SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do dietetyków Cz II - Łukasz Kowalski, Tadeusz Sowiński

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 100500

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Ok. Przyjmuje za fakt Twoje podejście w kwestii glutenu ale się z nim nie zgadzam . wydaje mi się że uzasadniłem dlaczego powołując się przy tym na zdanie największego autorytetu w dziedzinie badań nad glutenem ,(ja mu po prostu ufam), ale oczywiście masz pełne prawo nie zgadzać się z moja argumentacją. Pozdrawiam

Co do cholesterolu, to aktualne normy mówią, że prawidłowy poziom nie przekracza 190 jednostek wiec można sie upierać ze 200 to juz za dużo. W praktyce jednak taki poziom nie musi być szkodliwy a u sportowców zdarzają sie wyższe zakresy i nie koniecznie wiąże sie to ze wzrostem ryzyka rozwoju chorob układu krążenia. Z drugiej strony warto pamietać ze we współczesnych populacjach łowiecko- zbierackich (czyli współczesnych paleo) charakteryzujących sie znakomitym zdrowiem i wysoka wydolnością fizyczna poziom cholesterolu całkowitego raczej jest dużo niższy i rzadko przekracza 140-150 jednostek a często jest istotnie niższy. To daje do myślenia.



Zmieniony przez - faftaq w dniu 2016-06-18 17:42:22

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2016-06-18 17:43:32
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Gdyby kazdy mial taka sama opinie to nie byloby zadnej rozmowy. Dyskusji o cholesterolu i calej kampanii nie ma co rozwijac bo watek nie od tego :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2370
Witam, mam pytanie co do antykoncepcji hormonalnej: 1) czy jej przyjmowanie rzeczywiscie moze wplywac na tempo i jakosc redukcji tk tluszczowej? (czy efektem ludzacym jest tylko lapanie wiekszej ilosci wody?) 2) jesli utrudnia, to w jakim mechanizmie? 3) czy w ten sposob dzialaja rowniez doraznie srodki hormonalne dla kobiet chcacych zajsc w ciaze, ktore musza przywrocic miesiaczke lub po menopauzie przyjmujace HTZ? Bardzo ciekawi mnie to zagadnienie. Pozdraiwma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To ja ci powiem ciekawostkę o anty. Zawsze ją powtarzam, bo to nietypowy efekt uboczny i mało kobiet go wiąże z antykoncepcją. Hormony kompletnie rozwaliły mi florę jelitową. Takich zaparć, jakie miałam na anty nikomu nie życzę. Przeszło jak ręką odjął po odstawieniu - a próbowałam cudów na patyku. Więc tak, jeśli anty wpływa tak drastycznie na przewód pokarmowy, to na pewno może utrudniać odchudzanie. Niesamowicie się cieszę, że trafiłam na jakąś wzmiankę na ten temat na blogu tlustezycie, bo bym pewnie się nie domyśliła nigdy, że to jest przyczyna moich problemów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2370
jej, w zyciu nie powiązalabym tych dwoch spraw! jesli moge spytac - jaka w takim razie forme antykoncepcji stosujesz? bo i wkladki, i plastry to rowniez hormony. ja do tej pory nie mialam z tym do czynienia, ale niedlugo biore slub i troche jestem zdezorientowana czego sie zahaczyc, a sa to raczej tematy dosc zbyt intymne by robic sondaz wsrod znajomych:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 180 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3087
jeszcze mam pytanko - czy jedzenie podrobów codziennie (eko podroby drobiowe) jest w miarę bezpieczne, czy raczej nie poleca się, z uwagi na hiperwitaminozę niektórych witamin, np A - choć, de facto, takie żołądki drobiowe nie zawierają jakiejś kosmicznej ilości tej witaminy...
druga sprawa - czy spozywanie ryb nieraz po kilka razy dziennie (raczej chude wersje i te bezpieczniejsze typu morszczuk atlantycki, mintaj pacyficzny)to duzy problem jesli chodzi o pcb, dioksyny, rtec czy chocby nadmiar jodu, czy mozna np kontynuowac tak duze ich spozycie bez problemu?


Zmieniony przez - gymfreakgirl w dniu 2016-06-20 13:37:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stosuję spiralę miedzianą dla nieródek. Tu na forum Ladies jest cały temat o antykoncepcji, musisz tylko poszukać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Jur ale to też pewnie kwestia doboru tabletek. To jak one działają to bardzo indywidualna sprawa. Jedni mają jakieś skutki uboczne o których wspominasz, inni inne a niektórzy czują się świetnie. Po prostu trzeba testować jeśli już padła decyzja (pod okiem lekarza oczywiście)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiadomo - choć problem jest z anty taki, że te efekty uboczne nie przychodzą od razu i czasem można się naciąć. Moje problemy z trawieniem zaczęły się jakieś 3-4 miesiące po rozpoczęciu terapii i skończyły mniej więcej też po takim samym okresie od jej zakończenia- dlatego tak ciężko mi było połączyć kropki. Na tej zasadzie eksperymenty są trudne. Tak samo - brałam yaz (było super, nie licząc właśnie tajemniczych zaparć), ten sam yaz brany rok później, po przerwie, to był koszmar, plamienia non stop i cyce jak donice. To są mocno ingerujące w organizm środki, bo lekami ich nie nazwę. Też jakie ja miałam wyniki wątrobowe jak jednocześnie brałam anty i leki przeciwzapalne, masakra. Jest nam na rękę myśleć, że to takie nic i lekarz bez żadnych badań może nam to przepisać, ale kurczę, to jest zagrożenie dla zdrowia. Nie to, że spirala lepsza, efektów ubocznych też ma długą listę. Kalendarzyk to też nie opcja.

Trzeba po prostu poczytać jakie mogą być efekty uboczne i obserwować własne ciało, żeby tak jak ja, nie zepsuć sobie zdrowia bez sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
A to też różnie. Ostatnio znajoma wróciła do tabletek, dostała jakieś nowe i właściwie od razu się okazało, że to nie dla Niej. Po kilku dniach musiała odstawić. No nie ma reguły. Tylko, że ja akurat nie mówię o problemach trawiennych. Z drugiej strony tabletki też się bierze, żeby załagodzić bardzo uciążliwy pms. Niby się sprawdza, ale tu ta sama sytuacja - szukanie, testowanie. Pytanie ile gra warta świeczki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

btw

Następny temat

Aktywnie w ciąży

WHEY premium