SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiad z przysłowiowym palcem w doopie - żadnych wymówek Panowie i Panie

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 115826

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2440
Dzieki za pomoc :)

"Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili"

Perseverance!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 123
Mam bardzo ważne pytanie, mianowicie, czy przysiady jak i martwy ciąg można wykonywać ze sztangą łamaną ? Niestety w swym domowym asertymencie mam tylko sztangielki i sztangę łamaną, nie prostą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 287
Mam pytanie, czy przysiady z podkładaniem czegoś pod pięty tracą dużo na "jakości"? Przysiady ze sztangą zaczęłam robić dosyć niedawno i od samego początku szło mi ciężko z nauką poprawnej techniki do momentu, w którym ktoś na siłowni zasugerował abym podłożyła cos pod pięty i poszło bez problemu. Nie wiem może to jakiś psychiczny aspekt tego, że miałam w wakacje poważny uraz stawu skokowego i długo jakiekolwiek przysiady, bez niczego były problemem z powodu mocnego ciągnięcia w achillesie. W każdym razie teraz dostaję poważne hejty od mojego brata, że takie przysiady są o kant dupy potłuc i tylko uciekam od problemu nauczenia się porządnego przysiadu..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Podkładki ingerują w mechanikę ruchu.Więc to już jest trochę zmodyfikowana wersja przysiadu.Warto pierw opanować technikę podstawową i jeśli trzeba, poprawić mobilność grupy kulszowo goleniowej i stawów skokowych.Podkładki w tym przypadku to rzeczywiście omijanie problemu.

Nagraj film i wstaw w odpowiednim miejscu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
troche odswieze temat bo musze poprawic technike przysiadow i mam pare pytan bo fajny art.

1 odnosnie tego kawalka:
"proponuje wiec taki plan
tydz zero - przerwa regeneracyjna w czasie ktorej codziennie wykonujemy 50 pelnych przysiadow bez ciezaru [rece do przodu]
tydz 1: przysiad przedni rampa po 15 powt
tydz 2: to samo po 12 powt
tydz 3: to samo po 10 powt
tydz 4: to samo po 8 powt
tydz 5: to samo po 6 powt
tydz 6: to samo po 5 powt
tydz 7 = tydzien zero = tydzien przerwy regeneracyjnej"

w kazdym tygodniu mam codziennie cwiczyc te przysiady czy np raz w dniu nog?

2 wstyd sie przyznac ale do konca tej rampy nie ogarniam .
powiedzmy ze robie rampe 5. zaczynam pusta szanga i robie 5 powtorzen, dokladam 10kg robie 5 powtorzen, znowu dokladam 10kg i 5 powtorzen az w koncu w ktorejs serii nie dam rady 5 i to bedzie koniec? dobrze kombinuje?

3 po serii przysiadow dodac jeszcze jakies inne cwiczenia na nogi? np prostowanie na maszynie, cos na tyl ud (zuraw, uginanie na maszynie) i na lydki.

z gory dzieki za odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dobrze kombinujesz

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
dzieki ronie. przynajmniej mam jasnosc co do tej rampy w koncu ;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
a jeszcze jak bys mogl napisac odpowiedz na pozostale 2 pytanka. czy robic codziennie czy dodawac jakies cwiczenia?
(sorki za 2 posty ale brak edycji)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 167 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3887
Mam takie pytanie- sprawa wygląda tak że np z ciężarem 80kg mogę zrobić poprawnie ok 8powtórzeń. Natomiast gdy chcę sobie dołożyć więcej na przysiad np 90-95 to w tym momencie ładnie najpierw wypuszczam biodra ale przy wstawaniu mam problem bo zbyt mocno pracuję plecami a konkretnie lędźwiami. Wydaje mi się, że to wina zbyt słabych nóg i po prostu oszukuję żeby w ogóle wstać. Co w takim razie zrobić żeby poprawić ten element i dokładać ciężaru?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62291 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777572
Musiałbyś nagrać film i sprawdzić jak ten przysiad wygląda i co najwazniejsze skok z 80kg na 95kg to sporo wówczas zmienia się mechanika ruchu bo same nogi nie dają rady, pochylasz się do przodu za bardzo i dużą część przejmują prostowniki

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST

Następny temat

Piłkarz na Siłowni !

WHEY premium