SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady i MC a prostowniki grzbietu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3571

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Od niedawna mam problem bo trenuje z coraz to większymi obciążeniami i ćwicząc tak jak ćwiczyłem dotąd czyli FBW, na jednym treningu robiłem przysiady a zaraz potem MC na prostych nogach 3 serie i MC klasyczny 3 serie. Jednak gdy zwiększyłem obciążenie to czuje że za bardzo obciążam prostowniki grzbietu.

Stąd moje pytanie do Was :

Czy taki trening będzie dla mnie dobry ?

dzień 1 .
Trening na nogi - przysiady ze sztangą
wyciskanie hantli na płaskiej
wyciskanie hantli na barki
francuskie wyciskanie sztangi zza głowy siedząc

dzień 2 .
Trening na nogi - MC na prostych nogach, 3 serie, MC klasyczny, 3 serie, wspięcia na palce, 3 serie w każedj tyle powtórzeń ile wlezie.
Uginanie nadgarstków ze sztangą na przedramiona ?

dzień 3 - przerwa na regeneracje.


Czy może lepiej będzie zrobić trening jak w dniu pierwszym , ale .. w dniu 2 przerwa na regeneracje i dopiero w dniu 3 tak jak powyżej trening w dniu 2 . Potem w dniu 4 przerwa i w dniu 5 znów trening jak w dniu 1. ??

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
W klasycznej wersji mc ruch zaczynasz od przysiadu i ciągniesz sztangę prostując nogi i tułów az do pozycji koncowej.



Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-12-22 15:43:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
MC na prostych to słaby pomysł...

Rozdziel przysiad i mc do dwóch zestawów jako pierwsze ćwiczenia, jak chcesz je łączy to przysiad przedni + klasyk mc albo przysiad tylni + RDL.


A:

Przysiad
Wiosłowanie

B:

MC
Drązek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
"MC na prostych to słaby pomysł... " ale mi chodzi właśnie o MC na prostych nogach bo chce sobie rozwinąć mięśnia kulszowo-goleniowe :)

Więc czy może być jednego dnia MC na prostych a drugiego przysiady ?

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
A zrobisz poprawnie technicznie mc na prostych nogach ? Jesteś na tyle rozciągnięty bo jeśli nie i załamujesz pozycje techniczną to prosisz się tylko o kontuzje.

RDL też działa na tył uda, tak samo żuraw też świetnie się sprawdza.

Na twoim miejscu dałbym RDL czy żurawia a nie typowe mc na prostych nogach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
O kontuzje czego ? kręgosłupa ? czy kolan ? Robię poprawnie technicznie, plecy prosto przez cały czas i pochylam się tak żeby tułów był równolegle do podłogi w dolnej fazie ruchu.

Rozciągnięty jestem, tzn, bez problemu dotykam całymi dłońmi ziemi stojąc na prostych nogach. W końcu, trenowało się kiedyś to karate :)

Pozatym nie trenuje MC na prostych nogach jakimiś duzymi ciężarami, tzn typowo na mase. Obciążenie jest takie że moge bez problemu wykonać ponad 20 powtórzeń w serii. Chodzi mi o wzmocnienie mięśni kulszowo goleniowych. Masę z ud bedę brał z przysiadów, gdzie trenuje już typowo na mase 6 - 10 powtórzeń.

Ale jeśli jest bezpieczniejsza opcja na kulszowo goleniowe, która pozwala na duże obciążenia to z chęcią skorzystam. Więc pytam się jak wygląda RDL ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Po 20 powtórzeń w mc to trochę dużo.

Jeśli wiesz, że robisz dobrze technicznie to ok.

RDL - kolana ugięte, biodra wywiedzione do tyłu, tyłek chodzi przód/tył, w mc na prostych nogach tego nie ma - tu prostujesz tylko tułów.





Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-12-21 16:52:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Dzięki Viren, ale ja na tym filmiku widzę klasyczny MC. Jeśli się mylę, poprawcie mnie :)

Sogacz poszedł Viren :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zobacz na pozycje tułowia względem podłoza, jak biodra są wywiedzione do tyłu i jak wykonywany jest ruch - tyłek chodzi przód/tył, kolana lekko ugięte.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
To w takim razie czym się różni MC klasyczny od RDL -u ?? Z szacunkiem ale ja tu różnicy nie widze ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
W RDL ruch zaczynasz od pozycji wyprostowanej cofasz biodra do tyłu opuszczając sztangą blisko ud, sztanga się po nich ślizga, kiedy gryf jest poniżej kolan wypychasz biodra do przodu prostując się.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-12-22 14:24:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
W takim razie jak opiszesz mi ( podobnie jak opisałeś RDL ) martwy ciąg klasyczny ?? :). bo serio w MC klasycznym jest dokładnie to samo co opisałeś. Chyba że znów się mylę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na masę do oceny

Następny temat

Plan do oceny

WHEY premium