SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowania do straży na siłowni. Jak trenować, co jeść?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 809

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19

Waga

84

Wzrost

184

Cel treningowy

Wytrzymałość

Staż treningowy na siłowni

5 miesięcy

Uprawiane inne sporty

Kalistenika, bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

Wysokokaloryczna na mase

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

BCAA

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad (30kg),martwy ciąg(60kg ale ostatnio nie robie) wyciskanie(30kg)- wagi bez sztangi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 66
Witam, otóż przeglądając rózne fora kulturystyczne zastanawiam się czy mam robić mase czy redukcje. Osobiście wolałbym jeszcze troche przybrac na masie ale obawiam sie ze jesli przytyje jeszcze pare kilo to bede mial problemy z podciaganiem i biegiem sprinterskim( co jest dla mnie bardzo ważne, gdyż w tym roku chce ubiegac sie o dostanie do centralnej szkoly pozarniczej). Chciałbym spytac osoby doświadczone czy gdybym teraz zaczął redukcje to stracę dużo siły cz wrecz przeciwnie- redukcja pozwoli mi na to że bede sie np. lepiej podciagal na drązku (aktualnie maksymalnie przy tej wadze podciagam sie 9 razy, gdy ważyłem 78kg podciągałem sie 12 razy). Co poradzilibyscie mi w tej sytuacji? Z góry dziekuje za odpowiedz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 249 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5475
Jak wyglądają testy sprawnościowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 66
Bieg na 50m(max czas aby sie kwalifikowac 7,19s), bieg na 1000m( maks czas aby sie kwalifikowac to 3:39, Podciąganie na drązku (min. 10 aby się kwalifikować do części teoretycznej rekrutacji, aby dostać max punktów trzeba się podciagnac 28 razy co chcialbym osiagnac).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 249 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5475
W takim razie polecałbym ustawić zapotrzebowanie kcal na 0 i wykonywać mnóstwo treningów. Siłowo to co cię interesuje czytaj podciąganie na drążku, dynamiczne przysiady, zarzut, martwy ciąg. Do tego dorzucić dla wyrównania nawet łagodniej OHP i wyciskanie na płaskiej 2/3 razy w tygodniu (zależy od ilości i intensywności innych treningów, żeby dobić pozostałe testy). Przy tak dużej aktywności fizycznej i tak powinna tk. tłuszczowa się trochę zmniejszyć w szczególności jak dopiero zaczynasz ćwiczyć siłowo, a będziesz miał energię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 66
Ok, dzięki ;) a jaki plan wedlug ciebie bylby najlepszy bo aktualnie cwicze najprostszy trzydniowy plan treningowy: 1 dzien- klatka, biceps, 2 dzien-plecy, triceps, 3 dzien- barki, nogi. Oprocz tego obowiazkowu po treningu 30 min aeroby. Oprocz silowni jezdze raz w tyg na basen i kiedy zrobi sie troszke cieplej mam zamiar jeszcze zaczac biegac. Czy uwazasz ze moglbym zmienic trening np robiac plecy 2 razy w tygodniu a nie tylko raz? Czy moze wtedy "przemęcze" te miesnie plecow i nie bedzie efektow?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 66
Bcaa moge dalej brac, prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 249 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5475
Split w tym wypadku odpada całkowicie. Klasyczne FBW wyglądające mniej więcej w ten sposób:

Przysiad tylni 5x5 (niekoniecznie muszą to być wielkie ciężary, skup się na technice i dymanice ruchu, żeby był szybki przy zachowaniu techniki)
Podciąganie 5x5 (Tutaj, żeby zwiększyć jak najbardziej ilość powtórzeń, możesz zastosować inny przedział powtórzeń i serii, zależnie od twoich umiejętności tzn. czujesz ze za malo? zwiększ ilość powtórzeń, a potem i serii)
Wyciskanie na płaskiej 5x5
Martwy ciąg 5x5 (tak jak w przysiadzie, dynamicznie ale z perłową techniką, żeby ci nic nie wysiadło po drodze ;>)
push press/thruster/zarzut 5x5 (nawet możesz robić , żeby poprawić dynamikę. W zależnosci od stopnia zmęczenia)

Cardio z dużym wysiłkiem najlepiej pod górkę ze stopniowym zwiększaniem szybkości, nie za długie (wydolny musisz być na kilometrze ;>), polecam też zamiast cardio w dni nietreningowe interwały na bieżni skoro masz tak krótki dystans.

Jednak przy tak dużej aktywności fizycznej przygotuj się na pochłanianie ogromnej ilości pożywienia, żeby nie popalić mięsni i mieć energię. BCAA ani jakoś bardzo mocno nie pomoże, ani nie zaszkodzi.


Zmieniony przez - Penseatener w dniu 2016-03-03 18:01:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 66
Ok, na pewno sie do tego zastosuje, dzieki bardzo za pomoc bo zostały mi 4 miesiace ostrego treningu i biore sie za to na pełnych obrotach ;), wlasnie o cos takiego mi chodzilo tylko teraz musze sie pozadnie skupic na technice zebym kontuzji nie zlapal ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plecy po barkach

Następny temat

push &pull dwa pytanka

WHEY premium