SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przodopochylenie miednicy?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11452

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5087
Witam wszystkich
Mam pewien problem z postawą ciała. Z tego co zdołałem się zorientować jest to związane z nadmiernym przodopochyleniem miednicy. Wcześniej nigdy na to nie zwracałem uwagi i nie specjalnie mi to przeszkadzało. Jednak od pewnego czasu to się zmieniło. Ostatnio zacząłem robić na siłowni przysiady ze sztangą i zauważyłem, że podczas wykonywania tego ćwiczenia mój tułów bardzo znacznie pochyla się do przodu przez co obciąża to mój kręgosłup i prostowniki grzbietu. O wykonywaniu tego ćwiczenia ze sztangą z przodu wogóle nie ma mowy. Moja wada ujawnia się także na co dzień podczas chodzenia i wykonywania wszelkich czynności. Troche mnie to martwi. Wystarczy tylko że się nie kontroluje i moje ciało pochyla się ku przodowi:/ natomiast gdy staram się utrzymać prawidłową postawe czuje się strasznie nienaturalnie.

W związku z tym mam pytanie: czy można coś z tym zrobić? Jakieś ćwiczenia na odpowiednie partie mięśniowe, korekcyjne etc.? Mam nadzieje, że jakoś poradzicieJ

Jeżeli nie macie pomysłów to podpowiedzcie do jakiego specjalisty należy się z tym udać.
2

CRY & DIE

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Przodopochylenie miednicy jest spowodowane skróceniem mm prostownika grzbietu i mm biodrowo-ledźwiowego, osłabione natomiast sa mm brzucha i mm pośladkowe.

Leczenie : wzmocnic mm brzucha i mm posladkowe, streaching biodrowo-ledzwowego i prostownika grzbietu.

Wez sobie podrecznik dom strechingu i poszukaj takich cwiczen bo ciezko to tak wytlumaczyc opisem

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5087
THX -SOG :)

CRY & DIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Powinny byc w bibliotece a jezeli nie to poszukaj w google.pl

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5087
Udało mi się znaleźć coś takiego: "Stretching A-Z Sprawność i zdrowie"

Mam nadzieje, że znajde tam potrzebne informacje i ćwiczenia :) Jerszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

CRY & DIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5087
Mam jescze jedno pytanie odnośnie twojej wypowiedzi:

"Przodopochylenie miednicy jest spowodowane skróceniem mm prostownika grzbietu i mm biodrowo-ledźwiowego"

Czy to oznacza że jak będe ćwiczył te mięśnie np. wykonując martwy ciąg(prostownik grzbietu) to będe tym samym pogłębiał swoją wadę?

I jeszcze jedna sprawa czy pozycja w jakiej śpie ma istotne znaczenie? Jakieś wskazania / przeciwskazania?
1

CRY & DIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7452
nie bede zakladał tematu nowego tylko przyłącze się do pytania;)
czy pozycja w tkroej sie spi ma znaczenie? i czy robiac MC i front przysiad poglebie wade?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Pozycja podczas snu nie ma znaczenia co do mc pogłebia wade ponieważ wzmacnia juz przykurczony prostownik grzbietu. Front przysiad czy to jest przysiad ze sztangą trzymana z przodu ?? Jeżeli tak to przysiady robic do momentu kiedy uda sa rownolegle do podłogi. Niżej bedzie powodowało naciagniecie mm pośladkowych i pogłebienie wady.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Żyły... ;/

Następny temat

problem z nadgarstkiem

WHEY premium