SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania do Pana dietetyka Tadeusza Sowińskiego:)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43535

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1119 Napisanych postów 3768 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68328
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 186 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9922
Ja mam pytanie odnośnie mąki, bo dziś oczopląsu w sklepie przy półce ze "zdrową żywnością" dostałam. Jaką wybrać z zamiarem używania głównie do jakichś naleśników, tortilli, placków?
Miałam do wyboru pszenną pełnoziarnistą, orkiszową, ryżową, kukurydzianą, owsianą, z ciecierzycy i dalej nie pamiętam. Wcześniej używałam jaglanej, ale akurat nie było.

Zmieniony przez - Akataa w dniu 2015-04-16 18:07:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336125
Sporo tych pytań! Dziś pisał do mnie dr Kowalski, że także chętnie zadomowi się w Ladies.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chcialabym zapytac Pana Tadeusza ponownie o wapn i ilosc posilkow. Jako dziecko cierpialam na niedobor wapnia i wit D w organizmie na co dostawalam zatrzyki z czystej witaminy D, pozniej szprycowano mnie jodem (wiadomo Czarnobyl), w chwili obecnej ze wzgledu na zdiagnozowane PCOS i lekko zaburzone hormony tarczycy (TSH w normie FT3 ponizej) wyeliminowalam z diety nabial oraz rosliny krzyzowe, straczki ograniczylam do minimum (ciecierzyca raz na ruski rok). Z tego co wyczytalam to praktycznie wyeliminowalam wapn z diety, czy poradzil by Pan w tym przypadku suplementacje? Rok temu bralam wapn wraz z wit K, przestalam z powodow skurczy lydek ktore sie naslily moim zdaniem z powodu nadmiaru suplementu (moze moje urojenia, ale tak mi sie zdawalo).

Drugie pytanie, jaki bylby najlepszy rozklad posilkow w moim przypadku, na silowni trenuje 3x tyg poznym popoludniem, w dni nie treningowe jem 3 posilki w treningowe 4. Czy to ma sens?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
markoto czytalam, tylko sie upewnic chcialam, czyli jednak suplementacja, popatrze tu po aptekach co maja, dzieki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336125
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7695
Dzieki Bull ;) w takim razie z tapioką sie żegnam, a szkoda bo lubie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Akataa - osobiście z pewną nieufnością podchodzą do pszenicy, więc jej nie polecam. Maką owsiana jest ciekawą opcją, ale najlepiej zrobić nią samemu mieląc płatki owsiane, jaglana także jest OK. Ciekawą opcją jest mąka kokosowa - ale to raczej w sytuacji gdy mamy zamiar przycinąć węgle.

merigold44 - w kwestii wapnia już się wypowiadalem - mozna dostarczyć spore ilości bez nabiału w diecie. dobre źrodła to jarmuż, sałata rzymska, brokuły (może je jesć, ale nie za czesto i dobrze ugotowane). Dobrym źrodłem wapnai są też wody mineralne, np te ze źrodeł w Muszynie. Kluczowe u Ciebie (przy hashi) jest wyeliminowanie glutenu, zapewnienie sporej dawki selenu (np. z orz. brazylijskich), zapewnienei sporej dawki substancji przeciwzapalnych (omega 3, polifenole) i ograniczneie prozapalnych (omega 6, trans pochodzenia przemysłowego, lektyny).

Co do ilości posiłków - raczej sklaniałbym się ku 4 - 5 pozycjom w menu niż 3.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziekuje bardzo za odpowiedz, gluten jest out, nabial rowniez, krzyzowe ograniczone do minimum. Bede myslec na rozkladem posilkow. Pozdrawiam
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

S.P.A.M.

Następny temat

Dziwna suchość w gardle - co jest?

WHEY premium