SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przyspieszenie metabolizmu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11712

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1039 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15123
Witam
Mam do was prosbe , podsuncie mi pomysly jak mozna przyspieszyc metabolizm.Ostatnie 6 miesiecy mam calkowice siedzaca prace(6-10godz. w biurze).Rano przed praca wsiadam na rowerek ok 30 minut 4-5xtyd , potem praca i po pracy silownia ok 45minut 4xtyd (8-12 pow., 8-12 serii), 2x tyd hiit , 1x tyd gram w pilke na hali , czasami jak mam czas to dochodzi basen 1godz 1xtyd.
Jesli chodzi o diete to spozywam 2000cal w 5 posilkach + posilek potreningowy ktorego nie wliczam do bilansu. W niedziele jesli chodzi o diete pozwalam sobie na nieco wiecej:)weglowodany 40% , bialko 30% , tluszcze 30% .Wypijam ok 2litrow wody + 1-2 kawy , czerwona herbata , mieta czasem rumianek .
Z suplementow : witaminy i mineraly , tauryna , glutamina ,arginina , lecytyna,glukozamina ,kolagen , aminokwasy , bialko serwatkowe (czasami dla uzupelnienia)
W pracy nie mam za duzo mozliwosci wiecej sie ruszac i z tego wynika moj problem. Zauwazylem ze mam coraz wolniejszy metabolizm.Wolniej sie regeneruje i jem mniej niz kiedys a jak tylko nie przytrzymam diety to zaraz opona sie powieksza.Do tego moje samopoczucie jest gorsze - ,,zamulam sie,, niby nie mam meczacej pracy a czuje sie zmeczony.
Prosba o jakies propozycje: co zmienic , moze dodac jakies suplementy(tylko ostroznie mam lekko podwyzszone cisnienie skurczowe), ewentualnie zmiana treningu , moze jakies praktyki w pracy .Moj cel to jak najbardziej estetyczna sylwetka z dobra wytrzymaloscia i sila.
Czekam na pomocne odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Zwiększenie ilości białka w diecie. U Ciebie już nie trzeba.
2. Picie zimnych napoi o temperaturze 3-6 stopni
3. Przyprawy dodawane do potraw (pieprz, currie itd.)
4. Witaminy/minerały (np. jod=tarczyca)
5. Zmniejszenie ilości tłuszczu (nie polecam)
6. Więcej posiłków, mniej jeść
7. termogeniki
8. Wysiłek fizyczny (aeroby/siłka/interwały)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1579 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9647
Do tego wcinać produktu bogate w błonnik. A co do płynów polecam przede wszystkim wodę. Możesz też dorzucić jakieś soki warzywne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
a dlaczego potreningowego nie wliczasz do bilansu ?
2

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
to co skalar ale co do przypraw...Pikantne + papryczki etc

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Witam
Zwiększenie tempa przemiany materii mozna osiągnąc poprzez:
-odpowiednią diete:
zwiększenie ilości bialka,które jest składnikiem odżywczym najbardziej termogennym,
spozywniem wiekszenj ilości mniejszych posilkow,
uwzglednieniu dużej ilości warzyw,
unikaniu węglowodanow prostych, a wszczegolności roznego rodzaju słoskosci,
-uwzględnienie w swoim harmonogramie zajęć wysilku fizycznego zarowno siłowego jak i aerobowego i interwałowego, poprzez ktory zwiekszasz produkcje hormonow odpowiedzialnych za pobudzenie tempa przemiany materii,
-wkomponownie odpowiednich suplementów diety o dzilaniu termogenicznym.

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1039 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15123
Przeczytajcie prosze dokladniej moja wypowiedz.Bialka nie dodam bo mam go wystarczajaco(puszczanie bakow w biurze odpada),blonnik powyzej 30gr dziennie wiec ok , termogeniki odpadaja - cisnienie , papryczki ??? nie sadze zeby to cos znaczaco pomoglo , zimna woda oki wydaje sie logiczne - sprobuje ,
I darujcie sobie przepisywanie fragmentow postow innych - ja tez je czytalem - bardziej by mi zalezalo na jakiejs nowince czy prywatnej sprawdzonej praktyce.Sa chyba na forum osoby w podobnej sytuacji jak moja ( siedzenie w biurze przez wieksza czesc dnia)
Moze ktos ze specjalistow by cos doradzil??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1039 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15123
do ROTHEN : tak praktykuje od lat - u mnie sie sprawdza ( 30gr weglowodanow + 30 gr bialka + dodatki (glutamina , tauryna , arginina , magnez , cynk , wit B , jesli jest cykl to kreatyna)
w dni nietreningowe
nie ma tego posilku a mysle ze dodatkowe 240 cal po treningu to mniej wiecej tyle ile spalilem.
Jestem endo wiec staram sie byc na 0 lub na lekkim - kalorycznym , w niedziele mam luz i laduje akumulatory.
pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1039 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15123
nikt nie ma pomyslow ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2926
:P

Arnold Schwarzenegger The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
A ja mam pytanie, czy na diecie redukcyjnej metabolizm stopniowo zwalnia i czy można go jakoś "kopnąć"?

Półmaraton w 1:57:11! :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cukier + woda = dobra odnowa glikogenu

Następny temat

WAGA ? :/ duzy problem :/

WHEY premium