SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepuklina pachwinowa?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4538

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
Witam.
Mam 13 lat i ostatnio pojechałem na kolonie. Była tam siłownia, a że jestem wysportowany poszedłem sprawdzic ile podniose. Po powrodzie do domu (3 dni później)zauważyłem małą kulkę w pachwinie. Czy jest to przepuklina? Niekiedy mnie swędzi, a gdy podrapę lub dotknę to mnie boli. Co mam z tym zrobić? Jak się tego pozbyć? Jeśli będe musiał to do jakiego lekarza mam iść? Czy po usunięciu znowu będe mugł ćwiczyć, grać w piłkę itd? Jeśli będzie potrzebny zabieg to ile on będzie trwał, czy to boli? Ile będę musiał odpoczywać po nim?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
No już myślałem, że przeszło bo nic nie czułem i nie swędziało, lecz wczoraj znów wyczułem kulkę w okolicy prawej pachwiny. Czy to może być jednak przepuklina? Jak to się stało, że nic nie zauważyłem przez 6 miesięcy? Kulka jest nie zauważnlna. Można jedynie ją wyczuć dotykając. Jak to sprawdzić bez pomocy lekarza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1505 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22139
Elo, nikt Ci na 100% nie powie czy to przepuklina bo nikt nie jest jasnowidzem, może to byc coś innego nie koniecznie przepuklina więc wiesz... ;) Powiedz o tym rodzicom... pojdzcie do lekarza On obada sprawe i jak to bedzie przepuklina to wypisze skierowanie do szpitala i czeka Cie operacja ;p Nic nie boli bo nic nie czuesz (dają Ci głupiego jasia i po jakimś czasie "zasypiasz") Po operacji zostaniesz max. tydzień w szpitalu a przed pare miesięcy (3-6) nie mozesz sie wysilać czyli za duzo biegac chodzić na siłke itp... Czym szybciej to załatwisz tym lepiej... Ale nie jest powiedziane ze to na 100% przepuklina wiec nie pekaj ;)
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 306 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2143
równie dobrze może to być powiększony węzeł chłonny. Nie skaleczyłeś się w nogę niedawno?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
MaciekGdy masz ode mnie Sog,a... Ostatnio wywaliłem się ostro na kolano całe zdarte i to było dzień po siłowni. A jeśli chodzi o te wezły chłonne to czy to coś groźnego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 306 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2143
Nie, jeżeli nie gorączkujesz i nie masz jakiejś uogólnionej opuchlizny tej nogi albo rany, to ,znaczy że bakterie które się dostały do rany zostały w tych węzłach chłonnych dorwane i "ukatrupione". A węzeł jest powiększony bo zebrąło się w nim wiecej białych krwinek które walczyły z zakażeniem. Samo minie :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
Czyli proponujesz poczekać np. z tydzień i gdy nie zejdzie iść do lekarza? A czy te wezły napewno tak swędzą i są jagby kulką w pachwinie:D?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1505 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22139
Lol to Ja sie tyle napisałem i soga nie dostane?
Kulka to raczej przepuklina ale idz do lekarza jak pisałem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 306 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2143
Te węzły tak swędzą wtedy kiedy się w nich coś dzieje, możliwe że nawet są cieplejsze niż reszta pachwiny. Sprawdzałęś czy nie masz gorączki? W nodze żadnego bólu nie czujesz, zgadza się?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
Hmmmm... Noga cała zdarta i przy rozciąganiu kolana lub zginania boli. W sumie czuję się ciepły idę zmierzyć gorączke zaraz. A pachwina minimalnie cieplejsza na prawej stronie.(tam gdzie kulka:D).

Gdy zmierzę temperature dam znać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 306 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2143
Jeżeli za tydzień to dalej bedzie tej samej wielkości albo urośnie to pewnie ze możesz się wybrać do lekarza. Póki co nie lataj z gołym tyłkiem ;) i nie przeziębiaj tej okolicy, a wręcz przy prysznicu radziłbym użyć na tym miejscu ciepłej wody przez powiedzmy minutę. Ja jednak stawiam na węzeł chłonny, przepuklina to raczej coś w rodzaju małego balona z wodą nie wywołującego bólu (przynajmniej przy takim rozmiarze), a nie twarda struktura swędząca i boląca przy ucisku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
Aha dzięki. Właśnie mieżę temperaturę. Zaraz dam znać jaki wynik.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bóle serca

Następny temat

Choroby

WHEY premium