SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do dietetyków Cz II - Łukasz Kowalski, Tadeusz Sowiński

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 100537

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
vasquez - przekopałam cały internet szukając czegoś na ten temat. Znalazłam tylko info, że ostropest może wpływać na skuteczność niektórych leków, oraz, że do tej grupy należy antykoncepcja. Ostropest wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i również leków. Badań w tym temacie nie było. Tak przynajmniej mówi internet.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
adr_ad
Stosuję tabletki antykoncepcyjne. Wiek 39, wzrost 164cm, waga 82kg. Praca siedząca, ale dużo spaceruje, aktywność fizyczna off. Czekam na zastój w diecie wtedy wrócę na siłownie (ćwiczenia wielostawowe, pod kątem siły).
O czym świadczy otyłość brzuszna? Wyglądam jakbym piłkę połknęła.
Mam również potężną górę, ramiona, plecy, piersi:)
Jak to ugryźć dietą? Szukać problemów w hormonach? Czy zwykły deficyt wystarczy? 1800kcal i stoję w miejscu. Obecnie 2400-2500kcal, jak utnę 30-40% to będzie maks 1800kcal, a tyle dla mnie to zastój.
Rozważam również przejście na Paleo, 3 posiłki i 4ty owoce jako drugie śniadanie. Paleo ponieważ jak dla mnie kura, ryż, brokuł to pomyłka. Zresztą Jakub Mauricz "zabił w PL kurę, ryż i brokuł".




Zmieniony przez - adr_ad w dniu 2015-11-01 18:21:51


proponuję założyć oddzielny temat, z zastosowaniem regulaminowej ankiety. Zdjęcia też. I zrzuty posiłków. Bo najpierw lepiej poszukać w rzeczach podstawowych.
Ja też tyłam w pasie. i nie mam problemów hormonalnych. po prostu odżywianie było kiepskie. Można rozważyć rozkład makrosów jako rzecz do pierwszej oceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 19 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 122235
jurysdykcja
vasquez - przekopałam cały internet szukając czegoś na ten temat. Znalazłam tylko info, że ostropest może wpływać na skuteczność niektórych leków, oraz, że do tej grupy należy antykoncepcja. Ostropest wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i również leków. Badań w tym temacie nie było. Tak przynajmniej mówi internet.


dzięki Jurysdykcja! ja też pomimo wytrwałych oszukiwań nie znalazłam nic konkretnego...

there's no easy way out

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1441
Corum
adr_ad
Stosuję tabletki antykoncepcyjne. Wiek 39, wzrost 164cm, waga 82kg. Praca siedząca, ale dużo spaceruje, aktywność fizyczna off. Czekam na zastój w diecie wtedy wrócę na siłownie (ćwiczenia wielostawowe, pod kątem siły).
O czym świadczy otyłość brzuszna? Wyglądam jakbym piłkę połknęła.
Mam również potężną górę, ramiona, plecy, piersi:)
Jak to ugryźć dietą? Szukać problemów w hormonach? Czy zwykły deficyt wystarczy? 1800kcal i stoję w miejscu. Obecnie 2400-2500kcal, jak utnę 30-40% to będzie maks 1800kcal, a tyle dla mnie to zastój.
Rozważam również przejście na Paleo, 3 posiłki i 4ty owoce jako drugie śniadanie. Paleo ponieważ jak dla mnie kura, ryż, brokuł to pomyłka. Zresztą Jakub Mauricz "zabił w PL kurę, ryż i brokuł".






Zmieniony przez - adr_ad w dniu 2015-11-01 18:21:51


proponuję założyć oddzielny temat, z zastosowaniem regulaminowej ankiety. Zdjęcia też. I zrzuty posiłków. Bo najpierw lepiej poszukać w rzeczach podstawowych.
Ja też tyłam w pasie. i nie mam problemów hormonalnych. po prostu odżywianie było kiepskie. Można rozważyć rozkład makrosów jako rzecz do pierwszej oceny.

Liczyłam na konkretną odpowiedź Pana Łukasza bądź Pana Tadeusza.

Jeszcze zapomniałam mam kilka tłuszczaków czy jest jakiś sposób, aby zminimalizować ich rozwój, powstawanie przy pomocy diety? Co jest głównym powodem ich powstawania?

