SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przemęczone oczy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8092

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 97
Witam. Mam problem z przemęczonymi oczami. Ogólnie mnie szczypią, jakby były przemęczone. Razi mnie nawet światło dzienne.

Po tych wakacjach ogranizyłem ogólnie komputer, bo kiedyś siedziałem po 4h bez żadnej przerwy. Ale teraz to jak usiąde, to z 1h po szkole, i potem pod wieczór z 2 i ide spać, śpie min. 8h -tyle ile wymaga normalny odpoczynek w nocy.

Jak je zrelaksować? Mam 15 lat, ogólnie sine oczy ;/ Na dworze też mnie razi słońce, b. często mrugam i mruże oczy - także przez zmęczenie.

Zmieniony przez - razdwa00 w dniu 2008-09-10 17:13:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1021 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27408
a wieczorem tzn? ile czasu przed pojsciem spac siedzisz przy komputrerze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 97
Z 1h/2h siedze i ide spac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 97
Z 1h/2h siedze i ide spac. (wieczorem)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54
miałem ten sam problem, odłóż komputer na kilka dni i chodź często na spacery, musisz przyzwyczaić oczy do normalnego światła, mnie to pomogło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 97
Spróbuje :) możliwe, że musze te oczy przyzwyczajić.

Ogólnie są one w złym stanie, w tych kącikach nie przy oczach, tylko po drugiej stronie oka mam kreski, sine oczy i w ogóle ;/ Masakra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 125
Pozwolę się wtrącić bo nie będę zakładał nowego....
Mam podobny problem z tym ,że problem nasila się w okresie luty i trwa do teraz czyli czerwiec. Od września do grudnia praktycznie jest OK i mogę siedzieć przed kompem godzinami ,a oczy mnie nie pieką.
Myślę ,że to jest również jakaś alergia jednak w tym roku to mam dość duży problem . Wcześniej gdy mniej używałem kompa to nie miałem takich problemów no może kiedyś 7 lat temu (1 raz mi sie zdarzyło 23 lata) ale później przez parę lat był spokój . Sam nie wiem czy to od kompa czy od uczulenia.
Mam coś takiego ,że gdy jestem w pomieszczeniu np. w Carrefour na zakupach gdzie jest oświetlenie sztuczne to kręci mi sie w głowie i ledwo widzę i szybko mi sie męczy wzrok....
Byłem u okulisty i raczej jest OK ze wzrokiem może minimalna wada
jednego oka w stosunku do 2 które jest veryOK.(normalne ponoć) która nie kwapi sie jeszcze do noszenia okularów .
Przepisała mi krople i one dały coś bo przestałem mieć przekrwione gały ale problem z tą wrażliwością na oświelenie pozostał. Oczy szczypią i czuję sie fatalnie ...Natomiast na świeżym powietrzu nie ma tego problemu zwłaszcza jak pobiegam...
W zimie natomiast czesto miałem tak ,że na dworze jak wyszedłem to oczy mi łzawiły bardzo i również widziałem jak za mgłą zwłaszcza w dal. Co ciekawe w aucie już nie było tego problemu...

Ostatnio mam jednak problem tak 3 tyg gdy przesadziłem z siedzeniem przy kompie to znów mam bardzo przekrwione oczy .
Do tego szczypią i swędzą . Próbowałem wyspać sie porządnie przez kilka dni ale nic to nie dawało . I jeszcze tak jakby te oczy mam posklejane mocno z rana takie niefajne uczucie....
Sam nie wiem czy to od zmęczenia czy od uczulenia na coś....



Zmieniony przez - frost1978 w dniu 2009-06-14 16:16:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Pogorszenie widzenia, szczypanie, światłowstręt to niedobór Witaminy B2 i E.
Komp ogranicz, a najlepiej zasiadaj z Okularami Antyrefleksyjnymi. Pzdr..

Zmieniony przez - donJAZYResko w dniu 2009-06-14 22:36:50

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
kup nowy monitor do kompa, ja sprawiłem sobie niezły sprzęcik i czuję ulgę, lcd nie migota jak crt (jeśli masz crt to ustaw hz na więcej , dla oka 85-120 najlepiej)

w aptece zapytaj o krople do oczu na "zespół suchego oka" , pomaga bardzo

ćwiczysz na siłowni w ogóle? w takich objawach pomaga regularny sport, tzn minimum kilka godzin w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Widzę, że znasz się na tym to zapytam, bo od kiedy mam Laptopa to wzrok już też nie ten sam.
15 cali, rozdzielczość 1280 x 800. Co tam przestawić żeby był cacy?
Przeważnie trzymam go na udach, odległość z 40 cm. Dam Sog'a za odpowiedź. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 125
No właśnie jakoś zauważyłem ,że LCD bardziej przemęcza mi wzrok niż CRT... Na LCD pracuję ponad 2 lata wcześniej na CRT Trinitron.
Niestety LCD też migoczą i odświeżanie mają 70-80 ,a CRT miały po 100-110 więc tutaj się kryją .
Poza tym dobrze zrobić większą rozdzielczość znaków w dpi żeby litery były większe .... do tego zmniejszyć jasność + kontrast i dbać o oświetlenie czyli nie siedzieć po ciemku z kompem albo pod słońce z refleksami na monitorze.

Co do mnie lekarz stwierdził zapalenie spojówek wraz z jakimś uczuleniem . Przemęczenie kompem nasiliło to wszystko....


Zmieniony przez - frost1978 w dniu 2009-06-16 15:07:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cycek %-)

Następny temat

nowy temat 2 pytanka

WHEY premium