SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przy diecie roślinnej nie ma sensu obliczać zapotrzebowania kcal dziennego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 1278

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 126
Przy diecie roślinnej nie ma sensu obliczać zapotrzebowania kcal dziennego bo i tak mi max wyjdzie 1300-1500 kcal po podliczeniu wszystkiego nawet przy zapychaniu się warzywami, owocami itd. które wymieniam poniżej na MAXA. A moje zapotrzebowanie obliczałem przy mojej wadze 88kg wynosi 2100kcal z cięciem już 200 kcal

- warzywa zielonolistne salaty,szpinak,rukola,jarmuż), innymi warzywami: marchew, brokuła, buraki, kapusta, kalafior, blukselka, rukiew wodna, rzodkiewka),
- owoce (granat, mango, papaia, banan, jabłka, pomarańcz, truskawki) ,
- rośliny strączkowe (groszek, fasole),
-nasiona, pestki

.....wtedy po podliczeniu kalorii wyjdzie mi może max 1300-1500 kcal. Przy diecie roślinnej nie ma sensu obliczać zapotrzebowania kcal dziennego, bo po podliczeniu całodniowych posiłków i tak wychodzi ogromne cięcie w stosunku do mojego "zapotrzebowania" dziennego. Czy jeśli się napcham roślinami i poczuję się syty to nie oznacza to że zapotrzebowanie zostało osiągnięte, nawet jeśli zjadłem dziennie przykładowo 1500 kcal, a według wzoru TDEE moje zapotrzebowanie wynosi 2100 kcal ?


Zmieniony przez - The_Visitor w dniu 2016-03-30 23:43:43
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
a co Ty króliczek jesteś?
co chcesz osiągnąć taką dietą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 126
a Ty mięsożerny fundamentalista ? ;)
Wiem, że dla tego forum to niezrozumiałe, ale nie każdy facet ma fioła na punkcie mięśni. Interesuje mnie tylko redukcja wagi z 88kg do +/- 70 kg.


Zmieniony przez - The_Visitor w dniu 2016-03-30 23:50:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 292 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7121
Mięso to pełnowartościowe białko, które jest ważne tak samo na redukcji jak i przy budowaniu mięśni.
Owoce mimo dużych ilości witamin, zawierają też duże ilości cukrów prostych, a one raczej nie sprzyjają redukcji.

(To tylko takie odniesienie do postu wyżej)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Tutaj nie trzeba mieć żadnego "fioła".mięśnie akurat są ważne w naszym życiu ,nie trzeba ich rozbudowywać ale przynajmniej trzeba starać się je zachować
Twoją dietą możesz zredukować ale w pierwszej kolejności mięśnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Przy dużej ilości fruktozy może być różnie z Twoją redukcją , czy w diecie będziesz dodawał źródła białka z wpc np. ? Jesteś weganinem ?
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do oceny

Następny temat

Nie za duzo kcal na poczatku?

WHEY premium