SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiad z przysłowiowym palcem w doopie - żadnych wymówek Panowie i Panie

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 115837

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 653 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23067
WODYN ty tutaj w temacie piszesz:
podkladajmy podwyzszenie pod piety
albo sprawmy sobie porzadne buty do przysiadow z odpowiednio podwyzszona pieta [wydatek ok 200zł ale warty wiecej niz kolejna puszka super-kreatyny ]


a Knife w artykule http://kulturystyka.pl/mitologia-w-kulturystyce-czyli-rozprawiamy-sie-z-mitami-cz-3/#more-2923 pisze:
NIE STOSUJ PODKŁADEK POD PIĘTY. Spowodują one nadmierne obciążenie kolan.

to jak to z tymi podkładkami w końcu jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 280 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5646
Nie wiem dlaczego Wodyn proponuje te podkładki. Ja też tego nie stosuje, chociaż wiem że jest to sposób na naukę siadów gdy nie znasz do końca techniki i jesteś mało rozciągnięty.

On steroids:
There are no shortcuts. The fact that a shortcut is important to you means that you are a pussy. M. Rippetoe
Definicja treningów:
http://startingstrength.wikia.com/wiki/Starting_Strength_Wiki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 5688 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34046
wtrące się i powiem że mi podkładki bardzo pomagają
a z kolanami problem mam, no, z jednym
i nic nie czuje, ćwiczy się o niebo lepiej

z Mayą http://www.sfd.pl/-t767671.html

Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego
Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej ..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 212
a ja mam inne pytanie - czy jest jakaś możliwość zredukowania obwodu uda? Matka natura dała mi mocne i duże nogi (66cm w udzie przy 170cm wzrostu ;), jeszcze niedawno wydawało mi się super, że mam duże kopyta, ale nie mogę normalnie kupić jeansów, albo eleganckich spodni, a na co dzien niestety muszę wyglądać elegancko.

Jeśli np, do każdego treningu dodam 4 serie po 20-30 przysiadów + bieganie to coś da?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Witam państwa . Długo obserwuje forum, ale dopiero założyłem konto. Cwicze z 4 lata z przerwami i wstyd mi, ale sie przyznam, że nie ćwiczyłem nóg
Dzięki Tobie Wodyn zamierzam zacząć, tylko moja główna obawa... Spodnie xd nie chce, żeby mi sie zrobily za ciasne ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35589
WODZU

Była by szansa żebyś wstawił jakieś filmiki instruktażowe klasycznych, tylnych przysiadów? Moim zdaniem by się przydały w tym temacie. Extra by było gdybyś to Ty występował w tych filmikach

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
takich filmików jest f*** na yt

nawet jest jeden co junior z mawashim prezentują na tvsfd

Zmieniony przez - davidooo w dniu 2011-07-15 15:54:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5238
Wodyn a ja mam taki problem. Odkąd zacząłem pracowac jako kierowca ciężarówki, czyli juz 5 lat pojawił sie problem. Przy dłuższym siedzeniu, czy to za kierownica czy na kanapie, a nawet podczas snu jesli mam dłużej nogi zgięte w kolanach pojawia sie ból, czasami dosyc duzy. Przechodzi dopiero jak wyprostuje nogi. Dodam, że nie boli non stop. Sa czasem nawet miesiace, że wszystko jest ok. Po zrobieniu zdjęć lekarz stwierdził, że koncówki rzepek mam zaostrzone i stad ten ból. Oczywiscie zakaz trenowania nóg. Dodam, że przysiady robie tylko do poziomu ławki do wyciskania. Powinienem zacząc robic głębokie?
Z góry dziekuje za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 619
Nie znalazłem jasnej odpowiedzi i chciałbym, żeby ktoś się ustosunkował do zakresu ruchu zgięcia w kolanie podczas przysiadu - podobno przekraczanie punktu w którym udo jest w położeniu równoległym do podłoża predysponuje do wystąpienia urazu stawu kolanowego (siły ścinające, ale gdzie one niby działają?). Jednocześnie większość osób, które wypowiadają się negatywnie o przekraczaniu granicy "równoległości" ud do podłoża, nie zwracają uwagi na to by kolano nie wykraczało podczas przysiadu przed palce stopy. Tak więc, czy wykonywanie przysiadów ponad granicę równoległości jest dla wszystkich (stany po rekonstrukcji ACL, menisecktomii, mikrozłamaniach i innych zabiegach naprawczych chrząstki, kolano skoczka [szczególnie tu jest to interesujące, bo przysiady są przeciwwskazane z kolei pozwala się ponoć na przysiady na pochyłej - 30 stopni - platformie ze względu na poprawę ekscentrycznej pracy m czworogłowego)? czy wykonywanie przysiadów pełnych ass2grass jest szkodlwie tylko i wyłącznie wówczas gdy nie pilnuje się ułożenia kolano-stopa (wykraczanie kolana przed palce)?

Pod tym linkiem http://www.pponline.co.uk/encyc/0431.htm odnalazłem artykuł naukowy dokumentujący, że nie ma różnicy w aktywacji mięśni (pomiary EMG) podczas wykonywania przysiadów w których uda znajdą się w pozycji równoległej do podłoża a przysiadami głębokimi (ass2grass). Jednakże te drugie są niebezpieczniejsze i czynią bardziej podatnymi na urazy kolan. Skoro nie ma różnicy i efekt treningowy jest ten sam to po co ryzykować?

Zmieniony przez - zola2525 w dniu 2011-08-14 10:17:44

Jeszcze jedno pytanie... słynne i wymieniane w tym temacie "oszlifowanie powierzchni stawowych". Powierzchnia stawowe pokryte są chrząstką szklistą, która jest idealnie gładka. Jak można wyszlifować coś co jest idealnie gładkie. Ok, wiem że u sportowca nigdy nie będzie idealnie gładka ale chrząstka degeneruje się w ten sposób że najpierw rozmięka, następnie są pęknięcia, aż w ostatnim stadium odsłania się kość, więc na czym miałoby opierać się to oszlifowanie? Wiem też w stawie kolanowym są dwie łąkotki, które u większości ludzi mają cechy degeneracyjne (a chyba u każdego sportowca i osoby ciężko pracującej fizycznie) - sęk w tym, że są to twory też w pewnym zakresie ruchome i poruszające się właśnie względem powierzchni stawowych pokrytych chrząstką szklistą.

W angielskim artykule, który podałeś na pierwszej stronie pada argument że sztangiści olimpijscy mają najmniejszy odsetek kontuzji kolana (Szymon Kołecki się kłania;]), ale do kontuzji stawów kolanowych dochodzi najczęściej przy czynnościach dynamicznych z ruchem rotacyjnym - urazy łąkotek, więzadeł - np. bieg z nagłą zmianą kierunku ruchu, więc chyba ta statystyka nie jest do końca miarodajna.

Oczywiście artykuł ekstra i uważam, że przysiady to rewelacyjna sprawa i gdyby większość trenerów pracujących z młodzieżą miała wiedza zawartą w Twoim artykule to odsetek kontuzji kolan w sportach byłby dużo niższy.

Zmieniony przez - zola2525 w dniu 2011-08-14 11:48:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 562
sog 4 you!
Wyśle kolegom ten art, żeby sobie przeczytali.
Może się "nawrócą"

Zmieniony przez - Phantom14 w dniu 2011-08-16 09:59:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST

Następny temat

Piłkarz na Siłowni !

WHEY premium