SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie odnosnie wynikow badan watroby etc.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4911

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 261 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45100
Witam.
Odebralem dzis wyniki
CRP 0,40 (norma)
Alat 34 (norma)
gamma GT 19 (norma)
bilirubina calkowita ( nie pamietam dokladnie, ale w normie)
bilirubina bezposrednia (norma byla do 6, a ja mam 8,2)
amylaza 61 (srodek normy)

Jak widac wszytsko poza billirubina bezposrednia wyglada dobrze, mimo intensywnego stylu zycia jaki prowadze. Lekarz powiedzial, ze nie mam sie czym przejmowac, gdyz calkowita jest w normie i niby wtedy taki wynik nic zlego nie oznacza. Jednak badania nie byly robione w PL, wiec nie wiem czy moge mu ufac :D
Ps. Badania robilem, gdyz czasem zdaza mi sie ze " czuje watrobe ", przez chwile. Nic nie boli podczas uciskania itp. Nie jest to zaden silny bol itp. po prostu chwilowe "czucie". Wymacal mnie i stwierdzil, ze watroba nie jest powiekszona, i ze niby z tymy wynikami to okaz zdrowia jestem.
Co o tym myslicie?

Zmieniony przez - 6pak w dniu 2012-10-23 20:56:37
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 261 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45100
Cwicze regularnie od 6 lat. Od dluzszego czasu przyjmuje testosteron. Obecnie w dawce (200mg/tydzien). Od tamtych badan (tak jak wspomnialem 2, moze 2,5 roku temu) nie przyjmowalem nic ze sterydow oralnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
Kolego ważny jest stosunek całkowitej do bezpośredniej.Następne badanie zrób po 24 godzinnej diecie bezmięsnej, bezalkoholowej i przez 24 godziny bez nadmiernego wysiłku. Wynikami sie ni martw Jest OK

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 261 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45100
patrze na wynikach, ze calkowita mam oznaczona jako 16 (nie wiem do ilu byla norma - wiem tylko ze jest w normie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Jednak badania nie byly robione w PL, wiec nie wiem czy moge mu ufac :D "

a co to ma być ?

Lekarz był szamanem z afrykańskiej wioski , czy miejscowy znachor z pobliskich lasów ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 102 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1263
Powtórz raz jeszcze badania tej całkowitej i bezpośredniej. Możesz też zrobić, a nawet będzie lepiej jak zrobisz, badanie GGTP, ALP, żelazo i INR.

Jak odchylasz powieki, to masz lekko zżółknięte białka oczne? Swędzi Cię coś czasami często?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Jak lubisz wydawac pieniadze , lub poglebiac sklonnosci hipochondryczne to mozesz powtarzac badania i dodawac nowe. Nie wydaje mi sie to jednak potrzebne.
A co do tego samego "czucia watroby" to dosc watpliwa sprawa ;) Na hematologii badalem pacjentow z watroba siegajaca prawie do linii pepka i powiem Ci ,ze nikt nic nie mowil ,ze cos czuje ;p

Zmieniony przez - hack_pl w dniu 2012-10-26 15:07:56

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 102 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1263
hack_pl, na szczęście temat nie jest w dziale pieniądze i tego nie dotyczy. Trochę dziwne, że wrzuciłeś sobie piękny avatar, a nie masz pojęcia o czym piszesz. Jeszcze powiedz, że to zespół Gilberta, to już w ogóle prychnę śmiechem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Pisze o tym ,ze chlopak wykonal badania z powodu subiektywnego "czucia watroby" . Watroba zostala zbadana przez lekarza i zostala opisana jako niepowiekszona , wyniki badan w normie. Chlopak zdrowy , dalsza diagnostyka nie jest potrzebna. Tyle w temacie. A skoro nie zrozumiales watku z powiekszona watroba u pacjentow hematologicznych to coz bardzo mi przykro.

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
SaV1
badanie GGTP, ALP, żelazo i INR.



Zalecasz wykonanie w/w badan,ok . Co chcesz znalezc w kazdym z nich ?

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 102 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1263
Nigdzie nie napisał, że wykonał badania z subiektywnego czucia wątroby, tylko dlatego, że coś go tam kuło. Jeżeli ktoś mówi, że coś go kuje, to wierzę, że tak jest.
Z relacji, jaką przedstawił autor tematu wynika, że wątroba została zbadana przez lekarza ręką i padła diagnoza jako niepowiększona - nie mam więcej pytań.
Bilirubina bezpośrednia nie może sobie od tak sobie wzrosnąć. Bardzo prawdopodobne, że może chodzić o drogi żółciowe, ale żeby mieć pewność trzeba zrobić inne badania to potwierdzające/odrzucające.
Nic nie chce znaleźć w żadnym z tych badań. Są to badania podstawowe, które są robione przy jakikolwiek problemach od strony wątroby. Żeby mieć cały obraz jego wątroby trzeba wykonać te badania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
SaV1
Nigdzie nie napisał, że wykonał badania z subiektywnego czucia wątroby, tylko dlatego, że coś go tam kuło.


Nie napisał mowisz ? A co to niby jest w takim razie?

6pak
Ps. Badania robilem, gdyz czasem zdaza mi sie ze " czuje watrobe ", przez chwile. Nic nie boli podczas uciskania itp. Nie jest to zaden silny bol itp. po prostu chwilowe "czucie".


Czuc a kluc to ogroomna roznica. Zarzuciles mi ,ze nie mam pojecia o czym pisze...Hm mozliwe , ale chociaz w odroznieniu od Ciebie czytam ze zrozumieniem.

SaV1
Z relacji, jaką przedstawił autor tematu wynika, że wątroba została zbadana przez lekarza ręką i padła diagnoza jako niepowiększona - nie mam więcej pytań.


A niby co w tym zlego ? Dopatrzyles sie jakiegos bledu w sztuce ;)?


SaV1
Nic nie chce znaleźć w żadnym z tych badań.


Wiesz czego nauczyly mnie studia medyczne? Zeby nie robic czegos jesli nie wiemy po co to robimy.

SaV1

Są to badania podstawowe, które są robione przy jakikolwiek problemach od strony wątroby. Żeby mieć cały obraz jego wątroby trzeba wykonać te badania.



Nie sa to badania podstawowe o czym mozesz sie latwo przekonac... W ramach eksperymentu zglos sie dzis na SOR w swojej miejscowosci i powiedz ,ze czujesz swoja watrobe. Wtedy zobaczysz co to sa badania podstawowe.

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bialy nalot na języku- dziwny przypaek

Następny temat

Skóra

WHEY premium