Zmieniony przez - adr_ad w dniu 2015-11-03 22:19:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4213 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 45605
A ja mam pytanie odnośnie promowanych ostatnio śniadań białkowo tłuszczowych. Wszyscy piszą o ich zaletach ale nikt nie mówi dlaczego mogą nie działać? Sama sprawdzałam je na sobie i szczerze mówiąc zamiast pomoc obniżyć kortyzol podnosily go jeszcze wyżej i do tego głód po takim posiłku pojawiał się szybciej niż po śniadaniu z węglowodanami.

Bo w życiu twardym trzeba być nie miętkim


DT aktualny: http://www.sfd.pl/Setterka_DT_2-t1068046.html

DT 1: http://www.sfd.pl/Setterka_go_on-t1062061.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
setterka
A ja mam pytanie odnośnie promowanych ostatnio śniadań białkowo tłuszczowych. Wszyscy piszą o ich zaletach ale nikt nie mówi dlaczego mogą nie działać? Sama sprawdzałam je na sobie i szczerze mówiąc zamiast pomoc obniżyć kortyzol podnosily go jeszcze wyżej i do tego głód po takim posiłku pojawiał się szybciej niż po śniadaniu z węglowodanami.


Cześć Set

Temat dietetyczny dla fachowców - ale ja Ci powiem że to chyba tak naprawdę zależy od konstrukcji człowieka i ewentualnych problemów zdrowotnych...
Nie ma jednej miarki dla wszystkich..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4213 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 45605
Witam Corum siostro forumowa Dzięki za odpowiedź. Z tą różnorodnością organizmów to się domyślam.porobiłam trochę badań,trochę poczytałam,poanalizowalam w wolnej chwili ale jednak chciałabym żeby ktoś ze specjalistów się wypowiedział bo w dalszym ciągu nie mam jasnego rozwiązania . Widzę ostatnio bum na te śniadania BT i tak jak same zalety czytam tak.może ktoś pomoże rozwiać czemu w niektórych przypadkach mogą mieć skutek wręcz odwrotny.

Bo w życiu twardym trzeba być nie miętkim


DT aktualny: http://www.sfd.pl/Setterka_DT_2-t1068046.html

DT 1: http://www.sfd.pl/Setterka_go_on-t1062061.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
A ja nie rozumiem dlaczego ludzie tyle czytają zamiast posłuchać samego siebie.. Wygląda na to że jest to po prostu duuużo trudniejsze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4213 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 45605
Bo są tacy co lubią znaleźć rozwiązanie dlaczego tak a nie inaczej i chcą udowodnić niektórym że podążanie za modą zamiast za własnym organizmem nie jest dobre
1

Bo w życiu twardym trzeba być nie miętkim


DT aktualny: http://www.sfd.pl/Setterka_DT_2-t1068046.html

DT 1: http://www.sfd.pl/Setterka_go_on-t1062061.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Raimunda - nie widziałęm opracowań, któe by pokazały, ze mocne cięcie kcal powoduje najpierw spalanie mięsni. Generalnie im głębsze restrykcja kcal tym większe ryzyko utraty masy mięśniowej, ale istnieje kilka czynnikó różnicujących w/w efekt, jednym z nich jest... poziom bf-u. Im wyższy bf itym większy efekt "antykataboliczny" podczas diet z głębokim deficytem kcal.

blue_hope - nie spotkałem się z danymi naukowymi weryfikującymi zalezności o któe pytasz. Jedyne na co się natknąłem to badanie w którym zaobserwowano, iż suplementacja kreatyną u osób trenujących rekreacyjnie prowadziłą do:
- delikatnbego wzrostu poziomu HDL-u,
- istotnego obniżenia LDL-u,
- minimalnego wzrostu poziomu T4,
- niewielkiego spadku T3,
Wpływ na poziom hormonów tarczycy był jednak symboliczny.

vasquez87 - szykuję opracowanie na temat ostropestu, pojawi się pewnie jutro na PT, niemniej nie znalazłęm nic do tej pory na temat obniżania skutecznosci stosowanych l. antykoncepcyjnych. Poszukam jeszcze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

btw

Następny temat

Aktywnie w ciąży

WHEY premium