracowałem by dojść do tego co mam więc nie chciałbym powrócić do czasów kiedy byłem bocianem i wszystko stracić i mieć w łapach 33cm.... jakiś suplement pomagający ?



5.) No i sprawa samego wysiłku . Co i ile robić by spalać tk.tłuszczową ? czy np. bieganie 3x w tygodniu + rower do pracy wystarczy ?



6.) Dieta. Wydaje mi się , że dieta nisko węglowodanowa + dużo warzyw sprawdziła by się u mnie najlepiej znając swój organizm. Czyli sporo białka , mało węgli , tłuszczy. Mogłoby tak być ? Nie mam zamiaru liczyć BTW może ktoś się przyczepi i powie " nic tak nie osiągniesz lub daj sobie spokój " ale nie uważam się za profesjonalistę i BTW nie jest mi potrzebne. Ile g białka na redukcji wcinać ? wiadome węglowodany też śniadanie , posiłek południe i trochę przed treningiem.







Rzecz jasna redukcja ponoć jest natrudniejszym etapem kulturystyki czyż nie ? tak pisało w MD gazecie . Jeden kulturysta się wypowiadał i mówił na ten temat .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Sporo tych pytań,i większość była wałkowana na forum setki razy.


No ale uznaj moją odpowiedź za akt dobrej woli:

1.) Mamy 27 kwietnia czy jeśli zaangażuję się to da radę np. do początku lipca zjechać do 80cm w pasie czyli - 13 cm? Dodam , że nie liczę na kaloryfer w ten sezon . Chcę się po prostu pozbyć brzucha by aż tak się nie odznaczał.

Nie ma tutaj jasnowidzów,aczkolwiek cel nierealny.Do lipca 2 miesiące,więc 6-10cm.Prędzej coś koło 6-8,choć wszystko zależy od kilku czynników.





2.) Warto inwestować w spalacz ? jako , że jestem przeciwnikiem tych mocnych rzeczy to co można kupić by ułatwić proces redukcji tk. tłuszczowej ?


Nie warto.


3.) Ponoć brzuch schodzi ostatni - tzn najciężej pozbyć się z niego fatu więc z tego co rozumiem najpierw tłuszcz schodzi z ciała a dopiero na końcu z samego brzucha czy jak się spala to wszystko ?

Brzuch nie schodzi ostatni.Tłuszcz leci równomiernie z całego ciała,aczkolwiek na brzuchu lokuje się go najwięcej + ma na to wpływ gospodarka hormonalna i tryb życia(niekoniecznie DIETA).



4.) Duże mogą być spadki np. z łap , pleców , nóg na redukcji ? Przyznam się nie wyglądam jak kulturysta ale też sporo pracowałem by dojść do tego co mam więc nie chciałbym powrócić do czasów kiedy byłem bocianem i wszystko stracić i mieć w łapach 33cm.... jakiś suplement pomagający ?

Wszystko zależy od grubości fałd.Z nóg i brzucha zawsze leci najwięcej.


5.) No i sprawa samego wysiłku . Co i ile robić by spalać tk.tłuszczową ? czy np. bieganie 3x w tygodniu + rower do pracy wystarczy ?


Dobra dieta to podstawa.
Aeroby 2/3x w tygodniu na początku wystarczą + oczywiście trening siłowy.


6.) Dieta. Wydaje mi się , że dieta nisko węglowodanowa + dużo warzyw sprawdziła by się u mnie najlepiej znając swój organizm. Czyli sporo białka , mało węgli , tłuszczy. Mogłoby tak być ? Nie mam zamiaru liczyć BTW może ktoś się przyczepi i powie " nic tak nie osiągniesz lub daj sobie spokój " ale nie uważam się za profesjonalistę i BTW nie jest mi potrzebne. Ile g białka na redukcji wcinać ? wiadome węglowodany też śniadanie , posiłek południe i trochę przed treningiem.


Zamiast od razu drastycznie ciąć węgle-zacznij od jakiegoś pułapu i ścinaj co 1/2 tygodnie określoną ilość.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jeden biceps większy od drugiego

Następny temat

Jestem początkujący

WHEY premium