SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do osób doświadczonych

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 872

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 217
Witam. Mam kilka pytań, które chciałbym skierować do osób doświadczonych drogą emailową a nie rozpisywać całego mego stażu z siłownią.
W skrócie ćwicze prawie półtora roku, trening miałem ułożony przez dobrego kolegę i na jego planie odbiłem się z wagi 60 na ponad 72, z wycisku na klatkę z 50 na ponad 75kg (mój wzrost 181cm)itp.
Efekty nie są super, jak sami widzicie. Mam teraz taki problem, że przeprowadziłem się na studia do Warszawy, z kolegą już nie mam częstego kontaktu a chce zmienić swój stary plan (stary trening czas wreście zmienić) i nie mam do kogo się odezwać. Chciałbym też oprócz zapytań o treningu dołączyć kilka pytań dotyczące diety (jestem ektomorfikiem). Jeśli ktoś znajdzie się, kto by chciał wysłuchać moich głębszych pytań (w emailach opisz trening, diety i całą resztę) proszę odezwijcie się na email [email protected]

PS. Piszę taką prośbę, gdyż nie chce zawalać forum swoją historią a chce porazmawiać z kimś konkretnym.
Z góry Dzięki :)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 73

Wzrost: 181

Cel treningowy: Wiecej kg

Staż treningowy na słowni: ~1,5roku

Uprawiane inne sporty: nic

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full

Dieta: -

Przeciwskaznania medyczne: -

Zażywane suplementy: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 652 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4792
samym treningiem nic nie zrobisz
Dieta to podstawia i klucz do sukcesu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 217
Diete miałem prowizoryczną, bo dopiero doczytałem się, że powinienem całkiem inaczej się odżywiać a nikt wcześniej mi tego nie podpowiedział, więc szukam kogoś kto jest znawcą w temacie szerokim by mi pomógł ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 152 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11492
pisz tu, większa liczba osób będzie mogła pomóc.

tak jak kolega wyżej napisał dieta, waga stoi znaczy się że dieta kuleje, z tym problemem zajrzyj do działu odżywianie.

Co do treningu to rozpisz co robiłeś do tej pory.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 217
Do działu odżywianie zajrzałem i odkryłem, że ektomorfik powinien dietę stosować inną ogólnie. Powinnien jeść częściej a nie rzadziej i obficiej, jak ja to robiłem. To staram się zmienić chociaż w trybie studenckim będzie cieżko, ale postaram się jeść wiecej posiłków.
Mój trening wygladał tak:
pn: klata (5x płaska, 5xskos, hantle plus rozpiętki)
wt: plecy (podciąganie plus na wyciągach, nie wiem czy opisywać dokladnie)
śr: barki (5xsztanga +2x na przód, 3xhtantlami na przód oraz tył barków, dod. jakieś rozciąganie na maszynie)
czw: biceps+triceps (12serii na każdy miesień)
Każdą serię robiłem po 10powtórzeń, ost. serie zwiekszałem obciązenie.

Ogólnie trening nóg ubolewał u mnie, bo nie miałem go wpisany w ogólny trening i czesto olewałem to. Nigdy nie robiłem martwego ciągu a doczytałem się ze powinnienem i nie wiem jak to rozważyć.

Trening opisałem ogólnie, jak będzie trzeba opiszę bardziej jutro. Ogólnie pamietajcie, że jestem ektomorfikiem i zależalo by mi na zrobieniu czystej masy.
Cykl kreatynowy odbyłem jeden, był to monohydrat z Universala.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie, proszę o pomoc.

Następny temat

prawidłowe ćwiczenia i dokładny ich opis w warunkach domowych + masa

WHEY premium