SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przewrażliwienie czy fakt? Redukcja.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1808

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 657 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8989


Witam
Chodząc do podstawówki, byłem najprościej mówiąc spasiony (4-5 klasa) 86+ kg.
Obecnie mam 17 lat, w maju bieżącego roku ważyłem ~79kg.
Redukcję zacząłem głównie z powodu otłuszczonej jeszcze z dzieciństwa klatki, która jest moją największą udręką.
Dietka, 3-4x/tyg aeroby, 3x/tyg trening domatora (w tym również ABS2).
Sprawa ma się tak, że czuję się o niebo lepiej, czasem ma się ochotę na jakiś kawałek pizzy czy czegoś tam ale ogólnie moja wola jest nie do zdarcia, więc zachęty z tej i tamtej strony po mnie płyną jak woda po rynnie.
Kondycja mi się dobrze rozwija, powoli wszystko spada i prezentuje się to tak...
Zaczynając 7 tydzień redukcji mam obecnie 72,8kg, spadłem 7cm w klatce, 11cm w brzuchu, 3-4cm w udach itd., ale jak już wspominałem, najgorzej wnerwia mnie tłuszcz na klatce i głównie w celu jego zlikwidowania wziąłem się za siebie.
Stwierdziłem, że mogę być troszke przewrażliwiony więc zamieszczam fote, by ktoś spoza mógł się wypowiedzieć jak to widzi.

Dodam tylko, że z reszty nareszcie zaczynam być zadowolony, tylko ta nieszczęsna góra.. Mam prostą ławeczkę (niestety gryf tylko 30kg..) + hantle po 5kg by cisnąć rozpiętki - nie wiem co jeszcze mogę robić, oprócz schodzenia do ~68kg czy tam tylu ile mi potrzeba.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

It doesn't matter how hard you can hit, but how hard you can get hit and keep going.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Ogól pachy chociażby ze względu na kolor skóry jak masz pod nimi przez pot wydzielany w większych ilościach.
2. Fat z klaty zejdzie najwolniej
3. Co do tematu - z klatką fakt
4. Póki co piszesz mądrze, jak ta dieta wygląda?
Powinieneś skupić się na rozwoju tkanki mięśniowej boś chudy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 657 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8989
Ogólnie dietka wygląda tak:

I posiłek
Płatki owsiane 100g z mlekiem do smaku
2 jajka na twardo, minimalnie ketchupu, żeby mi się nie znudziły
10g orzechów włoskich
+ troszke owoca jakiegos typu małe jabłko, trochu malin itd.

II posiłek
150g gotowanej rybki typu np. panga,
ryż brązowy 50g,
+ ważywa tu już różnie, pomidor, ogórek, seler - to co mogę dostać do smaku

III posiłek
kurczaczek 150g (ewentualnie wołowina od czasu do czasu dla odmiany),
kasza gryczana 100g,
+ jakaś ćwikła do smaku

--tutaj trening/aeroby--

IV posiłek
Jakiś mintaj/panga filet 150g (lub makrela/tuńczyk/śledź od czasu do czasu odmiennie),
ryż paraboliczny 100g

V ostatni posiłek
twaróg półtłusty ok. 150g,
omega 3,
pestki z dyni z 15g,
jakieś warzywko

Zaczynałem od 2500~ kcal i 78kg~, obecnie jestem na 2300, gdyż dopiero po tym znów zaczęło schodzić w rozsądnych granicach.

To tyle na temat diety.. Natomiast co do tkanki mięśniowej, ćwiczę od maja w domu domatorek, co tylko sobie mogę wymyślić i efekty są - ale tylko sprawnościowe.
Wiadomo, że na redukcji to mi taki bicek nie urośnie, a znów na jakąkolwiek prawdziwą siłownie będę mógł sobie pozwolić dopiero w październiku/listopadzie.
Myślałem nad zmianą diety bardziej pod masę i ćwiczenie, ale po prostu ta klatka mi nie daje spokoju, a jeszcze bez redukcji jakby mi znów coś w nią poszło - to wtedy chyba tylko się ciąć pozostaje haha :P
Bo nie oszukujmy się, mimo, że mało kto zwraca na to uwagę, to na przyszłe wakacje jednak chciałbym być w stanie wyjść na plażę czy basenik bez podświadomej irytacji.. :P
Kumplom o podobnej masie, przeważnie rozłożyło się im to bardziej równomiernie.
Dlatego też teraz jestem troche zdezorientowany, a chciałbym się w ten nie cały rok jakoś z tym uporać ;)

It doesn't matter how hard you can hit, but how hard you can get hit and keep going.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rok dużo czasu, mądre podejście masz więc efekt zapewne będzie pozytywny.
BTW diety i pral całościowo jak wygląda ?
Oliwa z oliwek, olej rzepakowy, o3 rozłóż na 2 i niech tam będzie 1-2g EPA+DHA

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2009-07-27 10:40:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 657 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8989
Jeśli chodzi o dokładne BTW, to będę w stanie je zamieścić dopiero pod wieczór, gdyż nie jestem u siebie i nie mam dostępu do mojego 'arkusza', a liczenie bez produktów jest troszke ciężkie.

