Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 3382 razy
  • Autor

Przysiady - Czy powiękrzają tyłek i biodra ??

• Bover0
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 6 lat
    • Trenuje: 4
    • LPA: 13497

Wysłano 18 grudnia 2009 10:08

zgłoś naruszenie

Witam.Kupiłem wczoraj muscular development i był tam artykuł zatytułowany "Przysiady są dla mięczaków" w którym napisano ,że przysiady są dobre ale powiękrzają mięsnie pośladków i biodra ... I że przysiady na maszynie są owiele leprze ,tak samo poprawnie wykonane syzyfki.Nie twierdze ,że są gorsze te ćwiczenia ale przysiady wykonuje chyba każdy kto trenuje nogi ... Sam Arnold mówił,że bez przysiadów nieda sie zbudować wielkich mięśni nóg.Zresztą wszyscy inni kulturysci jak oglondałem przeróżne filmiki z treningami też ostro jechali przysiady.Co o tym myślicie ?
  • Wysłano 18 grudnia 2009 10:25

zgłoś naruszenie
    Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
  • Kurosaki
    • Trenuje: rośnie.
    • LPA: 31620

Wysłano 18 grudnia 2009 10:25

zgłoś naruszenie
    ta powiększają ,nie raz mnie dupsko pali po przysiadach ale w sumie co w tym dziwnego ,że rośnie.. w końcu pośladkowy tam pracuję ;p

.i.
  • Kadlubek
    • Na forum: 5 lat
    • LPA: 11152

Wysłano 18 grudnia 2009 10:58

zgłoś naruszenie
    no wlasnie, chociaz przy dobrej technice mniej mozna angazowac miesnie tylka
  • Bover0
    • Trenuje: 4
    • LPA: 13497

Wysłano 18 grudnia 2009 11:03

zgłoś naruszenie
    Aha ... to kiepsko bo niechce mieć wielkiego dupska :P
  • MOREPOWER
    • Na forum: 5 lat
    • LPA: 7377
    • Status:Specjalista

Wysłano 18 grudnia 2009 14:42

zgłoś naruszenie
    Spokojnie, to tylko mity...O ile nie będziesz schodził tyłkiem do samej ziemi, to nie urośnie ci bardziej niż reszta ciała, w związku z czym-wciąż będzie to proporcjonalna budowa...A żal odpuszczać przysiady...Jest to tzw. złote ćwiczenie, gdzie pracujesz całym ciałem, bo inaczej byś się po prostu przewrócił, a wykonując przysiady na maszynie, twój organizm nie wykonuje już takiej pracy jak gdybyś używał wolnego ciężaru...

PS.Szkoda, że przysiady nie powiększają też zdolności ortograficznych[musiałem!].

Zmieniony przez - MOREPOWER w dniu 2009-12-18 14:43:23
  • ciastek48
    • Na forum: 7 lat
    • Trenuje: -
    • LPA: 1725

Wysłano 18 grudnia 2009 16:33

zgłoś naruszenie
    zasada jest taka że im niżej schodzisz do ziemi, tym bardziej rosną pośladki. Kiedyś kulturyści trenowali przysiady schodząc udami do kata prostego, teraz wielu np kai green trenuje do samej ziemi, łatwiej wtedy łapać mase ud, która jest jednak mniej "kształtna". w grę wchodzi też genetyka, jesli maszposladki jak suchary, nie masz co się bać o zbytnie rozwinięcie, inaczej gdy masz tak jak ja- genetycznie bardzo duże uda i pośladki, wtedy nalezy ograniczać głębokie przysiady na rzecz płytszych
  • NUTRIFARM
    apokalipsa
    • Pochwały:3
    • Nagany:brak
    • Na forum: 10 lat
    • Trenuje: od 1988/9 z wieloma jednak przerwami
    • LPA: 116414
    • Status:Ekspert

Wysłano 18 grudnia 2009 16:51

zgłoś naruszenie
    ...pierwsze to byłoby "chore" gdyby jeden mięsien się powiekszał a sąsiadujący zostawal zupełnie nienaruszony- w pewnym stopniu m. posladkowe[i b. dobrze] sie powiekszają i staja równiez i silniejsze[nie należy sie tego bać bo b. rzadko, jesli wogole dysproporcje sa n aporzadku dziennym]
    druga rzecz to straszny blad porownywanie najznakomitszych ćwiczen podstawowych rozwijających -na swoj sposób- wlaściwie cały organizm z ćwiczeniami kosmetycznymi jakimi są np. syzyfki.

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2009-12-18 16:51:28
    "Każdy ma w swoim życiu swoje Westerplatte"
    Jan Paweł II
    "Gorzki to chleb jest polskość"
    C. K. Norwid

[http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php]

[http://www.zolnierzewykleci.pl/?p=979#more-979]