SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie amatora o dziwne ilości powtórzeń w seriach???

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 811

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 816
Witam.
Od 3 miesięcy trenowałem klatkę w ćwiczeniu na ławce płaskiej w 3 seriach treningiem piramidalnym. Mój max to 70kg raz z max techniką. W seriach co do ilości powtórzeń przedstawiało się to następująco
1. 51kg - 12
2. 56kg - 8
3. 61kg - 5
Od dziś zmieniłem trening na odwróconą piramidę (zmieniłem generalnie cały plan, tak dla urozmaicenia.
W pierwszej serii po rozgrzewce podniosłem 61kg tylko 6 razy i z załamki mało co nie opuściłem sztangi na łeb :(. Zawsze zaczynam od klatki więc niczym wcześniej ją nie zmęczyłem. Nie wiem czym mogło być to spowodowane. Na rozgrzewkę dałem 36kg 12 razy i 46kg 10 razy. Może powinienem 41kg 12 potem 51kg 8 potem 56kg 4 i potem zaczynać wojaże z ciężarem. Może dlatego, że to była ławka skos, a wcześniej była na płasko (wiem wiem tu pewnie wiele osób wybuchło śmiechem jak i Ja teraz ) no ale nie wydaje mi się żeby była, aż taka różnica. Na skosie jeszcze nie ćwiczyłem. Kurcze i trochę staw łokciowy mnie boli czego nie miałem przy treningu piramidalnym ... Dlatego zaproponowałem taką rozgrzewkę z ciężarami 41,51,56 zostawiając sobie jednak zapas siły na tą odwróconą piramidę. Z góry dziękuje za rady, spostrzeżenia itd
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 300 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13085
W sumie to wydaje mi sie ze nie ma sie co smiac z tym skosem ;) jesli robiles to pierwszy raz to tym bardziej, takie jest moje zdanie poniewaz nieco inaczej pracuja miesnie na skosie niz na plaskiej ;) a co do rozgrzewki to ja bym raczej sprobowal 20,16 powtorzen a potem dopiero przeszedl na ciezary ;D takie moje przemyslenia :P ale sprobuj ;)

"Codziennie staraj się być lepszym niż byłeś wczoraj"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1580
Prawda aka ze im wieksz skos tym mniejszyt ciezar jestes wstanie wycisnać!Mogłes niewiedziec dlategto dobrze ze spytałes
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o chwile czasu

Następny temat

Straszne huhro / wypadałoby jakoś wyglądać na lato.

WHEY premium