SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie dotyczace cwiczen i techniki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 71
Chcialbym zaczac trenowac robiac podstawowe 4 treningi ktore byly podane w artykule 1 rok cwiczen, I mam kilka pytan
Cwiczenia to Przysiad, Wyciskanie sztangi leżąc, Martwy ciąg, Wiosłowanie ,

1 Pytanie. Moze wrecz glupie ale 1 cwiczenie to przysiad ze sztanga na barkach?
2. Jak odpowiednio dobrac ciezar? nigdy nie robilem takich cwiczen, tylko troche maszyn przez ostatni miesiac I nie do konca wiem jak to umiejetnie zrobic
3. Zalozmy, ze bede robil 4 serie po 10 powtorzen, jak dluga powinna byc przerwa miedzy seriami i/lub cwiczeniami? Instruktor na silowni mowil mi ze przerwa powinna byc 15-25 sec, MAX 30 co wydaje mi sie bardzo krotkim czasem
4. Co z progresja / zmniejszaniem ciezaru podczas kolejnych serii? Dla mnie osobiscie wygodniejszy jest staly ciezar, czy ktoras metoda jest lepsza jesli chodzi o efekty?
5. Gdzie najlepiej znalezc PORZADNE porady o technice tych cwiczen, nie chcialbym tracic szanse na progress lub co gorsza doznac kontuzji przez niedociagniecia techniczne
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
1. Tak, chodzi o przysiad ze sztangą na barkach.
2. W Twoim przypadku będą to bardzo małe ciężary, aczkolwiek w początkowej fazie adaptowania się do ruchu, nawet sama sztanga. Nade wszystko obciążenie dopierasz adekwatnie do założonej liczby powtórzeń.
3. Słuchaj organizmu, nie musisz restrykcyjnie pilnować zegarka, ale z reguły przedział wynosi od 45s nawet do 3 minut, przy dużym obciążeniu. Zależnie od ćwiczenia. Ilekroć czytam tutaj posty o radach pseudo trenerów na siłowni to za głowę się łapie.
4. Możesz pooglądać filmiki instruktażowe na YouTube albo tutaj wstawić filmik do oceny, opcjonalnie poprosić kogoś kto się naprawdę na tym zna o skorygowaniu ruchu.



Zmieniony przez - dudee w dniu 2015-11-09 15:07:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Praca w hotelu

Następny temat

Trening redukcja tkanki tłuszczowej :)

WHEY premium