SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie/Prośba

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1949

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 481
Własnie kończe kurs instruktora kulturystyki, przede mną egzamin poprawkowy...(za 1 razem się nie powiodło
Pamiętam kilka pytań które to sprawiły mi kłopoty. Mam wielką prośbe o pomoc w odpowiedziach, być może niektóre się powtorzą...
1. Ile maksymalnie może skurczyć sie mięsień (procentowo)
2. ile póż w eliminacjach do zawodów kulturytycznych
3. Dziwne pytanie i niejasne: W ruchu izometrycznym napięcie wystepuję w fazie:
koncentrycznej
eksentrycznej
konc-eksc
4. kiedy mówimy o dynamicznej pracy mięsnia (jaki powienien być zakres ruchu)

Dodatkowo byłbym wdzięczny za jakies informacje lub linki na temat:
Przepisów w kulturytyce (tylko po polsku...)
Kategorie wagowe a wzrost- limity
Superkompensacji i nadkompensacji (czy są wogóle jakieś różnice)
Jakie mięśnie (dokładnie) kurczą się a jekie wydłużaja podczas przysiadu czyli które pracują konc. a które ekscent.
Za pomoc z góry dziękuję
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1676 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25938
1 80%
2 7
3 c
4 hmm pelen?

nie sugeruj sie moimi odp. potraktowalem to jako test. mam nadzieje ze nie narobie sobie lipy i cos trafilem..
ps. eksperci pewnie ostro grzebia teraz w necie zeby "sie wykazac"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7022
1. miesien sie moze kurczyc do 1/2 swojej dlugosci
3. tu zeczywiscie cos pokreciles bo przy skurczu izometrycznym nie zachodzi ani koncentryczny ani ekscentryczny moze o prace izotoniczną chodziło?
4. chyba maxymalny
podczas przysiadu to chyba trzeba rozpatrzyc na zasadzie antagonisci/synergisci---> siadasz rozciaga sie 4 głowy uda event krawiecki/ 2 glowy w tym momencie sie kurczy----> wstajesz odwrotnie
pozatym mozesz napisc co to za kurs? w jakim miescie i jakie ma zaplecze instruktorzy/wykladowcy?

yeeeh

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 481
Z pytaniem o ruch izometryczny to własnie tak było, i dlatego mam duże wątpliwości. TEORETYCZNIE ciężko mówić tu wogóle o ruchu... Istotą zdaje się być zmiana napięcia bez zmiany długości więc sam nie wiem....
No i te przepisy zasrane... Nigdzie nic nie mogę znaleść. Tylko w jez. ang IFBB.

A kurs robie u Pawła Filleborna w W-wie.
Z wykładowców tych znanych to można wymienić Andzeja Michalaka (vce prezes pzkfits), Leszeka Michalskiego (opiekun grupy, trener juniorów)
z Fillebornem było troche godzin czyli kadra całkiem w cipe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7022
no to loteria, robisz to z myślą juz pod konkretną robote? bo papier rozumiem ze formalnie jest tylko potrzebny?

yeeeh

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

znowu klata, ale w nietypowym wydaniu - problem

Następny temat

Kiedy...??

WHEY premium