SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja 130kg - 40kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5189

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

mężczyzna

Cel

90kg

Waga

130kg

Wzrost

190cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

30-35%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

ciężka praca fizyczna (6h dziennie)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

spacery co drugi dzień (>10km), brzuszki 2-3 razy w tygodniu (4 serie po 10 powtórzeń)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

zdrowy, dobra kondycja jak na taką masę ciała

Stosowana lub planowana suplementacja

Planowane odżywki białkowe (z czasem spalacze tłuszczu), obecnie kofeina w kapsułkach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 432
Witam. Jako że ostatnio udało mi się poukładać wiele spraw w życiu i mam w opór chęci na dalsze zmiany przychodzzę do was z zapytaniem. Mam 20 lat i ważę 130kg, uważam, że za długo już tak jest, w zasadzie od dzieciaka dziadkowie mnie tuczyli słodyczami, chcę coś zmienić. Pomyślałem o zastosowaniu diety, myślę, że najlepszą będzie ckd. Z obliczeń wyszło, że potrzebuję 2841kcal uwzględniając 1000kcal deficytu (dokładnie 260g białka, 186g tłuszcze, 30g węglowodany).
Co do obecnej diety: do tej pory żarłem wszystko jak leci, od kilku dni nie ruszam cukru pod żadną postacią, piję tylko wodę, jem warzywa, drób, ryby pilnując ilości spożywanych kalorii. Niestety przesyłka z odżywkami jest jeszcze w drodze i nie jestem w stanie na tą chwilę zapewnić odpowiedniej ilości białka, więc spożycie kalorii mam na poziomie 2200 kcal (114g białko, 121g tłuszcze, 185g węglowodany). Od dzisiaj zacząłem ograniczanie węglowodanów i zrezygnowałem niemalże z wszystkiego z czego się dało (biały chleb, wszelkie cukry, sery żółte, wędliny sklepowe, itp.). Jestem gotów na wszelkie wyrzeczenia, nawet głodówka mi nie straszna. Przejdźmy do pytań:
1. W jaki jeszcze sposób można ograniczyć węglowodany? Nie chcę przez cały dzień jeść tylko ryb ze względu na ich słabą dostępność oraz wysoką cenę w mojej okolicy.
2. Czy warto powierzyć ułożenie diety i planu treningowego specjalistom z potreningu.pl? Nie chodzi o cenę, tylko wzięcie pod uwagę takich czynników jak niedostępność niektórych produktów czy formę diety (ckd)?
3. Czy uzupełnianie niedoborów białka odżywkami to dobry plan?

Jeżeli macie jakiekolwiek propozycje, sugestie lub zastrzeżenie to chętnie wysłucham. Pozdrowionka :D

Szczegółowe dane:
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 20
Waga: 130 kg
Wzrost: 190cm
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 30-35%
Aktywność w ciągu dnia: ciężka praca fizyczna w słońcu (6h dziennie), jutro jadę kupić orbitrek oraz rower
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: spacery, dwa razy w tygodniu brzuszki 4 serie/10 powtórzeń
Odżywianie: obecnie dieta ograniczana do 2500 kcal, dużo białek, mniej tłuszczów, możliwie mało węglowodanów
Cel: Szybka redukcja masy (w przyszłości zbudowanie w to miejsce mięśnia aby napiąć obwisłą skórę)
Ograniczenia żywieniowe: brak
Stan zdrowia: zdrowy, dość dobra kondycja jak na tą masę ciała
Preferowane formy aktywności fizycznej: aeroby, ćwiczenia domowe
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: witaminy pod każdą postacią, kofeina w kapsułkach (200mg), wkrótce odżywki białkowe
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jak najbardziej tak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
2200 kcal w tym 114g białka to w Twoim wypadku to zdecydowanie za mało . Potreningu pl jest Ok
Trenujesz siłowo ? Brzuszkami jedynie nadwyrężysz kregoslup
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 432
Na tą chwilę nie ćwiczę siłowo nie uwzględniając noszenia ton gruzu, jeżdżenia z taczką pełną betonu czy urabianie go (około 2 tony dziennie na odległość 60m). W planach mam również siłownię, niestety ta najbliżej mnie liczy sobie prawie 200zł za miesięczny karnet...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Moim zdaniem podejscie absolutnie błędne. Za duży deficyt - nie odejmuje się 1000 kcal, tylko okolo 300. Załozenie, ze po szybkiej redukcji wypełnisz obwisłą skórę mięśniami może okazać się iluzoryczne. Rzucanie się na diety bardziej skomplikowane i wymagające, kiedy ma się male rozeznanie (a na takowe mi tu wygląda) jest bez sensu. Zwykła zbilansowana dieta - 2 g bialka na kg mady ciała (prawidlowej, czyli to 180-200), min 1 g tłuszczy, reszta ww. I zamiast kupowac orbitrek i rower - lepiej przeznaczyc te pieniącze na karnet na siłownie, ewentualnie ławke, sztangę, hantle i stojaki do domu. I uzbroic sie w cierpliwość - zgodnie z porzekadłem "nie spasłem się wczoraj, nie schudnę jutro"
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Oblicz raz jeszcze zapotrzebowanie, bo to które wyliczyłeś na wstępie może być za niskie https://www.sfd.pl/ -t276436.html

Czy robiłeś podstawowe badania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
przede wszystkim : badania
dalej : odstawić syf w jedzeniu i pofunkcjonować tak 2 tygodnie opierając się na jakiś zdrowo-rozsądkowych zasadach, bez liczenia kalorii, po prostu do syta każdy posiłek.
prowadzić dziennik posiłków - wszystko spisz, ile z czego zjadłeś i przy jakiej ilości jedzenia nie czujesz się głodny ani przejedzony
Na tej podstawie będziesz wiedział PRAKTYCZNIE ile rzeczywiście zdrowego jedzenia potrzebujesz, a nie z jakichś wyliczeń, które w przypadku takiej otyłości nie mają racji bytu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 432
Badania mam za sobą, żadnych problemów nie mam. Co do kalorii to według tego linku wychodzi ~3800, ale 2500 w zupełności mi wystarcza na cały dzień (nie dam rady zjeść więcej bo nie czuję potrzeby). Jak pisałem, narazie odstawiłem śmieciowe żarcie, tylko woda, rybki, warzywa, owoce, chude mięso.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
Masz schodzić stopniowo z kaloryczności a nie dawać od początku taki deficyt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 432
Rozumiem. Czyli na początek założę sobie 3500 kcal (-300) i co jaki okres i w jakim stopniu zmniejszać? Może być np. -200 kcal co 2 tygodnie czy jeszcze bardziej to rozłożyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jesli bedzie progres - obwody będa spadac, to nie zmieniasz kalorycznosci. Po co? Skoro działa
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 432
Ok. Dzięki za pomoc w takim razie. Niedługo odezwę się jak idzie. Miłej niedzieli
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

poprawność BTW i TDEE, jak rozłożyć BTW na posiłki?

Następny temat

Redukcja -> Ponownie Masa

WHEY premium