Poniżej tylko dodatkowo wkleje 'plan ćwiczebny' - był takim typowym FBW, ale z powodów ograniczeń tak miejscowych jak i kasowych przerobiłem go na coś takiego:

- rozgrzewka

- pompki zgodnie z planem www.100pompek.pl (plan pod 21-25) tak by być w stanie zrobić więcej powtórzeń - szeroki rozstaw na właśnie klatkę/triceps

- przysiady ze sztangą (30kg tak więc staram się nadrobić większą il. powtórzen/serii),
przeważnie 3-4 serie po 15-20x

- wznosy na palcach ze sztangą j/w

- wyciskanie zza karku 2x 12

- j/w tylko znad klatki 2x 12

- ABS2 (przymierzam sie pod 2 poziom dopiero)

- ławeczka i ciśnięcie na klate, 3-4 serie po 15, staram się nieduży ciężar nadrobić dokładnością i właśnie seriami

- rozpiętki 3-4 serie po 15

- 3 serie podsumowujące trening, po 12 powtórzeń na bice


Po tym dosiadam stacjonarny rowerek na 40min i tak to leci.
Zdaję sobie też sprawę, że plan nie jest na pewno dobrze skomponowany, toteż go w miarę dokładnie rozpisałem.

Pozdro i dzięki za każdą odpowiedź.



Zmieniony przez - Xardero w dniu 2009-07-27 12:18:08

It doesn't matter how hard you can hit, but how hard you can get hit and keep going.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
Ja również jestem zdania że powinieneś popracować raczej nad budowaniem mięśni niż na siłę spalać te resztki tłuszczu.
Mieśnie są niezbędne do tego aby skutecznie walczyć z tłuszczem.
Już teraz jesteś jak patyk a jesli dalej masz zamiar tracić na wadze efekt wizualny Twojej sylwetki może być nieciekawy.

ten Twój trening jest dość chaotyczny, napisz jakie masz mozliwości sprzętowe i czasowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30004 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609903
sory ze zasmiecam kogos temat

Sir_Lukasz jakbys dał rade to zobacz do mojego tematu oto link
https://www.sfd.pl/_chyba_czas_na_mase_potrzebne_rady-t515261.html
i prosiłbym o sprawdzenie diety i treningu i jakies rady:) bo juz w sumie gazar i morales zaglądlai ale juz od dłuzszego czasu czekam na sprawdzenie przez nich diety i treningu i za bardzo sie nie moge doczekac bo pewno nie maja czasu..

z góry dzieki i jeszcze raz sory za zasmiecanie czyjegos teamtu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 657 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8989
Co do czasu i sprzętu to tak:
Ćwiczę w każdy poniedziałek/środe/piątek i w te dni mogę śmiało poświęcać na to po 2-3h. Co do sprzętu to dysponuje prowizoryczną ławeczką, gryfem prostym (niestety tylko 30kg), który biorę zarówno "na klatę" jak i do przysiadów. Do tego dochodzą 2 hantelki po 5kg oraz ekspander - ten starego typu po 1-5 gum, przy czym wszystkie na raz dobre by było chyba dla Pudziana ;P.
No i oczywiście rowerek zwykły jak i stacjonarny, ale tego nie wliczam.

It doesn't matter how hard you can hit, but how hard you can get hit and keep going.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 311 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6003
Zacznij trening siłowy +2x w tygodniu aeroby i powinno się poprawiać.

Człowiek to ogniwo pośrednie ewolucji: pomiędzy małpą a istotą myślącą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 427 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6369
Jestem tego zdania że przy twoim stażu dieta+trening i efekty powinny Cie zadowolić,a z ta redukcją zgadzam się z przedmówcami zacznij od budowania,a efekt będzie dużo lepszy niż przy odchudzaniu

Zmieniony przez - korektor83 w dniu 2009-07-27 16:02:27
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla ektomorfika

Następny temat

Kapsaicyna - tajemnica ostrości

Wiecej