SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Przerost serca a kreatyna

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 544

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 124 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 590
Witam rok temu miałem robione echo serca i było wszystko ok a teraz zrobili mi rtg klatki i wyszło ze serce powiekszone w rzucie poprzecznym. W między czasie miałem 2 cykle kreatynowe 3,5 miesiąca kazdy brałem ja tylko w dzień treningowy 5 gramów, w tyg. treningów 4-5. Czy jest tu ktoś kto ma przerost serca i suplementuje sie kreatyną i moze podzielić sie wrażeniami i odczuciami? Dodam ze byłem rok temu u kardiologa zapytałem o kreatynę i argininę to kategorycznie mi zakazał brania tego twierdząc ze moze powodować przerost serca, ze wpływa na rozwój mieśni i także mieśnia sercowego. Można powiedziec ze zlałem jego opinię ciepłym moczem a zawierzyłem internetowi ze kreatyna niema skutków ubocznych. Teraz nie wiem co mam robić . Brać kreatynę czy nie brać a może powtórzyć rtg klatki? Ma ktos z forumowiczów jakies problemy sercowe po kreatynie? Konkretnie brałem wtedy kreatyne mono, AAKG i białko sojowe.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2119 Napisanych postów 37281 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 264242
Wybrac sie do dobrego lekarza sportowego i skonsultowac.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"

Instruktor Kulturystyki

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 23462 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94895
Dokładnie - dobry lekarz i tyle.

Serce to tez mięsień i razem z nami rośnie cały czas.
napisał(a)
Początkujący
georgu
Wybrac sie do dobrego lekarza sportowego i skonsultowac.
Byłem u prof. dr hab. n. med. kardiologa wiec na pewno człowiek wie co mówi, ale jestem ciekawy jakie odczucia sercowe mają osoby trenujące i suplemętujące się kreatyną lub AAKG? np ja odczuwam rozpieranie w klatce piersiowej tak jakby mi napompowano piłkę pod mostkiem i tak jakby ruchy w sercu coś tak jakbym miał w klatce jakieś ruszające się robaki i czasem odczuwam niepokój jakby nerwica jakas. Podczas treningu nie mam duszności, zadyszek ale na drugi dzień zdarzają sie dusznosci
napisał(a)
Początkujący
adzik123
Dokładnie - dobry lekarz i tyle.

Serce to tez mięsień i razem z nami rośnie cały czas.
Też masz przerost serca? Byłeś z tym u lekarza? Mi lekarz nie zakazał trenowania ale zakazał brania kreatyny i argininy.
napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2119 Napisanych postów 37281 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 264242
Osobiscie suplementuje i kreatyne i AAKG + inne suple, natomiast takich odczuc nigdy nie mialem. Z tymi profesorami to niestety roznie bywa. Czesto to lesne dziadki z wiedza pochodzaca z XIX w. i pozostal po nich tylko tytul. Ja bym skonsultowal z lekarzem, ktory zajmuje sie sportowcami, bo lekarz, ktory nie ma z tym stycznosci, na wjazd powie Ci, ze suple sa zle, dieta nie potrzebne, bo "przeciez jestes zdrowy" itd itp.
Ale zrobisz jak uwazasz
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"

Instruktor Kulturystyki

napisał(a)
Początkujący
dzięki za pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi na masę przez tydzień

Następny temat

Czy powinniśmy rozciągać się po treningu?

Odżywianie a choroby nowotworowe Odżywianie a choroby nowotworowe Tarta czekoladowo-kokosowa Tarta czekoladowo-kokosowa Czy da się wygrać walkę ze sterydami anaboliczno-androgennymi? Czy da się wygrać walkę ze sterydami anaboliczno-androgennymi? Jaglak w wielkim mieście Jaglak w wielkim mieście Bolą cię stawy? Poznaj 7 pokarmów dla Twoich stawów Bolą cię stawy? Poznaj 7 pokarmów dla Twoich stawów Biceps i triceps nie rośnie. Poznaj przyczyny dlaczego ramiona nie rosną Biceps i triceps nie rośnie. Poznaj przyczyny dlaczego ramiona nie rosną Jak pobudzić swoje libido i zwiększyć jego moc Jak pobudzić swoje libido i zwiększyć jego moc Shirley Webb - krzepka babcia Shirley Webb - krzepka babcia