SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, badanie chormonów i rozstępy..

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1085

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 88
Witam. Może zacznę od początku ;) Rok temu zacząłem przygodę z siłownią tak na poważnie. Rozpisałem sobie plan + dobra dieta i sporo białka (1,8g na kg). Wszystko było ok przez ten rok powoli przybierałem na masie , obwody powoli szły w górę. Z wagi 88kg przybrałem do 95kg przez ten rok. Zaczęły mi się robić rozstępy na bicepsie, tricepsie, udach i tył barków, nie były one duże i w sumie kilka ich tylko miałem. Nie zalałem się bardzo tłuszczem więc mnie to trochę zdziwiło ale no ok zrozumiałem. Teraz od dwóch miesięcy jestem na redukcji, tez staram się powoli zrzucać (1kg na miesiąc) trochę mniej ćwiczę na siłowni , stawiam raczej na tabate. No i teraz problem bo rozstępy znowu zaczęły się pojawiać w tych samych miejscach i jest ich więcej (dodam że smaruje się maścią z mocznikiem od dawna). Zrobiłem badania w tym kierunku. Lekarz powiedział że mam jakieś trzy parametry zaniżone - MCH i MCHC oraz PLT. Teraz pytanie co to jest i co dalej robić? Dalej redukcja czy utrzymywać wagę? Nie chcę żeby znowu mi pojawiały się nowe rozstępy i nie wiem co z tym zrobić. Miał ktoś podobnie? Czekam na waszą opinię i dziękuję ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
To nie są badania hormonalne, tylo podstawowa morfologia. Co dalej? Trzeba pytać lekarza, raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie stawiać diagnozy przez internet. Jest temat dotyczący interpretacji wyników badań, możesz je tam wrzucić -dokładne wyniki wraz z normami.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Coś więcej lekarz powiedział? Bo to jakie parametry masz obniżone, to sam sobie mogłeś zauważyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 88
Lekarz powiedział że to i to mam niskie i słaba krzepliwość krwi. Nie specialnie się przejął tym bo jest na granicy normy, ale ja czuje ze jest coś nie tak więc poprosiłem o skierowanie do endokrynologa. Wypisał ale są takie kolejki że do października trzeba czekać... Już chyba lepiej prywatnie iść, ale nie wiem co mam teraz z tym zrobić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
el3ctro
Teraz od dwóch miesięcy jestem na redukcji, tez staram się powoli zrzucać (1kg na miesiąc) trochę mniej ćwiczę na siłowni , stawiam raczej na tabate. No i teraz problem bo rozstępy znowu zaczęły się pojawiać w tych samych miejscach i jest ich więcej


Jesteś na redukcji , tracisz masę ciała i pojawiają się nowe rozstępy ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 88
Tak, pojawiają się nowe i to mnie właśnie dziwi bo waga powoli spada. Nie wiem może powinienem więcej białka przyjmować i więcej ćwiczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Zbadałbym żelazo, ferrytynkę, przynajmnie samo tsh + glukozę na czczo narazie. Jeśli nie masz problemów z kasą, to można by było jeszcze dołożyć, co by całkowicie się przebadać.

edit. Na czczo jest, nie zauważyłem. Więc może test obciążenia glukozą.


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-02-02 13:42:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
el3ctro
Tak, pojawiają się nowe i to mnie właśnie dziwi bo waga powoli spada.


Dziwne biorąc pod uwagę brak że rozmiar się nie zwiększa a jest odwrotnie bądź w najlepszym przypadku na tym samym poziomie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 88
No badania będą potrzebne... A z tymi rozstępami to może zaczęły się robić na masie a teraz się dopiero pokazują? Bo redukcja od ok dwóch miesięcy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dyskopatia i problemy

Następny temat

słabe wyniki hormonalne (testosteron i SHBG)

WHEY premium